Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Odžmolkovače

V prípade, že pravidelne bojujete so žmolkami na oblečení, matracoch alebo pohovke je načase, aby ste vyskúšali účinný odstraňovač žmolkov. Odžmolkovače si hravo poradia s nechcenými žmolkami a textílie zanechajú krásne čisté. Objavte všetky druhy odžmolkovačov na našom webe a vyberajte z bohatej ponuky.

Odžmolkovače podľa napájania

Kým niektorí ľudia sa ešte stále trápia s ručnými odžmolkovačmi, vy si môžete vybrať z bohatej ponuky batériových, elektrických alebo akumulátorových odžmolkovačov. Batériový odžmolkovač patrí medzi najpredávanejšie, jeho výhodou je najmä nízka obstarávacia cena, veľký zásobník na žmolky a možnosť využitia aj na cestách.

Elektrický odžmolkovač má výhodu v neustálej prevádzke, nevýhodu však často býva krátky kábel. Na výber máte aj akumulátorový odžmolkovač, ktorý stačí nechať nabiť a následne ho môžete bezpečne používať. Zvyčajne má vyššiu obstarávaciu cenu, je vhodný na cesty a má ostré nože. Pri jeho kúpe sledujte aj dobu prevádzky.

Akumultorov odžmolkovač ETA v ružovom preveden.

Ako vybrať odžmolkovač

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ odžmolkovača, pri jeho výbere sledujte aj niektoré technické parametre. Zamerať by ste sa mali najmä na veľkosť zásobníka, mriežky, nožov, rýchlosť otáčok a ďalšie doplnkové vybavenie.

Zásobník na žmolky

Všetky odžmolkovače majú zásobník na žmolky, do ktorého sa zbierajú už odstránené žmolky. Zásobník sa dá po naplnení jednoducho vybrať a žmolky pohodlne vysypete do koša. Čím väčší je zásobník na žmolky, tým menej často musíte jeho obsah vyhadzovať.

Veľkosť mriežky odžmolkovača je dôležitá

Čím väčšia je mriežka odžmolkovača, tým väčšiu plochu dokáže naraz odžmolkovať. Vašu prácu tak stihnete za kratší čas a s výsledkom budete určite spokojný. Odžmolkovač s veľkou mriežkou by ste si mali kúpiť najmä v prípade, že plánuje odžmolkovať matrace, záclony, závesy, obliečky alebo pohovky. Ani menšia mriežka nie je zlá, využijete ju napríklad pri oblečení, kedy sa odžmolkovač lepšie dostane do záhybov.

Nože sú skryté za mriežkou

Odstraňovač žmolkov na batérie a akumulátorový odžmolkovač využíva hlavicu, ktorá je vybavená otočným nožom s ostrými čepeľami. Tieto čepele sú skryté za ochrannou mriežkou, ktorá môže mať rozdielne veľkosti v závislosti od konkrétneho modelu odžmolkovača.

Detailn zber na jednotliv časti odžmolkovača Tefal.

Rýchlosť otáčok

Preto, aby bol váš odžmolkovač dostatočne výkonný, je nutné sledovať počet otáčok a ich rýchlosť. Čím vyššia je rýchlosť tým jednoduchšie a rýchlejšie odstránite žmolky z vašich textílií. Odžmolkovače môžu mať rozdielnu rýchlosť otáčok a nie všetci výrobcovia tento parameter uvádzajú, avšak najlepšie odžmolkovače dosahujú rýchlosť takmer 9 000 otáčok za minútu.

Odžmolkovač a jeho doplnkové vybavenie

Súčasťou balenia odžmolkovača môže byť viacero doplnkov, ktoré vás presvedčia o jeho kúpe. V akumulátorových odžmolkovačoch je súčasťou balenia batéria na nabíjanie, v prípade batériových odžmolkovačov zvyčajne batérie chýbajú. Často býva súčasťou balenia kefka na čistenie alebo ochranný obal.

3 €
18 €
Všetky filtre

7 produktov

Tefal JB1011E0
Odstraňovač žmolkov, nastavenie 4 dĺžok, vrátane 2 batérií AA
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 28.5.
19,90 €
Akcia: Kúp teraz za 17,91 €
ETA 226090000 MIA
Kompaktný odstraňovač žmolkov s nerezovými britvami, ochranným krytom a dobou prevádzky až 50 minút
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 28.5.
11,99 €
Akcia: Kúp teraz za 9,59 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.