Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Kondenzačné sušičky prádla

Kondenzačné sušičky patria jednoznačne medzi populárne sušičky bielizne. Ich inštalácia je jednoduchá a bez akéhokoľvek zásahu do stavby, pretože tento typ sušičky nepotrebuje žiadne hadice na odvetrávanie. Kondenzačná sušička vám ušetrí čas a o vašu bielizeň sa postará naozaj precízne. Hygienicky ju vyčistí, zjemní a vyhladí. Vy sa tak nemusíte zaťažovať zbytočným žehlením. Zistite aké ďalšie výhody prináša kondenzačná sušička.

Výhody

+ jednoduchá inštalácia bez nutnosti zásahu do interiéru

+ kondenzačná sušička je šetrná k bielizni, ktorú zbaví alergénov

+ krátka doba sušenia bielizne

+ kondenzačné sušičky nepotrebujú špeciálne odvetrávanie - sú vhodné do akejkoľvek miestnosti

+ vodu v kondenzačnej nádobke môžete znovu použiť, napríklad na zaliatie kvetov

Nevýhody

- vyššia obstarávacia cena

 Kondenzačn suička vedľa prčky v modernej kpeľni

Ako funguje kondenzačná sušička

Kondenzačné sušičky zahrievajú vzduch buď pomocou tepelného čerpadla, alebo vykurovacieho telesa.

 • Kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom sú síce drahšie, ale za to energeticky úspornejšie a šetrnejšie k bielizni.
 • Kondenzačné sušičky s vykurovacím telesom vysušia bielizeň za kratší čas, avšak je potrebné rátať s vyššou spotrebou energie.

Kondenzačná sušička pracuje na princípe kondenzácie pary na vodu. To znamená, že vzduch vo vnútri sušičky sa zahreje buď pomocou tepelného čerpadla, alebo vykurovacieho telesa a následne na seba viaže vodnú paru. Horúca para vznikajúca pri sušení sa kondenzuje na vodu, ktorá sa ukladá v kondenzačnom zásobníku. Zo zásobníka vodu stačí len jednoducho vyliať.

Ak si želáte ušetriť čas a chcete sa vyhnúť vylievaniu vody z kondenzačných zásobníkov, kondenzačná sušička bielizne s možnosťou napojenia na odpad, vám prácu značne uľahčí.

Je potrebné však myslieť na to, že kondenzačné sušičky s vývodom nemajú funkciu samočistenia kondenzátora. Ten je potrebné pravidelne čistiť.

Vysuen a poskladan bielizeň v bubne suičky

Aký typ kondenzačnej sušičky si vybrať

Kondenzačné sušičky s predným plnením

Najrozšírenejším typom sušičiek na trhu sú kondenzačné sušičky plnené spredu. Ich výhody spočívajú vo väčšej kapacite bubna, ktorý vysuší až 8 kg a viac bielizne.

Práve pre väčší objem bubna je kondenzačná sušička bielizne s plnením spredu vhodná aj pre viacčlennú domácnosť.

Rozmery pre kondenzačné sušičky sú štandardne rovnakej hĺbky a šírky 60 cm a výšku majú 85 cm.

Štandardná kondenzačná sušička bielizne má praktický úložný priestor na jej vrchnom paneli, ktorý môžete využiť pre práčku, ak si želáte ušetriť viac miesta v kúpeľni.

Je dôležité vedieť, že iba kondenzačné sušičky spredu plnené môžu byť vstavané.

Suička, na ktorej je postaven prčka v skrinke v kpeľni

Slim kondenzačná sušička bielizne

Do extra malých miestností sa vám bude skvelo hodiť úzka kondenzačná sušička bielizne. Slim kondenzačné sušičky sú špecifické svojou menšou hĺbkou do 50 cm a kapacitou bubna približne 7 kg. Ostatné rozmery sušičky, ako je výška a šírka, ostávajú rovnaké ako má štandardná kondenzačná sušička bielizne.

Slim kondenzačné sušičky sú ideálne pre jednotlivcov a pre menej členov domácnosti.

Slim suička bielizne s menou hĺbkou

Vhodný druh bielizne do sušičky

Dobre si všímajte symboly na štítku vášho oblečenia. Ak zbadáte na štítku oblečenia symbol prekríženého kruhu, takéto oblečenie nie je vhodné do sušičky. Kondenzačná sušička by mohla bielizeň poškodiť a mohlo by sa zraziť.

Väčšinou sa jedná o kúsky oblečenia z materiálov ako je vlna, hodváb, oblečenie s potlačou, alebo funkčné oblečenie. Tento druh bielizne radšej nesušte v sušičke.

Ak si nie ste istý či daný typ oblečenia sušenie znesie, radšej zvoľte kratší program sušenia a bielizeň vložte do špeciálneho vrecka na sušenie.

Osoba drž v rukch poskladan oblečenie

Energetická spotreba

Kondenzačná sušička patrí medzi nákladné spotrebiče v domácnosti a preto sa oplatí investovať do kvalitného modelu s vyššou energetickou triedou.

Vo všeobecnosti platí, že čím vyššiu energetickú triedu má kondenzačná sušička bielizne, tým je viac úsporná.

Najúspornejšie sušičky sú označené energetickou triedou A+++.

Spotreba energie sa odvíja aj od ďalších faktorov, ako je typ kondenzačnej sušičky, kapacita bubna sušičky a tiež zvolený program.

sporn kondenzačn suička bielizne s vyznačenmi energetickmi triedami

Aké skvelé funkcie má kondenzačná sušička bielizne

 • Kondenzačná sušička s parnou funkciou – je skvelým pomocníkom, ktorý sa dokonalo postará o vašu bielizeň. Kondenzačná sušička pomocou pary bielizeň prevonia a našuchorí. Horúca para je šetrná k bielizni, no zároveň ju dokáže zbaviť alergénov a baktérií. Kondenzačná sušička pomocou pary vyhladí bielizeň a vy sa tak vyhnete zdĺhavému žehleniu.
 • Program osvieženia – kondenzačná sušička bielizne s týmto programom dodá vašej bielizni sviežosť a to bez nutnosti prania a bez použitia pracieho prostriedku.
 • Samočistiaci kondenzátor - niektoré kondenzačné sušičky vám dokážu ušetriť veľa času automatickým čistením kondenzačnej nádobky. Kondenzačná sušička bez tejto funkcie vodu v nádobke zadržiava a je nutné ju pravidelne vylievať a nádobku čistiť.
 • Ovládanie smartfónom – kondenzačná sušička môže byť ovládaná na diaľku vďaka pripojeniu Wi-Fi, alebo Bluetooth. Pomocou aplikácie si môžete jednoducho stiahnuť ďalšie nové sušiace programy.
 • Senzory vlhkosti – vďaka senzorom vlhkosti predídete zlému vysušeniu bielizne, alebo naopak jej presušeniu ak potrebujete bielizeň ešte prežehliť.
 • Odložený štart – kondenzačná sušička začne sušiť vašu bielizeň po tom, čo ste jej dopredu zvolili čas.
 • Detská poistka – dôležitá funkcia najmä pre rodiny s malými deťmi, ktorá vám poslúži proti nechcenému zapnutiu, alebo otvoreniu sušičky.
 • Moderný invertorový motor - kondenzačné sušičky s novým typom motora s 10 ročnou zárukoumenej hlučné, majú nižšiu spotrebu a zároveň dlhšiu životnosť.
 • Osvetlenie bubna - niektoré kondenzačné sušičky majú osvetlený bubon a vy si tak môžete skontrolovať, či ste nezabudli na nejaký kus bielizne vo vnútri bubna sušičky.

Smart kondenzačn suička bielizne ovldan mobilnm telefnom

359 €
999 €
Všetky filtre

12 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.