Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Formy na pečenie

Základom úspechu pri pečení sú nielen správne zvolené ingrediencie, ale dôležitý atribút predstavujú aj formy na pečenie. Vďaka nim sa jedlo upečie rovnomerne a pomocou rôznych tvarov z neho vykúzlite oku lahodiace pokrmy. V našom e shope nájdete formy na pečenie presne na mieru svojim požiadavkám. Tak neváhajte a vyberte si tú svoju už dnes.

Formy na pečenie - ako vybrať

Na trhu sú dostupné rôzne formy na pečenie. Pri rozhodovaní sa zamerajte nielen na materiál ale aj na ďalšie faktory, ktoré rozhodujú o tom, ako bude výsledný pokrm vyzerať a chutiť.

Pri kúpe formy na pečenie zvážte tieto 3 základné aspekty:

 1. tvar
 2. materiál
 3. veľkosť

Formy na pečenie Lamart.

Tvar formy na pečenie

Pokrm, ktorý bude pastvou aj pre oči, sa dá vyčariť iba vhodným tvarom formy na pečenie. V ponuke nájdete mnoho druhov, v ktorých ľahko pripravíte bublaninu, paštétu, alebo ich využijete na pečenie mäsa či domáceho chleba.

 • Forma na pečenie bábovky - je vhodná na pečenie tradičných nadýchaných, vláčnych báboviek, ale aj slaných nákypov, zapekaných cestovín alebo aspikov.
 • Formička na pečenie muffin - má v sebe vytvarované otvory, do ktorých sa nalejete cesto na muffiny. Vďaka tomu máte istotu, že všetky kúsky budú rovnako veľké a pekne tvarované.
 • Formy na pečenie chleba - sú svojim tvarom ideálne nielen na pečenie sendvičov, ale aj na delenie pokrmu na jednotlivé porcie.
 • Tortové formy na pečenie - sú zložené z roztváracej bočnice a dna, ktoré sa dá využiť aj na servírovanie. Hodia sa na pečenie tortových korpusov, ale aj domácej pizze.

Tortov forma na pečenie.

Forma na pečenie a materiál z akého môže byť vyrobená

Dôležité vlastnosti materiálu formičky na pečenie sú vodivosť tepla, priľnavosť, teda nelepivosť a aj možnosť umývania v umývačke riadu. Ak forma na pečenie vedie teplo rovnomerne po celej ploche, nemalo by sa stať, že pokrm bude v jednej časti nedopečený a na druhej strane sa už bude pripaľovať. Avšak zásadným predpokladom úspechu je aj správne vymastenie.

Najčastejšie používané materiály sú:

 • Hliníková forma na pečenie - rovnomerne rozvádza teplo a pokrm bude dokonale upečený. Je nutné však celý proces varenia sledovať a pred pečením poriadne vymazať.
 • Pre liatinové formičky na pečenie - je charakteristické, že vedú rovnomerne a intenzívne teplo. Sú veľmi odolné, majú dlhú životnosť a sú úspornejšie na spotrebu energie.
 • Keramická forma na pečenie - spája funkčnosť a estetickú stránku. Podobne ako liatinová výborne vedie teplo po celej ploche. Nevýhodou je vyššia hmotnosť, krehkosť a vyššie riziko poškodenia.
 • Sklenená forma na pečenie - sa zahrieva a ochladzuje podstatne dlhšie ako kovová. Jej výhodou priehľadnosť, možnosť umývania v umývačke riadu, a dá sa používať aj v mikrovlnnej rúre.
 • Silikónové formy na pečenie - sú pružné, nepripaľujú sa, takže ich netreba pred pečením vymazať ani vysypať. Nemôžete sa na nich popáliť, sú ľahké a pomerne nenáročné na údržbu i skladovanie.
 • Plechová forma na pečenie - aktívne vedie teplo a hodí sa nielen na koláče, ale aj na zapekanie akéhokoľvek druhu mäsa či zeleniny.

Hranat formička na pečenie.

Rozhodnúť o úspechu môže aj veľkosť formičky na pečenie

Základom úspechu je aj samotná veľkosť. Formička na pečenie by totiž mala vždy zodpovedať veľkosti pokrmu, ktorý plánujete upiecť.

 • Tradičné formy na pečenie dosahujú objem okolo 2 až 3 litrov a majú obvykle typický podlhovastý tvar.
 • Stredná forma na pečenie predstavuje zlatú strednú cestu, pretože disponuje objemom okolo 1,5 litra.
 • Mini formičky na pečenie vo veľkosti cupcakov sú maximálne praktické nakoľko jedlo v nich je možné servírovať priamo na tanier.
5 €
14 €
Všetky filtre

21 produktov

Lamart LT3093
Forma na bábovku;  Ø23; výška 11 cm; z veľmi odolnej uhlíkovej ocele
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
7,90 €
Lamart LT3097
Forma na koláč; Ø 31 cm; výška 3 cm; z veľmi odolnej uhlíkovej ocele
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
5,89 €
Lamart LT3094
Forma na tortu; Ø 24 cm; výška 6,8 cm; z veľmi odolnej uhlíkovej ocele
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
9,90 €
Lamart LT3092
Forma na muffiny, 12ks muffin, z veľmi odolnej uhlíkovej ocele
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
8,90 €
Lamart LT3090
Forma na chlieb z veľmi odolnej uhlíkovej ocele
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
4,89 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.