Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Hotdogovače

Ak ste milovníkom párkov v do chrumkava prepečenom pečive, hotdogovač vám túto pochúťku pripraví raz-dva aj v pohodlí vášho domova. Hotdogovače nemusia slúžiť len na profesionálne účely, ale vďaka domácej verzii si už do pár minút pripravíte párok v rožku a oveľa viac. Zistite, čo všetko hotdogovač dokáže a zaobstarajte si aj vy tohto šikovného pomocníka do vašej kuchyne.

 

Výhody

+ rýchla príprava

+ dokáže pripraviť párok v rožku, uvariť vajíčka alebo zeleninu v pare

+ jednoduchá údržba aj v umývačke riadu

+ regulácia teploty

+ nízka cena

Hotdogovač pripravuje prky a ohrieva rožok.

Ako vybrať hotdogovač

Hotdog, pochádzajúci z Nemecka, patrí medzi najobľúbenejší fast food. Dnes si túto pochúťku môžete vychutnať aj doma a pripraviť si ho nielen klasicky s horčicou a kečupom, ale aj s grilovanou slaninkou, opečenou cibuľkou či šťavnatou zeleninou, ktorú vám hotdogovač dokáže tiež pripraviť.

Kvalitný hotdogovač nie je náročné vybrať ak sa zameriate na tieto dôležité parametre:

  • príkon
  • objem nádoby na párky
  • hrot na pečivo
  • funkcie a príslušenstvo

Hotdogovač a jeho príkon

Príkon udávaný vo wattoch (W) určuje, ako rýchlo sa dokáže hotdogovač zahriať a pripraviť pokrm. Vyšší výkon majú tie hotdogovače, ktoré sú označené vyššou hodnotou príkonu. Avšak je potrebné myslieť aj na to, že vyššia hodnota príkonu znamená vyššiu spotrebu energie.

Hotdogovače majú príkon od 350 - 650 W.

Koľko párkov dokáže hotdogovač pripraviť?

To, aké množstvo párkov dokáže hotdogovač pripraviť, úzko súvisí s veľkosťou nádoby na párky a tiež s časom prípravy. Preto sa zamyslite pre koľko osôb v domácnosti budete chcieť hot dog pripravovať.

2 – 6 párkov – hotdogovač pripraví do 5 minút

6 – 8 párkov – ohrievanie trvá okolo 10 minút

8 – 16 a viac párkov – doba ohrievania sa predĺži na 15 minút

Profesionlny hotdogovač počas prpravy prkov.

Hrot na pečivo

Klasické domáce hotdogovače môžu mať jeden až dva hroty na pečivo. Na trhu však nájdete aj modely s tromi alebo štyrmi hrotmi na pečivo. Odporúčame si zaobstarať hotdogovač aspoň s dvoma hrotmi na pečivo, kedy výrazne ušetríte čas pri príprave párkov v rožku. Hrot na pečivo je vyrobený väčšinou z kvalitnej nerezovej ocele.

Hotdogovač značky Sencor so pecilnym nadstavcom pre ohrievanie vajec.

Šikovné funkcie a príslušenstvo, ktorými hotdogovače prekvapia

  • Protišmykové nožičky slúžia pre lepšiu stabilitu zariadenia.
  • Poistka proti prehriatiu chráni hotdogovač pred poškodením.
  • Automatické vypnutie – hotdogovač sa automaticky vypne po ukončení prevádzky alebo v prípade ak hrozí poškodenie zariadenia.
  • Regulácia teploty – možnosť nastavenia viacerých stupňov ohrievania.
  • Ďalšie možnosti prípravy – hotdogovač dokáže pečivo zohriať, ale aj rozpiecť a tiež dokáže pripraviť zeleninu či vajcia vďaka špeciálnym nadstavcom.
20 €
159 €
Všetky filtre

7 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.