Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Parné čističe

Ušetrite peniaze a čas používaním parného čističa. Parné čističe vám pomôžu zbaviť sa baktérií, mikróbov, zaschnutých škvŕn a zároveň sú skvelým riešením pre alergikov. Pri upratovaní nebudete potrebovať žiadne čistiace prostriedky a stačiť vám bude len voda. Zistite, aké má parný čistič výhody a nevýhody a my vám poradíme, ktoré parametre sledovať pri jeho kúpe.

 

Výhody

+ jednoduchá obsluha

+ bez nutnosti použitia čistiacich prostriedkov

+ vhodné riešenie pre alergikov a astmatikov, pretože nevíri prach

+ čistí do hĺbky

+ domácnosť zbavuje 99 % baktérií

+ šetrný k životnému prostrediu

Nevýhody

- pri používaní sa môžete obariť horúcou parou

- nie sú vhodné na všetky druhy povrchov

Ručn parn čistič mžete použiť aj na čistenie kpeľne.

Aké parné čističe nájdete v našej ponuke?

Už na prvý pohľad môžete vidieť, že parné čističe sa odlišujú svojim prevedením a cenou. Rozdiel je tiež v spôsobe, akým sa používajú a na aké povrchy sú určené. Pri výbere by ste sa tiež mali sústrediť na technické parametre, ktorých význam vám taktiež vysvetlíme.

Parné čističe rozdeľujeme na:

 • Ručné majú malé rozmery, nízku hmotnosť a sú cenovo dostupné. Vhodné sú na čistenie ťažko dostupných miest, vyčistiť s nimi môžete kuchynskú linku, kúpeľňu, ale aj auto. Nevýhodou zostáva menšia nádoba na vodu a nižší výkon.
 • Podlahové sú najvýkonnejšie a svojim prevedením pripomínajú klasický vysávač. V balení majú niekoľko nadstavcov, vďaka čomu sú vhodné na čistenie pohoviek, kobercov alebo podláh.
 • Parný mop výborne čistí tvrdé podlahy a svojim prevedením pripomína tyčový vysávač, avšak funkcia vysávania mu chýba.
 • Parný vysávač je praktickou kombináciou vysávača a parného čističa, po čistení sa nahromadené nečistoty rovno povysávajú, takže ich nemusíte utierať. Vhodné sú na čistenie podláh, pohoviek, kobercov alebo väčších priestorov.

Ako vybrať parný čistič?

Pri kúpe parného čističa zohrávajú dôležitú úlohu technické parametre. Aby ste našli najlepší model v pomere ceny a kvality poradíme vám, ktoré parametre sledovať pri rozhodovaní sa. Pamätajte však, že každý typ parného čističa má iné minimálne a maximálne hodnoty.

Parné čističe vyberajte podľa týchto parametrov:

 • Vykurovací výkon - parné čističe majú vykurovací výkon od 1 000 do 2 000 W. Kým najrýchlejšie modely stihnú vodu nahriať v priebehu 10-tich sekúnd, menej výkonné modely môžu nahrievať vodu 3 a viac minút.
 • Tlak pary - hodnota tlaku pary sa udáva v baroch, parné čističe majú od 1,5 do 6 barov. Čím vyšší má parný čistič tlak pary, tým odolnejšie nečistoty a baktérie je schopný zlikvidovať.
 • Počet komôr - parný čistič s jednou komorou využíva 1 nádobu s vodou, kým parný čistič s dvoma komorami disponuje dvomi nádobami.
 • Objem nádržky na vodu - ovplyvňuje dobu čistenia, kým nádoby na vodu s objemom 0,2 l vydržia v prevádzke len 5 minút, objem 1 l vám môže vystačiť až na 20 minút.
 • Materiál nádržky na vodu - najčastejšie sa využíva plast a hliník, do ktorých sa odporúča používať len destilovaná voda. Nerezová oceľ je odolnejšia a používať v nej môžete aj vodu z kohútika.
Parn čistič zvldne aj čistenie ťažko dostupnch miest.

Parné čističe a ich praktické funkcie

Okrem technických detailov zohrávajú pri výbere nového parného čističa dôležitú úlohu aj jeho funkcie. Každý parný čistič má vo výbave iné vymoženosti, záleží len na vás pre ktoré funkcie sa rozhodnete:

 • Automatické vypnutie - ak má parný čistič nedostatok vody, automaticky sa vypne, čím sa zabráni jeho poškodeniu.
 • Regulácia tlaku parného výkonu - zvyčajne býva umiestnená na rukoväti parného čističa a umožňuje úpravu tlaku pary.
 • Detská poistka zabraňuje nechcenému úniku pary, čo oceníte najmä v prípade, že máte doma malé ratolesti.
 • Bezpečnostné ventily sú súčasťou tlakovej nádoby a zabraňujú jej otvoreniu, ak je tlak príliš vysoký.
 • Kontrolné diódy - svetelné kontrolky informujú o stave parného čističa, napríklad, či je v nádrži dostatočné množstvo vody alebo či využívate maximálny vykurovací výkon.
 • Odvápňovací systém - ak má parný čistič túto funkciu, na vodný kameň môžete zabudnúť a údržba je oveľa jednoduchšia.
 • Odsávanie - pomáha odstraňovať prebytočnú vlhkosť a nečistoty. Parné čističe s touto funkciou však majú zložitejšiu údržbu, vyššiu hmotnosť a zvyčajne sa s nimi aj horšie manipuluje.
30 €
259 €
Všetky filtre

12 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.