Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Kulmy na vlasy

Máte od prírody rovné vlasy a túžite po vlnách? Kulmy na vlasy to zvládnu prakticky okamžite. Urobia z vlasov krásny účes v rekordnom čase, s dlhotrvajúcim účinkom. Kulma na vlny vám vyčarí dokonalý účes, ktorý vydrží dlhšie ako vlny vytvorené so žehličkou na vlasy. V našom článku sa dočítate, čo všetko je potrebné pred kúpou zvážiť.

Materiál kulmy na vlasy

Materiál, z ktorého je hlavica vyrobená je veľmi dôležitý pre zdravie vašich vlasov.

 • Keramické kulmy na vlasy - keramika je k vlasom najšetrnejšia. Rýchlo sa nahrieva, pričom sa teplota rozloží rovnomerne po celom povrchu. Takáto kulma na vlny je vhodná pre všetky typy vlasov, pretože po kulmovaní zostávajú vlasy lesklé a uhladené, bez statickej elektriny.
 • Turmalínové kulmy na vlasy vyžarujú záporné ióny a infračervené teplo, ktoré udržujú vo vlasoch vlhkosť, lesk a bránia vzniku krepovatenia. Dosahujú profesionálne výsledky aj pri nižších teplotách. Sú najlepšou voľbou pre jemné a krepovité vlasy.
 • Titánové kulmy na vlasy – vďaka nim nakulmujete veľmi rýchlo a ľahko aj tie najhrubšie vlasy. Sú šetrné k vlasom, zvyšujú ich lesk a zároveň redukujú účinok statickej elektriny. Sú ideálne pre pevné vlasy.

Kulmy na vlasy - rzne typy.

Kulma na vlny ako z kaderníckeho štúdia

 • Vzhľad kučier závisí od priemeru a tvaru hlavice. Tradičný priemer hlavíc sa pohybuje v rozmedzí od 15 do 40 mm. Úzke hlavice – kulma na krátke vlasy s priemerom 10 – 19 mm, vytvára drobné kučierky pripomínajúce trvalú či retro štýl. Je vhodná aj na jemné vlasy.
 • Stredne veľké hlavice – kulmy na vlny s priemerom 25 mm vytvárajú primerané vlny pre všetky typy vlasov, od krátkych po dlhé a od jemných až po hrubšie. Kučery sú voľné, dokážu zväčšiť objem vlasov a vytvoriť prirodzený vzhľad.
 • Široké hlavice – kulmy na vlasy s priemerom 32 mm sú veľmi obľúbené. Vlny dodávajú XXL objem a pre dlhé vlasy sú ideálne. Kulma na veľké vlny s priemerom 38 mm je stvorená pre vytvorenie tzv. BOHO či plážových kučier.
 • Existujú aj širšie kulmy na vlasy a to až so 40 mm priemerom hlavice. Vytvárajú strapatý účes podobný prirodzeným vlnám

Krsny čes vďaka kulme na veľk vlny.

Aká je optimálna teplota?

Nielen materiál, ale aj teplota rozhoduje o tom, ako šetrná bude kulma ku vašim vlasom. Nie všetky kulmy majú nastaviteľnú teplotu. Kulmy bez teplotných stupňov sú väčšinou prednastavené na 160 – 180 °C, čo je primálo pre hrubé vlasy a príliš veľa pre jemné vlasy.

 • Jemným vlasom vyhovuje teplota v rozmedzí 130 – 150 °C, aby ste predišli ich spáleniu.
 • Normálne až stredne husté vlasy môžete kulmovať s teplotou okolo 180 až 200 °C.
 • Silné, hrubé, nepoddajné vlasy si vyžadujú teplotu od 220 – 240 °C, inak sa nenahrejú dostatočne, aby udržali svoj tvar.

Kulma na veľké vlny alebo kulma na krátke vlasy?

Záleží len na vás, či sa rozhodnete pre vlny, trojvlny alebo retro lokne z 30-tych rokov. Na každý typ sa však hodí iná kulma.

 • Kliešťová kulma – používa sa najjednoduchšie. Prameň vlasov prichytíte do klieští na tele kulmy a následne natočíte. Táto kulma vytvára pravidelné kučery po celej dĺžke prameňa. Pravidelné kučery však môžu pôsobiť neprirodzene a kliešťový úchyt na vlasoch zanechá viditeľné otlačky, a môže poškodiť aj končeky vlasov.

Klieťov kulma na vlasy Sencor planeo elektro.

 • Kónická kulma na vlasy - manipulácia s ňou je zložitejšia ako s klasickou kliešťovou kulmou. Nemá kliešte, takže si neničíte končeky, ale pri manipulácii by nemala chýbať ochranná rukavica, aby ste predišli popáleniu. Vďaka zužujúcemu sa tvaru vytvoríte prirodzenejšie vlny, ktoré budú pri korienkoch široké a pri končekoch úzke.
 • Automatická kulma na vlasy je známa aj pod názvom samonavíjacia. Jej súčasťou je motor, ktorý poháňa valček, na ktorý sa prameň sám namotáva. Takéto kulmy na vlny ľahko a okamžite vytvoria dokonalé kučery až po končeky. Výsledkom je perfektný vzhľad. Je vhodná pre úplných začiatočníkov aj na každodenné použitie.

Automatick kulma na veľk vlny babyliss planeo elektro.

 • Trojkulma na vlasy má na svojom tele tri valce, medzi ktoré vložíte prameň a trojkulma vytvorí podobný efekt ako krepovačka. Vytvára malé vlny, ktoré sú buď výrazné, alebo môžu pôsobiť prirodzene. Veľká nevýhoda je, že musíte postupne kulmu posúvať po celej dĺžke prameňa a natočenie trvá pomerne dlho. Tento typ kulmy sa používa na vytváranie retro prvorepublikových vĺn (fingerwaves).

Eliptická kulma na vlasy je akýmsi hybridom kliešťových a kónických modelov. Hlavica má jednoliatu hrúbku, je rovná a bez klieští. Vďaka tejto konštrukcii nedochádza k vzniku otlačkov na vlasoch. Kučery sú rovnaké od korienkov ku končekom.

Špirálová kulma na vlasy vytvára priam dokonale súmerné kučery. Na hlavici sa nachádzajú drážky, ktoré vytvárajú špirálu. Pramene vlasov o hlavicu obtočíte práve cez ňu. K zásadným výhodám patrí veľmi jednoduchá manipulácia, ktorú zvládne aj úplný začiatočník.

Rzne prsluenstvo ku kulme Rowenta planeo elektro.

Teplovzdušné kulmy na vlasy, známe ako kulmofén, kombinujú prednosti fénu aj kulmy. Vlasy sa v prípade teplovzdušnej kulmy natáčajú na širokú kefu. Fúkaciu kulmu môžete použiť aj na úpravu vlhkých vlasov. Teplovzdušné kulmy na vlasy ponúkajú dva kroky v jednom. Vlasy nielen vysušia, ale rovno z nich vytvoríte krásny a nadýchaný účes.

Užitočné funkcie, ktoré zjednodušia kulmovani

 • Dĺžka kábla – praktický je dlhší kábel, postačujúci je 2 m, najlepšie v otočnom prevedení.
 • Možnosť regulácie teploty:
  • pri lacnejších modeloch sa stretnete s označením „vyššia“ a „nižšia“ teplota.
  • drahšie modely ponúkajú na výber presnú teplotu podľa typu vašich vlasov.
 • Rýchle zahrievanie – kulma na vlasy je pripravená do 30 sekúnd.
 • Automatické vypnutie - väčšinou sa aktivuje po 45 – 60 minútach.

Teplovzdun kulma Sencor s rznymi ndstavcami planeo elektro.

8 €
80 €
Všetky filtre

76 produktov

Na objednávku
Remington AS8810
Rotačná teplovzdušná kulma Keratin Protect, 1000 W, 2 teploty/2 rýchlosti, studená vlna
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
52,99 €
Akcia: Kúp teraz za 42,39 €
Remington HYDRAluxe CI89H1
Kulma, keramický povrch, 5 digitálnych nastavenie teploty až do 210 ° C
Ihneď k odoslaniu
Skladom 5 ks.
U Vás už 17.6.
38,99 €
Akcia: Kúp teraz za 31,19 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.