Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

DVD prehrávače

DVD prehrávače sú príkladom toho, že aj v dobe internetového pripojenia a streamovacích služieb ľudia stále obľubujú fyzické kópie. Tieto prehrávače sú praktickými a jednoduchými zariadeniami, ktoré nesmú chýbať žiadnemu filmovému fanúšikovi.

 

Aké výhody majú DVD prehrávače?

Cena

Najväčšou výhodou DVD prehrávača je práve jeho cena. Vďaka masovej produkcii si DVD prehrávač dokážete zaobstarať skutočne lacno. Keď boli predstavené na trh, ich cena bola viac ako 600 dolárov. V dnešnej dobe je cena až o neuveriteľných 90% nižšia. Lacnejšie však nie sú iba samotné DVD prehrávače, ale aj DVD disky. Filmy na takýchto diskoch sú o desiatky eur lacnejšie ako filmy, ktoré sú uložené napríklad na Blu-ray diskoch. Vybudovanie si filmovej kolekcie vás teda vôbec nevyjde draho.

DVD prehrávače stále ponúkajú kvalitný obraz aj zvuk

Potom ako HD televízie nabrali na popularite, vývoj DVD prehrávačov nezaspal a priniesli na svetlo sveta technológiu upscalling. V praxi sa deje to, že DVD prehrávač prečíta disk a prenesie ho z nižšej kvality do vyššej tým, že pridá počet pixelov. Čím viac pixelov, tým lepšia kvalita obrazu. Táto technológia najlepšie pracuje s LCD, QLED alebo plazmovými televízormi. Avšak výrazné zlepšenie kvality je možné pozorovať na všetkých typoch televízorov. Nezabúdajte že filmy, ktoré sú streamované cez internet sú komprimované, aby bol ich prenos rýchlejší. DVD prehrávače s upscalling technológiou vám preto ponúkajú lepší obraz, ale aj zvuk.

Osoba vklad disk do zapnutho DVD prehrvaču

Vysoká kompatibilita DVD prehrávača

Ďalšou výhodou DVD prehrávačov je kompatibilita s novými televízormi, ktoré majú HDMI konektor, ale zároveň aj so staršími televízormi, ktorý používajú ešte SCART pripojenie . Takže ak ste majiteľom staršieho televízora, netreba mať obavy. DVD prehrávač vám umožní sledovanie nových filmov na každom televízore.

Žiadna potreba internetového pripojenia

V dnešnej dobe si čoraz viac spotrebičov pre správne fungovanie vyžaduje internetové pripojenie. DVD prehrávač však na svoje fungovanie internet nepotrebuje. Na rozdiel od streamovacích služieb sa teda nemusíte báť, že nemáte dostatočne rýchle pripojenie alebo si nebudete môcť dovoliť pustiť film vo vyššej kvalite. Internetové pokrytie na Slovensku navyše ešte stále nie je dostatočné. DVD prehrávač teda ponúka lacný a jednoduchý spôsob ako si vychutnať filmy aj bez nutnosti pripojenia na internet.

Filmy sú navždy vo vašom vlastníctve

U streamovacích služieb nevlastníte žiadny film. Jednoducho si iba platíte za ich požičiavanie. Filmy pre DVD prehrávač však vlastníte vy a to už po zvyšok vášho života. Nemusíte sa teda báť, že váš obľúbený film bude zo streamovacej knižnice odstránený, alebo že bude pre slovenský trh už nedostupný. Zároveň ak ste aj vášnivý zberateľ, pohľad na fyzické kópie vystavené na poličke je jednoducho na nezaplatenie.

DVD prehrvač s vloženm diskom. Na prehrvači je položen krabička od disku

Aké ďalšie funkcie DVD prehrávače ponúkajú?

Prevod na FullHD rozlíšenie (1080p)

Takéto DVD prehrávače dokážu vďaka upscallingu preniesť filmy až do FullHD rozlíšenia. Sú preto optimálne pre vlastníkov HDTV ale aj pre všetkých, ktorí si radi vychutnávajú filmy vo vysokom rozlíšení.

Funkcia Upscalling a DVD prehrávač

Štandardne dokáže DVD prehrávač prehrať film v rozlíšení 480p. Funkcia upscalling však dokáže toto rozlíšenie zlepšiť. Možno sa to zdá ako zázrak, ale upscalling sa prispôsobí rozlíšeniu vášho televízora a vylepší tak o nepoznanie kvalitu obrazu každého filmu.

Ukžka funkcie upscalling.

DVD prehrávače so vstupom pre USB

Takéto zariadenia v sebe nesú slot pre USB kľúče. Ponúkajú vám tak možnosť prehrávania fotografií alebo iných médií priamo na televízore bez potreby počítača.

Kopírovanie a konvertovanie diskov CD

Vďaka tejto funkcii si budete môcť skopírovať obsah z CD na USB disk. Vďaka čomu si môžete váš obľúbený hudobný album pustiť na každom zariadení.

Dolby Digital

Ak chcete potešiť vaše ušné bubienky určite sa poobzerajte po DVD prehrávači, ktorý podporuje Dolby Digital a má v sebe aj Dolby dekóder. Dolby Digital ponúka tradične 5 kanálov zvuku. Vďaka tejto technológií vám DVD prehrávače zaručene poskytnú mimoriadny zvukový zážitok z každého filmu.

Pamäť aktuálnej pozície

Začnite sledovať presne tam, kde ste skončili. Vďaka takýmto DVD prehrávačom môžete prerušiť sledovanie a vrátiť sa presne na to miesto, kde ste prestali. Toto funguje aj pri výpadku elektrického pripojenia. Keď sa prúd obnoví, tak môžete jednoducho pokračovať. Niektoré DVD prehrávače si dokážu pamätať pozíciu až 6-tich rôznych prehrávaných diskov.

Obrzok znzorňujci ako funguje funkcia pamte aktulnej pozcie pri vpadku elektriny.

Rodičovská zámka

DVD prehrávače s takouto funkciou dokážu prečítať disk, ktorý nie je vhodný pre mladistvých a následne nedovolí spustenie filmu alebo si na jeho prehratie vyžiada heslo. Všetko si však dokážete podľa vašich potrieb nastaviť.

Bezdrôtové pripojenie

Takéto smart DVD prehrávače disponujú možnosťou pripojenia na internet. Váš DVD prehrávač tak môžete využiť na streamovanie filmov alebo prehrávanie hudby priamo z internetu. Výhodou je, že si na streamovanie nemusíte zakúpiť smart TV a aj to, že váš DVD prehrávač bude neustále aktualizovaný.

DVD prehrávače s Bluetooth

Takéto prehrávače používajú na prepojenie zariadení na krátku vzdialenosť technológiu Bluetooth. Týmto spôsobom dokážete prehrávať hudbu z vášho mobilného zariadenia. Ak si teda chcete zosilniť a zlepšiť kvalitu počúvania vašich piesni na mobile, stoja DVD prehrávače s Bluetooth určite za to.

[€]
Všetky filtre
last-visited