Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Mikrofóny

Mikrofón k PC má viacero využití. Je skvelým doplnkom pri hraní hier, nahrávaní podcastov, pre komunikáciu s priateľmi alebo online hovory. Nahrávaný zvuk je vďaka mikrofónu kvalitnejší, dostupné sú lacnejšie aj drahšie kvalitnejšie mikrofóny k PC tak, aby si z bohatej ponuky vybral naozaj každý. Poradíme vám, ako sa v našej ponuke orientovať, a ktoré parametre sledovať pri výbere.


Aké mikrofóny k PC nájdete v našej ponuke?

Na našom e-shope zakúpite mikrofóny na PC rôznych výrobcov. Tí ponúkajú cenovo dostupné modely pre bežné využitie, ale aj kvalitné mikrofóny k PC pre začínajúcich umelcov či gamerov.

Mikrofóny k počítaču môžeme rozdeliť podľa troch kritérií:

 • využitie
 • cena
 • konštrukcia

Mikrofón k PC podľa využitia

Sami najlepšie viete, prečo ste sa rozhodli kúpiť si mikrofón k PC. Záleží len na vás, či u vás nájde každodenné využitie alebo ho budete používať len občas vo výnimočných prípadoch.

Podľa účelu využitia sa dajú mikrofóny k PC rozdeliť na:

 • Herný mikrofón k PC - má atraktívny dizajn a kvalitné nahrávanie zvuku. Odporúčaný je primárne na hranie hier a streamovanie videí, hodí sa však aj na nahrávanie podcastov a ďalšie aktivity. Veľkou výhodou je zmena smerovosti nahrávania zvuku, takže umožňuje zachytávanie zvuku z rôznych uhlov.
 • Kancelársky mikrofón na PC - odporúčaný je na bežné použitie, svoje využitie nájde pri online hovoroch alebo pri komunikácii s priateľmi, kde sa nekladie až taký dôraz na zvýšenú kvalitu zvuku. Zvyčajne má kancelársky mikrofón nižšiu cenu a nenápadný dizajn, zároveň je odporúčaným riešením aj na cesty.

Hern mikrofn na PC s podsvietenm zaujme najm svojim dizajnom.

Mikrofóny k PC sa líšia cenou

Ako sme spomínali vyššie, cena úzko súvisí s využitím mikrofónu. Kým lacnejšie modely sú odporúčané na bežné použitie, nemajú vysokú kvalitu nahrávania zvuku a mikrofónom chýbajú niektoré užitočné funkcie. Drahšie modely mikrofónov využijú aj začínajúci speváci a hudobníci, pre ktorých bude kvalita zachytávania zvuku dostačujúca.

Podľa ceny rozdeľujeme mikrofóny na PC:

 • do 9,99 € - patria sem všetky základné modely, ktoré majú jednoduchú nenápadnú konštrukciu a nižšiu kvalitu zaznamenávania zvuku
 • od 10 do 19,99 € - mikrofóny v tejto cenovej rovine sú považované za tzv. zlatý stred a sú dokonalou kombináciou dobrej ceny a primeranej kvality
 • od 20 € - v tejto cenovej kategórii sa zvyčajne nachádzajú len herné mikrofóny, ktoré ponúkajú najvyššiu kvalitu zaznamenávania zvuku a rôzne ďalšie funkcie

Mikrofón k PC podľa konštrukcie

Na prvý pohľad si môžete všimnúť, že mikrofóny na PC sa líšia aj svojou konštrukciou. V tomto prípade sa nedá jednoznačne určiť, ktorý typ konštrukcie je lepší a výber záleží len na vašich preferenciách.

Na výber sú:

 • Mikrofóny na PC s ramenom - konštrukcia sa prichytí o okraj stola, s ramenom sa dá jednoducho manipulovať.
 • Mikrofóny k počítaču so stojanom - zvyčajne sú výškovo nastaviteľné, v niektorých prípadoch vám môže prekážať, pretože je umiestnený medzi monitorom a vami.

Mikrofn na PC so stojanom.

Ako sníma mikrofón na PC zvuk?

Pri výbere mikrofónu by ste mali sledovať najmä spôsob, akým mikrofón zachytáva zvuk. Podľa spôsobu zachytávania zvuku, môžeme mikrofóny rozdeliť na:

 • Všesmerové - dokážu zachytiť zvuky z rôznych uhlov.
 • Smerové (kardioidné) - potláča okolité zvuky a zachytáva zvuk len z jedného smeru.
 • Obojsmerné - zachytávajú zvuk z oboch strán, vďaka čomu sa najčastejšie využívajú na rozhovory.

Obojsmern mikrofn k PC s ramenom.

Ako vybrať mikrofón na PC?

Zvyčajne pri rozhodovaní zohráva veľkú úlohu cena a prevedenie mikrofónu, pri kúpe by ste však mali zohľadniť aj ďalšie kritériá. Každý mikrofón na PC má vo svojom popise uvedenú bližšiu technickú špecifikáciu, podľa ktorej môžete jednotlivé mikrofóny porovnať medzi sebou.

Všímať by ste si mali najmä:

 • citlivosť
 • frekvenčný rozsah
 • impedanciu

Čím je mikrofón k PC citlivejší, tým klesá šum a zvuky sú jemnejšie. Zvyčajne sa citlivosť udáva v decibeloch (dB) alebo mV/Pa. Dôležitý je aj frekvenčný rozsah, ktorý udáva veľkosť spektra zvukov, ktoré je mikrofón schopný zachytiť. Impedancia zohráva významnú rolu v prípade, že využívate predzosilňovač. Hodnoty mikrofónu by mali byť v takomto prípade niekoľkonásobne vyššie.

3 €
118 €
Všetky filtre

15 produktov

4,5 1x
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 16.7.

9,99 €
Akcia: Kúp teraz za 7,99 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 16.7.

42,99 €
Akcia: Kúp teraz za 34,39 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.