Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Osvetlenie

Ponuka osvetlení je naozaj veľká a preto sme sa rozhodli priblížiť vám jednotlivé kategórie, aby bol váš výber jednoduchší. Ktoré parametre sledovať pri výbere osvetlenia a pre aký druh sa rozhodnúť? 

 

Halogen žiarovky 

Pre halogénové žiarovky je typické veľmi kvalitné svetlo, okamžitý štart, možnosť stmievania žiarovky a nízka cena v porovnaní s LED žiarovkami. Ich nevýhodou je vysoká spotreba elekrickej energie, vysoká povrchová teplota a krátka životnosť, odhadovaná na približne 2 000 až 3 000 hodín. 
 
Tento druh žiarovky sa hodí napríklad na schodisko, či do kúpeľne. Využiť ju môžete v pracovným lampách, bodových svietidlách alebo stojacich lampách. Ich kvalitu oceníte všade tam, kde potrebujete mať okamžite zasvietené, pretože doba nabiehania svetla je naozaj rýchla. 
 
halogenove ziarovky
 

LED Žiarovky 

Skvelou voľbou za neúsporné klasické žiarovky sú jednoznačne LED žiarovky. Pri výbere sú dôležitým parametrom najmä výkon a svetelný tok (lumen), ktoré sú udávané v hodnotách lm/W. Pri kúpe sledujte aj uhol svitu, ktorý závisí od toho, kam žiarovku umiestnite. Dôležité je aj telo žiarovky. Najkvalitnejšie sú s keramickým alebo hliníkovým telom. Na záver pri kúpe nezabudnite sledovať koniec žiarovky, pretože sa vyrábajú s rôznymi druhmi závitov. Pred kúpou si teda zistite, aký závit by mala mať vaša LED žiarovka. 

Najväčšou výhodou LED žiaroviek je ich úspora, vďaka ktorej môžete ušetriť až 90% elektrickej energie oproti klasickým vláknovým žiarovkám. Typickým je pre ne dlhá životnosť, vďaka ktorej vám môžu slúžiť aj niekoľko rokov. Dostupné sú tri farby - teplá biela, studená biela a neutrálna biela. Záleží len na vás, ktorej farbe dáte prednosť, a ktoré parametre uprednostníte pri výbere. Často býva odradzujúcim faktorom cena, ktorá je omnoho vyššia, ako pri klasických žiarovkách.
 
LED ziarovky
 
Rozsvieťte vašu domácnosť vďaka LED pásikom. Oživiť s nimi môžete napríklad vašu kuchynskú linku, televíziu alebo nábytok. Konkrétny typ si vyberajte podľa miesta, na ktoré chcete LED pásik umiestniť. V ponuke sú pásiky s krytím alebo bez krytia, a možné je umiestniť ich aj do hliníkových profilov. 
 
Pri výbere LED pásiku sa zamerajte na jeho svietivosť, ktorá je uvádzaná vo wattoch na meter. Dostupné sú rôzne dĺžky a farebné prevedenia. Záleží len na tom, či vám bude vyhovovať teplá, studená, či neutrálna biela alebo necháte vašu domácnosť zahrať farbami. 
 
LED pasiky

LED Trubice

Žiarovku môžete v domácnosti nahradiť aj LED trubicou, ktorá miestnosť dokonale osvetlí. Dostupné sú v rôznych dĺžkach, pričom najčastejšími sú 60, 90, 120 a 150 centimetrov. Rozdiel je aj v hrúbke trubíc, tenšie sú označované ako T5 a štandardné T8. Dôležitým parametrom je aj ich svietivosť. Tradične svietia na bielo, na výber je studená, teplá alebo neutrálna. 
 
Pri výbere zvážte, ako často budete svietenie LED trubicou využívať a tomuto zisteniu prispôsobte výber materiálu, ktorý vami zvolenú trubicu tvorí. Celoplastové telo je vhodné, ak LED trubicou nebudete svietiť každý deň niekoľko hodín. Vhodná je preto napríklad na osvetlenie pivníc, komôr alebo miestností, v ktorých netrávite priveľa času. Pre dlhodobé svietenie je vhodná LED trubica, ktorá má na vrchu tela hliníkový diel. Ten zabezpečuje chladenie a bráni prehratiu. 
 
LED trubice

Objavte našu ponuku svetiel 

Okrem žiaroviek máme v ponuke aj rôzne svietidlá, stolné lampy, smart osvetlenie, záhradné svietidlá alebo vianočné dekorácie. Pri výbere sa nerozhodujte len podľa dizajnu, ale sledujte aj ich svietivosť. V prípade, že si pri výbere neviete dať rady kontaktujte náš zákaznícky servis alebo si nechajte poradiť od odborníkov priamo na predajni. 

Elektro, Smart Home a osvetlenie

1 €
220 €
Všetky filtre

842 produktov

Retlux RXL 219
RXL 219 cherr. 100LED 10+5m CW TM RETLUX
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
15,99 €
Retlux RXL 205
RXL 205 chain 100LED 10+5m WW TM RETLUX
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
14,99 €
5,0 1x
Retlux RXL 206
RXL 206 chain 100LED 10+5m MC TM RETLUX
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
14,99 €
Retlux RXL 382
RXL 382 Nano 100LED 7,4m RDCW TM RETLUX
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
13,99 €
5,0 1x
Retlux RXL 210
RXL 210 chain 200LED 20+5m CW TM RETLUX
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
21,99 €
Retlux RXL 224
RXL 224 cherr.200LED 20+5m MC TM RETLUX
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
27,99 €
Retlux RXL 221
RXL 221 cherr.100LED 10+5m MC TM RETLUX
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
15,99 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.