Predĺžená záruka

Obávate sa, že sa vám váš spotrebič pokazí v najmenej vhodnej chvíli a prinesie so sebou aj množstvo nečakaných výdavkov?

Vyhnite sa takýmto okamihom a užívajte si komfort, ktorý vám naše služby poskytujú. Jednoducho a bez obáv z nečakaných nákladov za opravu, až do 60-tich mesiacov odo dňa ich nákupu. Ako? Navštívte ktorúkoľvek z našich 53 predajní PLANEO Elektro na Slovensku a náš personál vám poskytne všetky relevantné informácie spojené s platenou službou “predĺžená záruka“ alebo „VIP predĺžená záruka“,  vďaka ktorej sa zbavíte akýchkoľvek finančných problémov v prípade vzniku poruchy vášho osobného, či domáceho pomocníka.

ČO JE PREDĹŽENÁ ZÁRUKA A AKO FUNGUJE?

Platená služba “predĺžená záruka“ predstavuje možnosť plnohodnotného predĺženia záruky až o 36 mesiacov pre takmer každý jeden váš nový spotrebič. V praxi to znamená, že tovar, ktorý si zakúpite v sieti predajní PLANEO Elektro s touto doplnkovou službou, je chránený v plnom rozsahu, tak ako v prípade 24 mesačnej zákonnej záručnej lehoty. Kombinácia zákonnej a predĺženej záruky vám tak poskytne komfort v podobe až 5-ročnej istoty a bezproblémovej opravy vášho výrobku, ktorý si nad rámec zákonnej záruky viete uplatniť kedykoľvek počas celého poistného obdobia u poskytovateľa poistenia. „VIP predĺžená záruka“ vám navyše poskytne vybavenie poistnej udalosti najneskôr do 5 dní od prevzatia servisom.
Stačí na to len veľmi málo. Pri kúpe svojho nového spotrebiča môžete informovať pracovný personál predajne PLANEO Elektro, že máte záujem o dokúpenie služby predĺžená záruka alebo VIP predĺžená záruka, prípadne si ju vložiť priamo do nákupného košíka k vášmu novému spotrebiču pri nákupe cez  planeo.sk. Taktiež si ju môžete prísť zakúpiť kedykoľvek do 30 dní odo dňa zakúpenia výrobku, na ktorý sa služba má vzťahovať do jednej z predajní PLANEO Elektro na Slovensku. Následne si zvolíte dĺžku trvania tejto služby (12/24/36 mesiacov) a pracovník našej predajne vás bude informovať o všetkých náležitostiach spojených s kúpou tejto služby, ako aj s jej uvedením do platnosti. Predĺžená záruka vám začne platiť prvým dňom nasledujúcim po dni uplynutia platnosti zákonnej záruky a končí posledným dňom obdobia (12/24/36 mesiacov), na ktoré bola táto služba uzatvorená.

NA AKÉ VÝROBKY JE MOŽNÉ SLUŽBU PREDĹŽENÁ ZÁRUKA DOKÚPIŤ?

Komplexná poistná ochrana, ktorá vám vznikne kombináciou zákonnej a predĺženej záruky, je aplikovateľná na takmer všetky produkty z portfólia ponuky siete predajní PLANEO Elektro. Z pohľadu praxe a štatistických ukazovateľov správania sa našich zákazníkov, vieme s určitosťou povedať, že dokúpenie služby predĺžená záruka má význam najmä pri produktoch týchto kategórií:

 • TV-AV technika (televízory, domáce kiná, soundbary, hi-fi sústavy, autorádiá a i.)
 • Veľká biela technika (chladničky, práčky, vstavané spotrebiče, sporáky, mikrovlnné rúry a i.),
 • Malá biela technika (kávovary, kuchynské spotrebiče, vysávače, parné generátory a iné domáce spotrebiče),
 • IT technika (Notebooky, monitory, stolné PC, herné konzoly, tablety, mobilné telefóny, tlačiarne, externé HDD a i.),
 • Fotoaparáty, kamery, navigácie,
 • ostatné – hodinky, záhradná technika, a i.

AKÉ SÚ VÝHODY PLATENEJ SLUŽBY?

Ako sme už spomenuli,  hlavnou výhodou ktorú služba prináša je vyhnúť sa akýmkoľvek neočakávaným výdavkom spojených s opravou vášho nefunkčného spotrebiča. Okrem tejto hlavnej výhody, ktorá vie značným spôsobom odbremeniť finančný rozpočet každej rodiny, prináša široké spektrum pozitív, medzi ktoré určite radíme:

 • predĺženie záruky na 12, 24 alebo 36 mesiacov nad rámec zákonnej záruky,
 • garantovanie profesionálneho servisu výrobkov, 
 • výhodnú cenu poistenia, 
 • poskytnutie finančných prostriedkov na nákup nového spotrebiča v prípade vzniku objektívnych dôvodov, na základe ktorých servis nebude môcť váš starý spotrebič opraviť, 
 • absencia tzv. časovej ceny a eliminácia vplyvu amortizácie samotného výrobku na posúdenie poistnej udalosti,
 • neplatíte žiadne náklady navyše za diagnostiku poruchy výrobku, náhradné diely a prácu servisu spojenú s opravou výrobku.