Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Elektrické krájače

Zabudnite na ručné krájanie a zjednodušte si prácu s elektrickým krájačom, ktorý vo vašej domácnosti nájde rôzne využitie. Elektrické krájače vaše potraviny nakrájajú precízne a vďaka bezpečnostným prvkom sa nemusíte báť zranenia. Prečítajte si viac o výhodách elektrických krájačov a zistite, aké parametre sledovať pri ich kúpe.

 

Výhody

+ precízne krájanie s presnosťou jedného milimetra

+ bezpečnostné prvky, ktoré chránia pred úrazom

+ perfektný rez a krájanie bez námahy

+ vhodné na krájanie rôznych druhov potravín, ako napríklad šunky, syrov, údenín, chlebu, zeleniny, ovocia a mnohých ďalších

 

Nevýhody

- v porovnaní s manuálnym krájačom má vyššiu obstarávaciu cenu

- na pracovnej doske zaberá viac miesta

Elektrick krjač mžete využiť aj na krjanie ovocia alebo zeleniny.

Elektrický krájač vyberajte podľa viacerých parametrov

Na našom e-shope nájdete elektrické krájače v rôznych prevedeniach, jednotlivé modely sa na prvý pohľad odlišujú najmä cenou, značkou a dizajnom. Pri výbere by ste sa však mali zamerať najmä na technické parametre, podľa ktorých si ľahko vyberiete elektrický krájač, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Elektrický krájač na chlieb a jeho výkon

Výkonnosť elektrického krájača zistíte podľa výšky príkonu, ktorá môže byť rôzna. Na výber je elektrický krájač na chlieb s príkonom 140 až 200 W. Čím vyšší príkon, tým rýchlejšie krájače elektrické vaše potraviny narežú. Netreba však zabúdať, že väčší príkon súvisí s vyššou spotrebou elektrickej energie.

Elektrické krájače sú vyrobené z rozdielneho materiálu

Pri kúpe elektrického krájača by ste mali sledovať najmä jeho materiál. Na výber sú plastové elektrické krájače s kovovým kotúčom, ale aj celokovové krájače elektrické, ktoré majú síce vyššiu obstarávaciu cenu, ale aj väčšiu odolnosť.

Elektrický krájač na salámu podľa hrúbky rezu a rozmerov

Každý elektrický krájač má rozdielnu hrúbku rezu, ktorá sa udáva v milimetroch. Zvyčajne sa tieto hodnoty pohybujú v rozmedzí od 0 do 23 mm, je však lepšie si pri kúpe tieto hodnoty overiť.

Dôležité sú aj rozmery, najmä v prípade, že plánujete mať elektrický krájač na šunku neustále položený na kuchynskej linke. Každý elektrický krájač na salámu má v detailoch napísané presné rozmery, vďaka ktorým si vyberiete model, ktorý sa bude do vašej kuchyne dokonale hodiť.

Elektrick krjače maj viacero bezpečnostnch funkci.

Tieto vlastnosti vám pomôžu vybrať elektrický krájač potravín

Elektrické krájače si vyberajte aj podľa vlastností, ktoré zjednodušujú ich používanie. Všímať by ste si mali najmä:

  • Bezpečnostné prvky - elektrické krájače sa líšia počtom bezpečnostných prvkov. Váš nový elektrický krájač môže mať napríklad funkciu automatického vypnutia, ochranu proti preťaženiu, chránič prstov, detskú poistku, protišmykové nožičky a rôzne ďalšie.
  • Plynulá regulácia rýchlosti - umožní krájanie potravín bez prerušenia.
  • Doplnky - elektrické krájače môžu mať v balení aj rôzne ďalšie doplnky, ktoré určite oceníte. Často je súčasťou balenia napríklad praktická servírovacia tácka, držiak krájaných potravín alebo rôzne ochranné kryty na nože.
  • Vymeniteľné nože - elektrický krájač na šunku môže mať v balení aj vymeniteľné nože, väčšinou sú dostupné dva druhy - hladký (vhodný na krájanie šunky, syrov či údenín) a s vlnkovým vzorom (určený pre krájanie chleba).
[€]
Všetky filtre
last-visited