Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Pánske holiace strojčeky

Vďaka elektrickému holiacemu strojčeku rýchlo pochopíte, že holenie nikdy nebolo jednoduchšie. Pánsky holiaci strojček je úžasným pomocníkom v starostlivosti o vzhľad, pomáha s odstránením nechceného ochlpenia a úpravou fúzov. Pánske holiace strojčeky sú v našej ponuke na Planeo.sk rozdelené na frézkovéplanžetové. Poradíme vám, aký je medzi nimi rozdiel a ako sa v bohatej ponuke orientovať.  


Zahoďte žiletky a vyskúšajte pánsky holiaci strojček

Aj napriek tomu, že elektrický holiaci strojček využíva čoraz viac mužov, stále sa nájdu takí, ktorí uprednostňujú holenie žiletkou. Pánske holiace strojčeky ponúkajú jednoduchšie holenie a v porovnaní so žiletkou majú viacero výhod, ktoré vás presvedčia o jeho používaní:

 • rýchlejšie oholenie
 • mokré alebo suché holenie
 • bez rizika porezania
 • vhodné aj pre citlivú pokožku
 • možnosť holenia prakticky kdekoľvek (akumulátorové holiace strojčeky)
 • ergonomický tvar zabezpečuje lepšie držanie
 • dlhá životnosť
 • množstvo nadstavcov a ďalších funkcií v závislosti od jednotlivých modelov

Muž pred zrkadlom a pnsky holiaci strojček

Aký je najlepší holiaci strojček pre mužov?

Holiace strojčeky pánske sú dostupné v dvoch variantoch. Na výber sú pánske holiace strojčeky frézkové a planžetové, ktoré sa odlišujú najmä spôsobom, akým dochádza k odstráneniu chĺpkov

Vo všeobecnosti sa nedá určiť, ktorý pánsky holiaci strojček je lepší, pretože obe varianty majú množstvo výhod. Poradíme vám na aké chĺpky, či fúzy, sú pánske holiace strojčeky vhodnejšie, aké sú ich výhody a podľa čoho sa pri výbere konkrétneho modelu rozhodnúť.

Planžetov holiaci strojček s ktorm sa hol muž

Planžetový holiaci strojček pre mužov

Skvelý je na zastrihávanie krátkych chĺpkov a vhodný je na každodenné holenie. Planžetový holiaci strojček pre mužov využíva systém kmitajúcich nožov umiestnených pod planžetami. Tie svojimi pohybmi nechcené fúzy a chĺpky cez otvory odstrihnú tesne pri pokožke a zaistia tak dokonale hladké oholenie

Ako vybrať planžetový holiaci strojček? 

Najdôležitejším parametrom je počet planžiet, ktoré majú vplyv na rýchlosť oholenia. V tomto prípade vám odporúčame spoľahnúť sa na pánske holiace strojčeky vyššej kvality, ktoré majú tri alebo štyri planžety. Vyšší počet planžiet tiež zaisťuje ľahšie kopírovanie tvaru tváre a hravo si poradí s fúzami na brade. 

Väčšinou sú planžety vyrobené z hypoalergénnych materiálov, takže ich môžu využívať aj muži s citlivou pokožkou. Niektoré modely disponujú aj funkciou chladenia, ktorá zmierňuje podráždenie pokožky

Pánsky holiaci strojček vyberajte aj podľa výkonnosti, ktorá úzko súvisí s počtom vibrácií. Nízky počet vibrácií môže spôsobiť, že páni nedosiahnu efekt dokonale hladkého oholenia. 

Pri kúpe nezabúdajte, že planžetový holiaci strojček pre mužov je vhodný pre kratšie chĺpky, pretože dlhšie už nedokážu jeho nože pod planžetami dobre oholiť. V prípade, že potrebujete skrátiť dlhšie fúzy alebo chĺpky, spoľahnite sa radšej na frézkový holiaci strojček, ktorý si s nimi hravo poradí. 

Frzkov holiaci strojček v ruke

Frézkový strojček na holenie

Tento pánsky holiaci strojček funguje na princípe dvoch alebo troch rotujúcich hlavíc, ktoré svojim pohybom zastrihávajú dlhé chĺpky. Frézkový holiaci strojček nie je určený na každodenné holenie. Pomáha najmä v boji s hustejšími alebo dlhšími fúzmi a dokáže si poradiť aj s chĺpkami rastúcimi do rôznych strán. 

Veľkou výhodu v porovnaní s planžetovým holiacim strojčekom je nižšia hlučnosť a tiež prispôsobenie rotujúcich hlavíc k tvári. Tie môžu byť pevne upevnené alebo pohyblivé, vďaka čomu sa dokážu viac prispôsobiť kontúram tváre a vyvíjajú menší tlak na pokožku

Ako vybrať frézkový holiaci strojček

Pri kúpe frézkového holiaceho strojčeka sleduje najmä počet hlavíc a otáčok. Tieto dva parametre úzko súvisia s výsledným oholením, pretože čím viac hlavíc a otáčok má pánsky holiaci strojček, tým lepšie sú fúzy zastrihnuté. 

Pri kúpe lacnejších frézkových strojčekov na holenie si dajte pozor na ich výkon, najmä v prípade, ak má muž tvrdšie alebo hrubšie fúzy. Frézkové holiace strojčeky s nižším počtom otáčok môžu mať problém s ich oholením. Pred kúpou konkrétneho modelu zvážte aj ďalšie parametre, ktoré sú pre frézkové aj planžetové holiace strojčeky veľmi podobné. 

Dôležité parametre pri kúpe holiaceho strojčeka

Pred kúpou strojčeka na holenie si premyslite aké sú vaše očakávania. Elektrický holiaci strojček pre mužov môže mať množstvo funkcií v závislosti od konkrétneho modelu, ktoré vám zjednodušia a spríjemnia holenie. Či už ste sa rozhodli pre planžetový alebo frézkový holiaci strojček, pri výbere toho najlepšieho holiaceho strojčeka pre mužov sledujte aj ďalšie parametre. 

Aké nabíjanie je najlepšie?

Veľmi dôležitým parametrom pri kúpe holiaceho strojčeka je spôsob jeho nabíjania. Pánske holiace strojčeky majú tri možnosti nabíjania, avšak v súčasnosti sú najviac využívanými akumulátorové holiace strojčeky. Po nabití je možné používať ich kdekoľvek, vydržia niekoľko oholení bez nutnosti ďalšieho nabitia vďaka čomu sú vhodné aj na cesty. Pri kúpe akumulátorového holiaceho strojčeka sledujte najmä dobu jeho nabíjania a prevádzky.

V menšom počte sú dostupné aj sieťové elektrické holiace strojčeky, ktoré pre svoje fungovanie potrebujú pripojenie k elektrickej sieti. Najmenej používané sú holiace strojčeky na batérie, ktoré je nutné často meniť. Pánske holiace strojčeky týchto typov väčšinou využívajú len páni, ktorí sa neholia pravidelne a ich používanie kombinujú s holením so žiletkami.  

Holiaci strojček s množstvom funkcií

O kúpe konkrétneho modelu holiaceho strojčeka často rozhodnú funkcie, ktorými sa výrobcovia predbiehajú. Aké funkcie môžu mať pánske holiace strojčeky a ktoré pri používaní oceníte najviac?: 

 • Jednoduché čistenie - viacero holiacich strojčekov má niektoré časti vodeodolné, čo znamená, že sú umývateľné a jednoduchšie sa čistia. Správnou starostlivosťou o holiaci strojček zároveň predlžujete jeho životnosť. Niektoré holiace strojčeky majú aj samočistiace funkcie, strojček sa začne čistiť ihneď po zapojení do nabíjacej stanice. 
 • Informácie o stave batérie v podobe LED indikátora alebo digitálneho displeja vás informujú o nutnosti dobitia, tak aby sa nestalo, že sa holiaci strojček vybije vo chvíli, keď to budete najmenej čakať. 
 • Rýchlonabíjanie využijete v prípade, ak holiacemu strojčeku došla baterka. Funkcia rýchlonabíjania dokáže holiaci strojček dobiť na jedno holenie do niekoľkých minút. 
 • Mokré holenie umožňuje používanie holiaceho strojčeku počas kúpania, jeho vodeodolné telo chráni strojček pred poškodením a umožňuje jeho umývanie pod tečúcou vodou. 
 • Pánsky holiaci strojček môžete prostredníctvom bluetooth prepojiť so smartfónom a využiť rôzne aplikácie, ktoré vám napríklad pripomenú holenie alebo dajú rôzne rady. 
 • Väčšinou sa v balení nachádzajú aj rôzne nadstavce, ktoré páni využijú pri zastrihávaní, vďaka čomu bude holenie ešte jednoduchšie.  

 

[€]
Všetky filtre

59 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited