Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Nástenné klimatizácie

Nástenné klimatizácie sú ideálnym spôsobom, ako sa schladiť v horúce letné dni. Vynikajú svojim moderným vzhľadom, flexibilitou a príjemnou cenou. Nástenné klimatizácie sú ideálne do veľkých, ale aj malých miestností a v bytoch a domoch sú preferované z dôvodu jednoduchej inštalácie a tichého chodu. Okrem chladenia však nástenné klimatizácie dokážu interiér aj zohriať a disponujú aj ďalšími skvelými funkciami.

Výhody

+ jednoduchá inštalácia

+ cenovo dostupné

+ vhodné pre alergikov a astmatikov

+ vynikajúci spôsob chladenia izby

+ nezavadzajú v miestnosti

+ tichý chod

Nevýhody 

- fungujú iba v miestnosti, v ktorej sú namontované

- zvýšená spotreba elektriny

Žena si nastavuje nstenn klimatizciu.

Aké nástenné klimatizácie sú v ponuke?

Nástenná klimatizácia, rovnako ako všetky klimatizácie, funguje na princípe vťahovania teplého vzduchu z miestnosti, ktorý následne prechádza kondenzátorom, kde sa ochladí. Ochladený vzduch potom vchádza do miestnosti a zároveň vytláča teplý vzduch cez vonkajšiu jednotku preč. Nástenná klimatizácia však môže mať aj nemusí mať vonkajšiu jednotku.

Rozlišujeme 2 typy nástenných klimatizácii:

 1. Nástenná klimatizácia s vonkajšou jednotkou - predstavuje dve zariadenia. Jedno je umiestnené v byte a druhé je umiestnené na vonkajšej časti domu.
 2. Nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky - namiesto vonkajšej jednotky má nenápadné výdychy, ktoré slúžia na vstup a vývod vzduchu.

Nstenn klimatizcia Samsung s vonkajou jednotkou.

Ako vybrať vhodné miesto pre nástenné klimatizácie?

Nástenná klimatizácia môže byť umiestnená na ľubovoľnom mieste v byte, avšak existuje niekoľko odporúčaní, ktoré zvyšujú jej účinnosť.

 • Všetky nástenné klimatizácie sa odporúčajú umiestniť do výšky aspoň 2 m pre zabezpečenie čo najvyššej efektívnosti.
 • Nástenná klimatizácia by nemala byť umiestnená nad žiadnym zdrojom tepla akými sú napríklad radiátory, lampy a elektronika.
 • Nástennú klimatizáciu sa neodporúča umiestňovať ani za dvere alebo za skrine.
 • Pre čo najväčšiu optimalizáciu chladiaceho výkonu by poď nástennou klimatizáciou nemali byť umiestnené žiadne kvety alebo skrinky.

Nástenná klimatizácia pomáha s alergiami

Vďaka špeciálnemu filtru dokáže nástenná klimatizácia zachytávať prach, peľ a dokonca aj chlpy vašich domácich miláčikov. Tieto nečistoty následne nástenné klimatizácie vypudzujú von alebo ich zachytávajú vo svojom filtri a v miestnosti tak ostáva iba prefiltrovaný studený vzduch. Ďalšou výhodou je, že nástenná klimatizácia vzduch vysušuje a eliminuje tak vznik plesní a zabraňuje množeniu baktérii.

Nástenná klimatizácia s filtrami si vyžaduje:

 • pravidelné čistenie filtrov
 • filtre klimatizácie stačí umyť pod tečúcou vodou a následne nechať poriadne vysušiť

Modern nstenn klimatizcia Samsung.

Nástenná klimatizácia do bytu dokáže vzduch ochladiť aj zohriať

Nástenné klimatizácie dokážu miestnosť nielen schladiť aj ohriať, čo oceníte najmä v zimných mesiacoch. Vyhrievanie funguje na rovnakom princípe ako chladenie, jediný rozdiel je iba v tom, že nástenné klimatizácie pracujú pri vyhrievaní v opačnom poradí.

Nástenné klimatizácie s funkciu ohrievania vzduchu majú tieto vlastnosti:

 • spotrebujú menej energie
 • musia mať tzv. tepelné čerpadlo

Nástenné klimatizácie majú množstvo skvelých funkcií

Okrem chladiacej a výhrevnej funkcie majú nástenné klimatizácie niekoľko skvelých a praktických funkcií, vďaka ktorým bude pre vás používanie zariadenia skutočným relaxom.

 • Diaľkové ovládanie - umožňuje reguláciu teploty v miestnosti priamo z pohodlia gauča.
 • Časovač - praktická funkcia, ktorú môžete nastaviť, aby sa nástenná klimatizácia do bytu vypla alebo zapla vo vami požadovanom čase.
 • Kontrolka na indikáciu čistenia filtra - vynikajúca pomôcka, ktorá vám vždy ukáže, kedy je filter potrebné vymeniť alebo vyčistiť.
 • Režim spánku - v režime spánku bude nástenná klimatizácia do bytu automaticky regulovať teplotu v spálni. Nástenné klimatizácie v režime spánku vám zabezpečia pohodlné zaspávanie a ranné prebúdzanie pri príjemnej izbovej teplote.
 • Mobilná aplikácia - niektoré nástenné klimatizácie majú aj svoju vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej môžete klimatizáciu v miestnosti ovládať a nastavovať, aj vtedy ak sa v izbe nenachádzate.
 • Automatické nastavenie - tento program urobí všetko za vás. Pomocou moderného softvéru analyzuje prostredie a nástenná klimatizácia automaticky vyberie najvhodnejší režim na zabezpečenie optimálnych podmienok.
 • Rýchle chladenie a vyhrievanie - režim chladenia alebo vykurovania pracuje omnoho rýchlejšie v porovnaní so štandardným režimom.
 • Automatický reštart - táto funkcia naštartuje vašu klimatizáciu v prípade výpadku elektrického prúdu.
 • Digitálny displej - nástenná klimatizácia s digitálnym displejom vám uľahčí kontrolu teploty v miestnosti a zároveň ešte viac zjednoduší celkové ovládanie.
 • Umývateľný filter - tak ako aj klasické filtre, aj tieto budú zachytávať prach a nečistoty. Výhodou však je, že môžu byť pravidelne umývané čím vám ušetria ďalšie náklady na výmenu.

Nstenn klimatizcia s režimom spnku.

Nástenná klimatizácia môže byť šetrná k životnému prostrediu

Na trhu zatiaľ neexistujú nástenné klimatizácie, ktoré majú nulovú uhlíkovú stopu. Klimatizácie sú zariadenia, ktoré potrebujú na svoj chod veľké množstvo elektriny. Avšak pomocou niekoľkých účinných spôsobov zabezpečíte, aby bola vaša nástenná klimatizácia šetrná k životnému prostrediu a tiež k vašej peňaženke.

4 účinné spôsoby, ako šetriť životné prostredie a náklady na prevádzku klimatizácie:

 1. Kupujte klimatizáciu s čo najväčšou energetickou účinnosťou - odporúčame nástenné klimatizácie s energetickou triedou A+. Najlepšia je trieda A+++, ktorá patrí medzi najšetrnejšie varianty.
 2. Hľadajte klimatizácie s chladiacim médiom R32 - takéto nástenné klimatizácie používajú chladiace médium novej generácie, ktoré má nízky potenciál globálneho otepľovania.
 3. Pravidelne čistite a vymieňajte filtre - nástenná klimatizácia, ktorá má znečistené filtre, musí vynaložiť väčšiu energiu na chladenie, čím sa zvyšuje aj spotreba elektriny a znižuje sa životnosť zariadenia. Pravidelné čistenie filtra klimatizácii zaručí hladký chod a ušetrí vám náklady na prevádzku klimatizácie.
 4. Nenastavujte klimatizáciu na extrémne nízke teploty - nielen, že šetríte životné prostredie a vaše účty za elektrinu, ale týmto spôsobom šetríte aj vaše zdravie.

činn filter nstennej klimatizcie.

649 €
1 599 €
Všetky filtre

5 produktov

Na objednávku
50 eur okamzita
Samsung AR12TXFCAWKXEU
Wind-free comfort 3,5 kW vonkajšia, WIFI, časovač
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
1 649,00 €
Akcia: Kúp teraz za 1 599,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.