Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Nástenné klimatizácie

Nástenné klimatizácie sú ideálnym spôsobom ako sa schladiť v horúce letné dni. Vynikajú svojim moderným vzhľadom, flexibilitou a príjemnou cenou. Nástenné klimatizácie sa môžu nainštalovať do veľkých, ale aj malých miestností, do bytov, domov, reštaurácii a vlastne všade kde vás to len napadne. Preferovanou formou chladenia je nástenná klimatizácia aj z dôvodu jednoduchej inštalácie a tichého chodu. Okrem chladenia však nástenné klimatizácie dokážu interiér tiež zohriať a disponujú aj ďalšími skvelými výhodami.


Výhody

+ jednoduchá inštalácia

+ cenovo dostupné

+ vhodné pre alergikov a astmatikov

+ vynikajúci spôsob chladenia izby

+ nezavadzajú v miestnosti

+ tichý chod


Nevýhody

- fungujú iba v miestnosti, v ktorej sú namontované

- zvýšená spotreba elektriny

 

Žena si nastavuje nstenn klimatizciu v izbe pomocou diaľkovho ovldania

Ako dokáže nástenná klimatizácia schladiť byt?

Nástenná klimatizácia, rovnako ako všetky klimatizácie, funguje na princípe, vťahovania teplého vzduchu z miestnosti. Ten následne prechádza kondenzátorom, kde sa ochladí. Chladenie majú nástenné klimatizácie zabezpečené vďaka špeciálnemu chladivému médiu. Ochladený vzduch potom vchádza do miestnosti, a zároveň vytláča teplý vzduch cez vonkajšiu jednotku preč.

Ako vybrať vhodné miesto pre nástenné klimatizácie?

Aj keď nástenná klimatizácia môže byť umiestnená na ľubovoľné miesto v byte, sú tu isté odporúčania, ktoré zvyšujú jej účinnosť. Najdôležitejšie je nástenné klimatizácie vždy umiestniť aspoň do výšky 2 m. V tejto výške sú vysoko efektívne, a zároveň vám na zemi nebudú zaberať žiadne miesto tak, ako to robia mobilné klimatizácie. Veľmi dôležité je, aby nebola umiestnená nad žiadnym zdrojom tepla akými sú napríklad radiátory, lampy a elektronika. Tieto totiž môžu rozrušiť termostat. Taktiež nikdy neumiestňujte nástenné klimatizácie za dvere alebo skrine. Toto blokovanie znižuje ich životnosť. Keď už je nástenná klimatizácia do bytu umiestnená, tak dbajte na to, aby poď ňou neboli položené žiadne kvety alebo skrinky. Takto totiž docielite čo najväčší chladivý efekt.

Chladenie je iba jedna výhoda

Nástenná klimatizácia pomáha s alergiami

Vďaka špeciálnemu filtru dokáže nástenná klimatizácia zachytávať prach, peľ a dokonca aj chlpy z vašich domácich miláčikov. Tieto nečistoty potom nástenné klimatizácie vypudzujú von alebo ich zachytávajú vo svojom filtri. V izbe teda ostáva iba prefiltrovaný studený vzduch. Ďalšou výhodou je, že nástenná klimatizácia vzduch vysušuje. Vďaka zníženej vlhkosti v miestnosti budú mať baktérie a plesne oveľa horšie podmienky na množenie.

Nstenn klimatizcia do bytu ochladzuje cel miestnosť.

V zime pomôže miestnosť aj ohriať

Aj keď to možno na prvý pohľad ide proti logike, tak je tomu naozaj tak. Nástenné klimatizácie naozaj dokážu miestnosť aj ohriať. Vyhrievanie funguje na rovnakom princípe ako chladenie. Jediný rozdiel je iba v tom, že nástenné klimatizácie pracujú pri vyhrievaní v opačnom poradí. Takéto vykurovanie je veľmi výhodné, pretože spotrebuje menej energie. Ak si teda chcete v zime ešte viac zohriať vašu izbu a nechcete míňať peniaze navyše, tak odporúčame ako vhodného pomocníka nástenné klimatizácie s tzv. tepelným čerpadlom.

Aké funkcie stoja za povšimnutie?

 • Diaľkové ovládanie - zvyšujte alebo znižujte teplotu v miestnosti priamo z pohodlia gauča, vďaka diaľkovému ovládaniu.
 • Časovač - praktická funkcia, ktorú môžete nastaviť, aby sa nástenná klimatizácia do bytu vypla alebo zapla. Vďaka tomu šetrí energiu keď práve v miestnosti nie ste. Zároveň si môžete klimatizáciu nastaviť pred vašim príchodom, takže z práce vždy prídete do príjemne vychladenej izby.
 • Kontrolka na indikáciu čistenia filtra - vynikajúca pomôcka, ktorá vám vždy ukáže, kedy je filter potrebné vymeniť alebo vyčistiť.
 • Režim spánku - v režime spánku bude nástenná klimatizácia do bytu automaticky regulovať teplotu v spálni. Zároveň aj zníži svoju vlastnú spotrebu energie. Nástenné klimatizácie v režime spánku vám zabezpečia pohodlné zaspávanie a jednoduché ranné prebúdzanie s vždy príjemnou izbovou teplotou.

Nstenn klimatizcia zabezpečuje v režime spnku, kvalitn a hlbok odpočinok

 • Aplikácia na telefón - niektoré nástenné klimatizácie majú aj svoju vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej môžete klimatizáciu v miestnosti ovládať a nastaviť. Dokonca pomocou aplikácie môže byť nástenná klimatizácia regulovaná aj ak sa v izbe nenachádzate.
 • Automatické nastavenie - tento program urobí všetko za vás. Pomocou moderného softvéru analyzuje prostredie a nástenná klimatizácia automaticky vyberie najvhodnejší režim na zabezpečenie optimálnych podmienok.
 • Rýchle chladenie a vyhrievanie - režim rýchleho chladenia používa na chladenie najväčšiu rýchlosť ventilátora, ktorá sa po dosiahnutí požadovanej teploty spomalí. Nástenná klimatizácia do bytu má, vďaka tomuto, chladenie alebo vykurovanie omnoho rýchlejšie v porovnaní so štandardným režimom.
 • Automatický reštart - táto funkcia naštartuje vašu klimatizáciu v prípade výpadku elektrického prúdu. Keď sa prísun elektriny obnoví, nástenná klimatizácia sa opätovne zapne s predvolenými nastaveniami. Nemusíte sa teda obávať, že by ste ju vždy museli opätovne manuálne nastavovať.
 • Digitálny display - nástenná klimatizácia s digitálnym displejom vám uľahči kontrolu teploty ;v miestnosti a zároveň ešte viac zjednoduší celkové ovládanie.
 • Umývateľný filter - tak ako aj klasické filtre, aj tieto budú zachytávať prach a nečistoty. Výhodou však je, že môžu byť pravidelne umývané čím vám ušetria ďalšie náklady na výmenu.

Štyri spôsoby akými môže byť vaša nástenná klimatizácia šetrnejšia k životnému prostrediu

Na trhu zatiaľ neexistujú nástenné klimatizácie, ktoré majú nulovú uhlíkovú stopu. Klimatizácie sú zariadenia, ktoré potrebujú na svoj chod veľké množstvo elektriny. Týmito štyrmi spôsobmi však zabezpečíte, že vaša nástenná klimatizácia vás schladí, pričom nebude škodiť životnému prostrediu.

 • Kupujte klimatizáciu s čo najvyššou energetickou účinnosťou - odporúčame nástenné klimatizácie s účinnosťou A+. Najlepšia je trieda A+++ , ktorá patrí medzi najšetrnejšie varianty. Nevýhodou však je, že takýto variant býva aj cenovo najdrahší.
 • Hľadajte klimatizácie s chladiacim médiom R32 - takéto nástenné klimatizácie využívajú chladiace médium novej generácie, ktoré má nízky potenciál globálneho otepľovania. Staršie chladiace média totiž vylučovali do atmosféry škodlivé látky, ktoré narúšali ozónovú vrstvu. Nástenné klimatizácie s chladiacim médiom R32 sú preto omnoho viac priateľské k životnému prostrediu.
 • Pravidelne čistite a vymieňajte filtre - po čase sa na vašom filtri vybuduje vrstva prachu. Táto vrstva sťažuje prietok vzduchu a nástenná klimatizácia musí vynaložiť väčšiu energiu na chladenie. Takto sa nielen zvyšuje spotreba elektriny, ale znižuje sa aj životnosť. Pravidelné čistenie filtra je preto kľúčové pre hladký chod.

Diaľkov ovldanie slžiace na regulovanie a nastavovanie klimatizcie.

 • Nenastavujte klimatizáciu na extrémne nízke teploty - nielen, že šetríte životné prostredie a vaše účty za elektrinu, ale týmto spôsobom šetríte aj vaše zdravie. Vysoké teplotné rozdiely medzi vonkajším a vnútorným prostredím dostavajú vaše telo do teplotného šoku. Výsledkom toho je suchá pleť, sliznice a suché oči. Tomuto sa treba vyvarovať, keďže v takomto stave ste viac náchylnejší na rôzne infekčné choroby.
[€]
Všetky filtre
VIVAX ACP-09CH25AEMI/O 2s
Hlasitosť za štandartných podmienok (dB): 62, chladivo: R32
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 11.12.
Predajne 0 ks
349,00 €
last-visited