Pattex

Hoci spoločnosť Henkel predáva lepidlá na drevo už od roku 1925, značka Pattex uzrela svetlo sveta až v roku 1956 a spôsobila revolúciu na trhoch lepidiel. Naši výskumníci a inžinieri vyvinuli v úzkej spolupráci s nemeckými remeselníkmi prvé za studena vytvrdzujúce kontaktné lepidlo. Nazvali ho jednoducho - Pattex. Dovtedy remeselníci pracovali s lepidlami, ktoré bolo potrebné na ich vytvrdnutie nahrievať, čo bolo jednak nebezpečné a jednak časovo náročné. Vytvrdzovanie za studena, jednoduchosť aplikácie, bezpečnosť a maximálna kvalita sa tak stali hlavnými ťahúňmi rastu značky Pattex.

Vývojári značky Pattex ale nezaspali na vavrínoch - ďalší intenzívny výskum umožnil v roku 1972 vznik prvého kontaktného lepidla, ktoré neskvapkávalo. Jeho názov bol "Pattex Compact".

Ďalšiu prevratnú novinku priniesol Pattex v roku 2006. Nová generácia montážnych lepidiel, ktorá umožňovala nalepené predmety znova odlepiť. Začali sa vyrábať  ako formou lepidla v kartuši, tak aj vo forme obojstranne lepiacej pásky.

Nová generácia univerzálnych lepidiel na báze patentovanej technológie FlexTec spoločnosti Henkel bola uvedená na trh v roku 2011. Sú to najkvalitnejšie a najvýkonnejšie lepidlá na trhu. Či už chcete vytvárať svoj vysnívaný projekt, alebo len urobiť drobnú opravu, tieto lepidlá sú vhodné na všetky materiály a poskytujú pevný spoj v akejkoľvek situácii. Kvalita bola overená aj inštitútom TÜV.

pattex.sk

Kategórie a produkty značky Pattex

Produkty značky Pattex

Máte vybrané:
PATTEX
Lepidlo  

Pattex 100% gél je univerzálne, flexibilné lepidlo s gélovou konzistenciou na báze FLEXTEC polyméru bez obsahu rozpúšťadiel. Ideálne na lepenie a na drobné opravy namáhaných spojov.

2,99 € Kúpiť
Centrálny sklad > 10 ks
Lepiaca páska  

Pattex obojstranná lepiaca páska (1,5 m) udrží až 80 kg.

5,49 € Kúpiť
Centrálny sklad > 10 ks
Lepiaca páska  

Pattex Power Tape strieborná 10m. Pattex Power Tape je vhodná nielen na univerzálne použitie v interiéri aj exteriéri, ale aj v kontakte s tlakovou vodou a vzduchom.

4,99 € Kúpiť
Centrálny sklad > 10 ks
Lepiaca páska  

Pattex Power Tape strieborná 50m. Pattex Power Tape je vhodná nielen na univerzálne použitie v interiéri aj exteriéri, ale aj v kontakte s tlakovou vodou a vzduchom.

10,99 € Kúpiť
Centrálny sklad > 10 ks
Lepidlo  
PATTEX CLICK&FIX 30 g
Výpredaj

Pattex Click & Fix je jednozložkové flexibilné univerzálne montážne lepidlo pre interiér aj exteriér s receptúrou FlexTec.

3,99 €
Bežná cena: 4,39 €
Centrálny sklad 0 ks
Lepidlo  

Pattex One for All CRYSTAL je jedinečnou kombináciou montážneho lepidla a tmelu v jednom.

4,99 € Kúpiť
Centrálny sklad 0 ks