Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Hriankovače

Teplé hrianky sú skvelým začiatkom dňa a výborne chutia v sladkej aj slanej kombinácií. K príprave budete potrebovať hriankovač, ktorý vám vašu hrianku prepečie krásne do chrumkava. Objavte všetky hriankovače na našom webe a vyberte si z bohatej ponuky hriankovačov.

 

Hriankovače vás prekvapia svojimi funkciami

Hriankovač sa v prvom rade využíva k opekaniu toastového chleba, niektoré hriankovače však umožňujú aj opekanie iných druhov pečiva, a tiež aj nastavenie intenzity jeho opečenia. Okrem toho však môžete hriankovač využiť aj na rozmrazovanie pečiva tak, aby chutilo ako čerstvé. V prípade, že sa vám bude zdať, že je vaše pečivo dostatočne upečené, špeciálnym tlačidlom môžete kedykoľvek jeho pečenie ukončiť. Výhodou je aj zásobník na omrvinky, resp. vyberateľná miska, vďaka ktorej sa vám bude hriankovač jednoduchšie čistiť.

Hriankovač so zsobnkom na omrvinky.

 

Drahšie hriankovače majú aj rôzne ďalšie vlastnosti a funkcie, ktoré nie sú úplne bežné pri najlacnejších modeloch. Medzi špeciálne funkcie patrí:

  • Možnosť nastavenia času, takže presne viete, kedy bude vaše pečivo opečené a pripravené ku konzumácii.
  • Svetelná signalizácia, ktorá informuje o skončení pečenia.
  • Špeciálny nadstavec, vďaka ktorému v hriankovači zapečiete aj žemle, či croissanty.
  • Vysoký zdvih pre pohodlnejšie vyberanie pečiva z hriankovača.
  • Centrovanie, vďaka ktorému budú vaše hrianky dokonale chrumkavé, pretože budú umiestnené presne do stredu hriankovača.

pecilny nadstavec umožňuje aj opekanie pečiva v hriankovači.

Hriankovač vyberajte podľa týchto parametrov

Častokrát je pre mnohých ľudí najväčším problémom vybrať si z našej bohatej ponuky. Hriankovače by ste mali vyberať nielen podľa dizajnu, ale aj rôznych technických parametrov. Práve tie totiž vypovedajú o funkčnosti hriankovača. Pri kúpe sa snažte zamerať aj na materiál z ktorého je hriankovač vyrobený, príkon a počet hrianok, ktoré je hriankovač schopný pripraviť na jedenkrát.

Hriankovače podľa materiálu

Na výber sú plastové hriankovače, ktoré sa jednoducho čistia a zvyčajne sú lacnejšie. Častokrát sú prehliadané kvôli svojmu nezaujímavému vzhľadu a horšej odolnosti. Čoraz populárnejšími sa stávajú hriankovače z nehrdzavejúcej ocele, ktoré pôsobia luxusne a dostupné sú vo viacerých farebných prevedeniach. Nevýhodou je ich horšia údržba a zvyčajne aj vyššia obstarávacia cena.

Vychutnajte si čerstv chrumkav hrianky, kedykoľvek na ne dostanete chuť.

Príkon hriankovača

Hriankovače majú rozdielny príkon, zvyčajne sa pohybuje od 650 do 2 400 W. S výškou príkonu súvisí aj čas prípravy hrianky, čím vyšší je príkon, tým rýchlejšie sú hrianky hotové. Zvyčajne sa čas opekania pohybuje okolo dvoch až troch minút.

Hriankovač podľa počtu hrianok

Jednotlivé hriankovače sa líšia aj podľa počtu hrianok, ktoré je možné naraz pripraviť. Zvyčajne má hriankovač možnosť prípravy 2 až 4 hrianok, avšak existujú aj hriankovače na prípravu väčšieho počtu hrianok. V tomto prípade je dôležité vopred si premyslieť, koľko ľudí bude vo vašej domácnosti hriankovač využívať, aby ste pri raňajkách na hrianky dlho nečakali.

12 €
161 €
Všetky filtre

71 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 27.6.

11,99 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.