Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Klávesnice

Klávesnica tvorí neodmysliteľnú súčasť a to ako stolného počítača, tak aj notebooku. Medzi najvyhľadávanejšie klávesnice patria rozhodne tie, ktoré sa pýšia podsvietením a vykazujú čo možno najnižšiu hlučnosť pri stlačení klávesy.

 

Každá klávesnica na PC je iná, aj keď sa to hneď na prvý pohľad nemusí javiť. Rozdiel je najmä v odolnosti danej počítačovej klávesnice, ale aj v jazyku, na ktorý je daná klávesnica k PC určená. U nás je najrozšírenejšia slovenská klávesnica.

Taktiež, moderná doba so sebou prináša kopec nových funkcií klávesníc, o ktorých nie každý vie. Napríklad, že existujú aj bezdrôtové či dokonca virtuálne PC klávesnice, ktoré premietajú klávesnicu priamo na povrch, po ktorom len pohybujete prstami. Takáto klávesnica totiž prakticky nezaberá žiadne miesto.


Dizajn klávesnice

Dizajn hrá v dnešnom svete jeden z najdôležitejších rozhodujúcich faktorov pri kúpe. Nevkusné, staré PC klávesnice už dávno vyšli z módy. Preto by ste sa sekundárne mali zamerať aj na to, či vám vami vybraná klávesnica na PC či notebook “padne do oka” a zároveň tak bude ladiť k zariadeniu, ku ktorému budete konkrétnu klávesnicu pripájať.

Najobľúbenejšie varianty tvoria bezdrôtové a rozložením kláves čo najjednoduchšie počítačové klávesnice. Pretože v jednoduchosti je krása. K dizajnu sa radí aj hlučnosť kláves - ak je klávesnica navrhnutá správne, výsledkom bude kvalita, ktorá sa odrazí aj pri tejto, pre niekoho podstatnej vlastnosti.

Preto už nie sú USB klávesnice také atraktívne ako v minulosti, no používajú sa dodnes a to stále vo chvályhodnom množstve. Avšak, výhoda USB klávesnice spočíva v presnosti prenášnia kliknutí a nehrozia tak žiadne výpadky - jedine v prípade poškodenia samotného kábla.

Ide to aj bez myši

Veľmi praktické, pohodlné a štýlové. Presne také je ovládanie zariadenia, ktoré nie je odkázané na myš. Čaro tkvie v samotnej PC klávesnici, ktorá je vybavená touchpadom. Tieto klávesnice patria medzi bezdrôtové, čiže opäť faktor zvyšujúci ich efektivitu a praktickosť v každom smere. Je tu možnosť pripojiť ich aj k Smart TV.

Typy slovenských klávesníc

Klávesnica určená na bežné použitie

Najrozšírenejší druh klávesníc medzi zákazníkmi tvoria práve takzvané kancelárske klávesnice. Sú jednoducho ovládateľné, majú všetky potrebné funkcie ako sú napríklad základná interpunkcia či mäkčene.

Taktiež je to najpoužívanejšia klávesnica medzi študentmi, preto sa práve na nej vyučuje strojopis a takzvaná desaťprstová hmatová metóda. Vo väčšine prípadov vyhovuje aj ľuďom, ktorí pracujú s textom ako sú napríklad blogeri či spisovatelia.

Command klvesa pre MacBook

Pre milovníkov hudby či videí je tu multimediálna klávesnica

Nejde o nič výnimočné, práve naopak. Bežná klávesnica je v tomto prípade dodatočne vybavená klávesami naviac, ktoré dokážu pretáčať či prehrať a pozastaviť multimediálne súbory.

Rovnako je vybavená aj ovládaním hlasitosti na základe jedného kliku. Takouto klávesnicou sa chváli napríklad MacBook Air, ktorý má dokonca klávesnicu aj primárne podsvietenú, čo je dnes základom kvalitnej a vkusnej klávesnice.

Odolná klávesnica pre vášnivých hráčov

Každý dobrý hráč potrebuje podávať dobrý výkon pri hraní obľúbených hier. Výrobcovia a dizajnéri herných klávesníc mysleli na všetko tak, aby uspokojili potreby aj toho najnáročnejšieho hráča. Herné klávesnice sú spomedzi všetkých klávesníc známe najrýchlejšou odozvou kliknutia. Tá je pri hraní hier, u ktorých sa vyžaduje rýchla reakcia a plynulý chod, kľúčová.

Nevyhnutnosťou je zároveň aj podsvietenie klávesnice, vďaka čomu je možné sa na klávesnici rýchlo a dobre orientovať, bez ohľadu na osvetlenie miestnosti. Na trhu nájdete mnoho herných klávesníc aj so zaujímavým dizajnom, ktorý väčšinou predstavuje akčnosť, čo má byť vizitka nielen spoľahlivosti klávesnice, ale aj samotného hráča, ktorý je v tom, čo robí naozaj dobrý.

Herná konzola a klávesnica

Komfort pri hraní hier nepredstavuje len priamo herná klávesnica, ale aj obyčajná klávesnica, ktorú je možné napojiť na obľúbenú konzolu či už Xbox alebo PlayStation. Na výber máte pripojenie prostredníctvom kábla, čo mierne narúša komfort, ale aj bezdrôtové pripojenie, ktoré využijete napríklad pre pohodlné hranie z ktorejkoľvek časti miestnosti, čiže pokojne aj z príjemne vyhriatej postele.

Najmodernejšie klávesnice je možné spájať aj so Smart TV, čo opäť prináša len komfort a pohodlie a zrýchľuje vyhľadávanie rôznych kanálov, čo bežný diaľkový ovládač len komplikuje.

Na červeno zafarben klvesnica

Modernizácia klávesníc

Hygienická klávesnica

Každá klávesa je lemovaná membránou, ktorá účinne chráni klávesnicu pred znečistením, čím jej zároveň predlžuje životnosť. Už žiadne problémy so zasekávaním pri klikaní či nemožnosti kliknutia z dôvodu zanesených nečistôt!

Membrány tesniace okolie kláves zároveň neprepustia ani vodu, preto sa môže stať, že tento typ klávesníc nájdete aj pod názvom vodeodolné.

Virtuálna klávesnica

Projektor na plochu pred vami premietne virtuálnu klávesnicu, pričom dôkladne zaznamenáva každý váš klik bez potreby fyzickej klávesnice, ktorá vždy zaberá nejaké miesto.

Zo všetkých spomínaných druhov klávesníc sú k dispozícii aj ich mini verzie, určené najmä k praktickému využitiu kdekoľvek,napríklad na cestách.

8 €
259 €
Všetky filtre

86 produktov

Logitech K120
K120, klávesnica nízkoprofilová, USB
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
15,89 €
Hama Podsvietená klávesnica KC-550
Hama podsvietená klávesnica KC-550
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 14.6.
18,89 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.