Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Elektrické strúhadlá

Zabudnite na ručné strúhadlá či krájače a zjednodušte si prácu využitím elektrického strúhadla. Viacero nadstavcov umožňuje strúhanie, drvenie či mletie, takže elektrické strúhadlo nájde vo vašej domácnosti rôzne využitie. Objavte všetky elektrické strúhadlá v našej ponuke a my vám poradíme, na aké parametre sa zamerať pri výbere.

 

Výhody

+ rýchlejšie a efektívnejšie krájanie potravín

+ elektrické strúhadlá majú univerzálne využitie vďaka bohatej ponuke nadstavcov

+ kompaktné rozmery

+ jedinečný dizajn a rôzne farebné prevedenia

 

Nevýhody

- v porovnaní s klasickým strúhadlom má elektrický strúhač vyššiu obstarávaciu cenu

- nutnosť pripojenia do elektrickej siete

Jednoduch prprava surovn bez nmahy vďaka elektrickmu strhadlu.

Elektrický strúhač s množstvom nadstavcov

Každý výrobca odlišuje svoje elektrické strúhadlá počtom nadstavcov, ktoré sú súčasťou balenia pri kúpe nového elektrického strúhadla. Vďaka rôznym druhom kotúčov môžete mať doma univerzálne elektrické strúhadlo na zemiaky, na prípravu chutných šalátov či už ovocných alebo zeleninových, na krájanie, mletie, strúhanie alebo drvenie surovín do požadovanej štruktúry. Zvyčajne je v balení 1 až 5 vymeniteľných kotúčov.

Elektrické strúhadla môžu mať tieto druhy nadstavcov:

  • Hrubý nadstavec - využíva sa na strúhanie zeleniny do šalátov, polievok, placiek a ďalších pokrmov.
  • Jemný nadstavec – je vhodný na prípravu nátierok alebo šalátov.
  • Veľmi jemný nadstavec - umožňuje domácu prípravu strúhanky, ale vhodný je aj na spracovanie orechov.
  • Krájač na tenké plátky - využijete na bežné krájanie zeleniny a ovocia, ktoré môžete naservírovať aj pre vašich hostí.
  • Nadstavec na vlnité plátky - sa zvyčajne využíva na ozdobné krájanie ovocia a zeleniny, takto nakrájané potraviny krásne vyniknú napríklad, ako ozdoba hotových pokrmov.
  • Nadstavec na prípravu zmrzliny - niektoré elektrické strúhadlá umožňujú vďaka špeciálnemu nadstavcu aj prípravu zmrzliny či ovocného sorbetu.

Elektrick strhadlo s nadstavcom na prpravu zmrzliny.

 

Elektrické strúhadlo vyberajte podľa týchto parametrov

Aby ste boli s výkonom vášho elektrického strúhadla spokojný, je dôležité sa pri výbere zamerať na niektoré technické parametre a vlastnosti. Elektrický strúhač vyberajte najmä podľa výkonu, veľkosti plniacej trubice a rozmerov.

Elektrické strúhadlá s rozdielnym výkonom

Výkon elektrického strúhadla určuje príkon, ktorý úzko súvisí s tým, ako rýchlo budú suroviny spracované. Udávaný je vo wattoch, elektrické strúhadlo by malo mať príkon minimálne 150 W. Výkonnejšie modely, ktoré majú zvyčajne aj vyššiu obstarávaciu cenu majú príkon od 200 do 280 W. Netreba však zabúdať, že s vyšším výkonom súvisí aj vyššia spotreba elektrickej energie. Do gastro prevádzok alebo do obchodov s potravinami, kde majú elektrické strúhadlá častejšie využitie sa odporúča kúpa profesionálnych modelov, ktoré majú výkon viac ako 1 000 W.

Veľkosť plniacej trubice elektrického strúhadla

Tento parameter udáva, aké veľké suroviny je elektrické strúhadlo schopné spracovať. Zvyčajne býva šírka okolo 56 mm, kvôli čomu budete musieť niektoré väčšie suroviny pred strúhaním nakrájať.

Elektrické strúhadlo podľa rozmerov

Rozmery sledujte najmä v prípade, že plánujete mať strúhadlo neustále položené na kuchynskej linke. Pri kúpe sa zamerajte najmä na priestorovo úsporný dizajn, tak aby vám strúhadlo zavadzalo čo najmenej. Na výber sú elektrické strúhadlá vo viacerých farebných prevedeniach, vďaka čomu elektrické strúhadlo na zeleninu jednoducho zladíte so zvyškom kuchyne. Užitočnou vlastnosťou sú aj protišmykové nožičky, ktoré zlepšujú jeho stabilitu.

36 €
68 €
Všetky filtre

5 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.