Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Multimediálne centrá

Túžite po najmodernejších funkciách, ale nemáte SMART televízor? Multimediálne centrá umožňujú využívanie výhod SMART zariadení bez nutnosti kúpy nového SMART televízora. Ušetrite peniaze a kúpte si multimediálne centrum, ktoré ponúka množstvo užitočných SMART funkcií. Podľa čoho rozdeľujeme multimediálne centrá a aké parametre sú dôležité pri výbere?

 

Multimediálne centrá sú užitočnými pomocníkmi

Kedy je odporúčaná kúpa multimediálneho centra? V prípade, že vlastníte starší model televízora a chcete využívať inteligentné funkcie, skvelou voľbou pre vás bude TV SMART box. Multimediálne centrá umožňujú napríklad hranie hier, pozeranie filmov, videí, fotografií, prehrávanie hudby alebo zdieľanie súborov cez cloud. Obrovskou výhodou je aj možnosť pripojenia k internetu, či sledovanie rôznych programov (Yotube, Netflix, Voyo …).

Inteligentn televzor vďaka multimedilnemu centru.

Ako rozdeľujeme multimediálne centrá?

Ponuka TV SMART boxov je veľká, pre lepšiu orientáciu môžeme rozdeliť multimediálne centrá do viacerých kategórií. Vyberať si môžete napríklad podľa operačného systému, veľkosti rozlíšenia, či možnosti HDD.

SMART box TV podľa operačného systému

Multimediálny prehrávač využíva väčšinou operačný systém tvOS od spoločnosti Apple alebo Android TV od Googlu. Apple TV sa odporúča ľuďom, ktorí už zariadenia tejto spoločnosti majú, vďaka čomu ich vedia šikovne prepojiť s televízorom. Android TV sa nachádza vo väčšine multimediálnych centier, obľúbeným je najmä kvôli jednoduchému a prehľadnému ovládaniu, a tiež množstvu aplikácií. Niektoré modely SMART box TV však majú aj svoje vlastné operačné systémy, ktoré sú vzhľadom k nižšej cene často menej funkčné a rýchle.

Multimediálny prehrávač podľa rozlíšenia

TV SMART box môžeme rozdeliť aj podľa rozlíšenia, ktoré však musí byť kompatibilné s možnosťami vášho televízora. Multimediálny prehrávač je dostupný ako:

 • Full HD - vyznačuje sa lepšou kvalitou obrazu, ktorú oceníte pri sledovaní televíznych programov, či večerných filmoch.;
 • 4K rozlíšenie - vylepšený obraz s dôrazom na detail.
 • 8K rozlíšenie - dokonalý obraz, ktorý ocenia majitelia televízorov s veľkou uhlopriečkou, ide o úplnú novinku na trhu.

Multimediálne centrum s HDD alebo bez?

Plánujete sťahovať veľa filmov, aplikácií, či hudby? Sledovať by ste mali najmä veľkosť interného pevného disku HDD. Väčšinou nie je súčasťou balenia a je potrebné si ho dokúpiť. Modely bez HDD neumožňujú vkladanie interného disku a preto sú v porovnaní s HDD lacnejšie. Multimediálne centrum s HDD je však výbornou investíciou, ktorá sa vám oplatí bohatými funkciami najmä v prípade, že ho plánujete využívať dlhodobo.

SMART TV box vs prekvap svojou malou veľkosťou.

Multimediálny prehrávač - čo sledovať pri kúpe?

TV SMART box vyberajte najmä s prihliadnutím na rôzne technické parametre, ktoré vám pomôžu lepšie určiť aký druh TV boxu sa pre vás najviac hodí. Pri výbere je dôležitý najmä procesor, veľkosť pamäte a vstupy, či výstupy.

TV box s výkonným procesorom

Prečo je výkonný procesor dôležitý? Pretože ovplyvňuje rýchlosť multimediálneho prehrávača. V prípade, že chcete využívať funkcie SAMRT TV boxu bez problémov, odporúčame vám viacjadrový procesor s frekvenciou väčšou ako 2 GHz.

SMART TV box a veľkosť pamäte

Multimediálny prehrávač vyberajte aj podľa veľkosti operačnej pamäte (RAM), ktorá úzko súvisí s jeho rýchlosťou a výkonom. TV SMART box s veľkosťou 1 GB bude stačiť používateľom, ktorí budú vyžívať len niekoľko jednoduchých aplikácií. Multimediálne centrá do veľkosti 4 GB sú štandardom, zvládajú prehrávanie filmov vo vysokom rozlíšení alebo umožňujú aj hranie hier. Vyššia kapacita (8GB a viac) je najspoľahlivejšou voľbou a dokáže naraz pracovať s viacerými aplikáciami.

Pri kpe smart box tv nezabudnite sledovať vstupy a vstupy.

Aké vstupy a výstupy má SMART box TV?

Pri kúpe SMART TV boxu sa uistite, či má vami preferované multimediálne centrum vstupy a výstupy, ktoré budete potrebovať k prepojeniu s inými zariadeniami vo vašej domácnosti.

 • USB - umožňuje pripojenie externých zariadení, napr. klávesnice, myšky, flash diskov, a pod.
 • Bluetooth - bezdrôtové pripojenie ďalších zariadení.
 • 3,5 mm jack - vhodný na pripojenie káblových slúchadiel.
 • HDMI - je súčasťou všetkých TV boxov, ide o najbežnejší konektor pripojenia multimediálneho zariadenia k televízoru.
 • Slot SD - vstup pre microSD kartu.
 • Koaxiálny vstup/výstup - umožňuje pripojenie zvukovej techniky.
 • WiFi - pripojenie k internetu kvôli ďalšiemu obsahu.
 • Ethernet LAN - stabilnejšie a rýchlejšie káblové pripojenie k internetu.

Multimediálne centrum s množstvom funkcií

Okrem technických parametrov nezabúdajte aj na ďalšie dôležité vlastnosti, ktoré však nemajú všetky multimediálne centrá. Práve doplnkové funkcie sú nakoniec rozhodujúcim faktorom pri výbere.

 • Ovládanie hlasom - bez nutnosti používania klasického ovládača.
 • WiDi a Miracast - umožňujú zrkadlenie obrazu zo smartfónu alebo tabletu na televíznu obrazovku.
 • 4K/8K rozlíšenie - dokonalý obraz pri streamovaní seriálov i filmov.
 • Dolby Atmos / DTS - lepší priestorový zvuk.
 • DVB-T2 rekordér - nahrávanie televízneho obsahu.
40 €
189 €
Všetky filtre

18 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.