Nestlé

Najstaršia doložená zmienka súvisiaca s obchodnými aktivitami spoločnosti Nestlé na našom území je z roku 1890. V roku 1935 bola v Prahe založená samostatná spoločnosť Nestlé a.s. pre výrobu a predaj potravín so sídlom v Sokolskej ulici. V nasledujúcom roku bol uvedený do prevádzky prvý závod v Moravskom Krumlove. Nestlé sa tak stalo prvým výrobcom sušeného mlieka a detskej výživy v ČSR.

Spoločnosť Nestlé založila distribučnú spoločnosť Nestlé Food, s.r.o. v Prahe. Táto spoločnosť vybudovala obchodnú sieť, ktorá domácemu trhu opäť ponúkla tradičné značky ako rozpustnú kávu NESCAFÉ, dojčenskú výživu Nestlé či kulinárske výrobky MAGGI. Nestlé sa stala jedným zo strategických partnerov pri privatizácii a.s. Čokoládovne. Tento krok jej umožnil nadviazať na dlhú domácu tradíciu výroby čokolády a cukroviniek vybudovaním silných značiek akými sú napríklad ORION, DELI, GRANKO, BON-PARI, JOJO alebo Hašlerky. Tradícia potravinárskej výroby tohto závodu siaha až do roku 1875 a investície spoločnosti Nestlé z neho vytvorila významného výrobcu predovšetkým dehydrovaných polievok a bujónov pod značkami MAGGI a Carpathia. K ďalšiemu sortimentu výrobkov závodu patrí výroba korenia, polievkových knedličiek a omáčok.

Od roku 2006 sa u nás pôsobenie Nestlé rozšírilo o divíziu Nespresso, ktoré uvádza na trh prémiové kávové systémy a prevádzkujúce boutique a bar v Parížskej ulici v Prahe.

www.nestle.cz

Kategórie a produkty značky Nestlé

Produkty značky Nestlé

Máte vybrané:
NESTLÉ

NO_RESULTS_FOUND