Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

  • Jednoduchá reklamácia
  • Prehľad o stave objednávok
  • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Podskrinkové digestory | Podskrinkové odsávače pár

Podskrinkové digestory sú skvelými kompaktnými pomocníkmi do menších kuchýň, pretože dobrá ventilácia v kuchyni je základ. Digestor pod skrinku vám pomôže odstrániť všetky zápachy, dym a mastnoty, ktoré sa počas varenia uvoľňujú do vzduchu. Týmto spôsobom tak podskrinkové digestory zlepšujú cirkuláciu vzduchu v kuchyni. Tým zabezpečia lepšiu kvalitu vzduchu počas varenia a to aj po skončení. Okrem toho sú skvelým štýlovým doplnkom, ktorý nenaruší rozloženie skriniek v kuchyni, ale stále dodá miestnosti moderný nádych.

Odsávanie do komína alebo recirkulácia?

Podskrinkové digestory s možnosťou recirkulácie

Toto sú najbežnejšie modely, ktoré navyše nestoja ani veľa peňazí. Tieto podskrinkové digestory fungujú vďaka spolupráci dvoch filtrov. Prvým je uhlíkový filter, ktorý odstraňuje všetky pachy. Druhým je syntetický tukový filter. Ten chráni podskrinkový digestor pred znečistením a pomáha zachytávať mastnoty vznikajúce pri varení. Inštalácia modelu s možnosťou recirukálacie je navyše veľmi jednoduchá, keďže odpadá nutnosť napájať podskrinkový digestor na komín. Nevýhodou je však ich nižšia účinnosť a pravidelné vymieňanie filtrov.

Digestor pod skrinku s odťahom vzduchu do komínu

Aj keď sú náročnejšie na inštaláciu, takéto podskrinkové digestory majú aj svoje výhody. Sú totiž omnoho účinnejšie pri odstraňovaní mastnôt aj dymu, ale aj pri udržiavaní normálnej teploty v kuchyni. Veľkou nevýhodou je však potreba komínu ktorý, ak bývate niekde kde úpravy nie sú možné alebo ich nemáte povolené, nenapojíte na svoj podskrinkový digestor.

Do akej výšky umiestniť podskrinkový digestor?

Bez ohľadu aké digestory inštalujete, vždy je najviac rozhodujúci typ sporáku ktorý vlastníte. V prípade plynového sporáku odporúčame digestor podskrinkový umiestniť do výšky približne 60 až 90 cm nad sporák. Ak používate elektrickú varnú dosku umiestnenie digestoru môže byť o niečo nižšie. Vyhovujúca je výška od 50 do 60 cm nad elektrickou varnou doskou. Vždy sa snažte túto výšku dodržiavať, pretože podskrinkový digestor umiestnený príliš nízko nielen zaberá miesto, ale predstavuje aj riziko spontánneho požiaru. Naopak, príliš vysoké umiestnenie znižuje jeho efektivitu a výkon.

Modern podskrinkov digestor nad plynovou varnou doskou

Podskrinkové digestory a ich ďalšie významne parametre

Rozmery

Keď si kupujete podskrinkový digestor je potrebné vždy zvoliť rozmery, ktoré pokryjú celú varnú plochu. To znamená, že digestor by mal byť aspoň rovnako široký ako varná doska, aby dokázal zachytiť výpary zo všetkých varičov. Najčastejšie sú dostupné v šírke 60 alebo 90 cm. Pri výbere si však vždy pre istotu zmerajte plochu vášho sporáku.

Akú úroveň hluku majú podskrinkové digestory?

Zatiaľ neexistuje podskrinkový digestor s tichým chodom, avšak niektoré modely sú hlučnejšie ako iné. Hlučnosť sa udáva v decibeloch (dB). Hlučnosť môže mať podskrinkový digestor v rozmedzí od 55 do 63 dB. 55 dB môžeme prirovnať ku chodu chladničky a 63 dB ku bežnej konverzácií. Väčšie hodnoty však neodporúčame, pretože v takýchto prípadoch zvuk, ktorý vydávajú podskrinkové digestory je už pre ľudské ucho iritujúci.

Výkon

Tento parameter nám hovorí o tom, aký veľký objem vzduchu za hodinu, by mal byť podskrinkový digestor schopný v miestnosti prefiltrovať. V typickej kuchyni by mal byť schopný podskrinkový digestor vzduch prečistiť 6 až 7 krát. Na zistenie potrebného výkonu vám postačí vynásobiť objem vašej miestnosti číslom 10. Je ale dôležité vyberať podskrinkové digestory, ktoré majú väčší výkon, aby ste vždy mali určitú rezervu.

Žena zapna pred varenm svoj digestor pod skrinku

Najpredávanejšie produkty

1
Podvesný odsávač MORA OP640X v šírke 60 cm v nerezovom prevedení je určený pre inštaláciu pod skrinku, ale môže byť nainštalovaný aj bez nej. Vďaka 6 odťahom cez stenu a možnosti recirkulácie je ideálnym riešením do panelákových kuchýň. 3-rýchlostné tlačidlové ovládanie s výkonom až 178 m3/h a hlučnosťou 63 dB spoľahlivo odstráni nepríjemné pachy a mastnotu. LED osvetlenie je samozrejmosťou.
Skladom viac ako 5 ks a v 56 predajniach
€ 119,00
2
Podvesný odsávač MORA OP630W v bielom prevedení a šírke 60 cm je vhodný najmä do panelákových bytov. Odsávač je určený pre inštaláciu pod skrinku, ale možno ho nainštalovať aj bez nej. Ponúka 6 odťahov cez stenu alebo možnosť recirkulácie, stačí len dokúpiť uhlíkový filter. S maximálnym výkonom 183 m3/h spoľahlivo odstráni z menšej kuchyne všetky nežiaduce pachy, mastnotu pohlcuje látkový filter proti mastnote. Odsávač je vybavený prednou sklenenou nábehovou lištou, ktorá pomáha zadržať paru. Praktické osvetlenie je samozrejmosťou.
Skladom viac ako 5 ks a v 54 predajniach
€ 79,00
3
Klasický odsávač pár v energetickej triede C. Mora OP632X disponuje 3 rýchlosťami výkonu, tlačidlovým ovládaním, LED osvetlením a tukovým filtrom proti mastnotám vo forme tkaniny. Odsávač umožňuje prácu v odťahovom aj recirkulačnom režime
Skladom 4 ks
€ 69,00

[€]

Všetky filtre

Zobraziť ďalších 13
last-visited