Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vstavané práčky

Vstavané práčky je možné šikovne schovať pod kuchynskú linku, do skrinky pod umývadlo, či do kuchyne. Práve preto sú vstavané práčky vhodné do domácností, ktoré si potrpia na maximálnom využití voľného priestoru.

Zabudovaná práčka zároveň nemá žiadne vypuklé časti, ako je tomu pri klasických práčkach a tak svojim nenápadným vzhľadom splynie s celkovým dizajnom interiéru. Poradíme vám na čo sa zamerať pri výbere vhodnej vstavanej práčky do vašej domácnosti.

 

Nenpadn vstavan prčka umiestnen v kuchyni

Vstavané práčky vyberajte podľa týchto základných parametrov

Vstavané práčky spoznáte už na prvý pohľad. Svojou konštrukciou sú prispôsobené na zabudovanie do skrinky pod umývadlo v kúpeľni, alebo môžu tvoriť nenápadný celok s dizajnom kuchynskej linky. Preto, aby vstavaná práčka plnila svoju funkciu vo vašej domácnosti čo najlepšie, zamerajte sa na tieto dôležité parametre pri jej výbere.

Vstavaná práčka a jej rozmery

Pri výbere práčky sú podstatné, predovšetkým, jej celkové rozmery.

Štandardná šírka pre vstavané práčky je 60 cm . Uistite sa preto, že rozmery vašej kuchynskej linky sú rovnaké ako má vstavaná práčka.

Dopredu si tiež premyslite umiestnenie elektroinštalácií. Vyhnete sa tak nepríjemnému prekvapeniu ak vám vstavaná práčka v kuchyni nesadne.

Vstavané práčky možno zakomponovať štandardne tiež do kúpeľne pod umývadlo, alebo na chodbu do skrine. Svojou variabilitou možno vstavané práčky zabudovať v podstate kamkoľvek kde je pre ne pripravená elektroinštalácia a dovoľuje to rozmer nábytku, v ktorom sa má zabudovaná práčka nachádzať.

Zabudovan prčka pod umvadlom v kpeľni

Vstavané práčky majú väčšiu kapacitu bubna

Každá vstavaná práčka má spôsob plnenia spredu. Vďaka prednému plneniu majú vstavané práčky väčší obsah bubna, čo znamená, že vyperú viac bielizne.

Zabudovaná práčka perfektne poslúži ako jednotlivcovi, tak aj veľkej rodine, pretože kapacita bubna sa pohybuje od 4 kg až 15 kg a viac.

Ideálna spotreba vody a energie pre vstavané práčky

Vstavané práčky by mali mať ideálnu spotrebu energie do 1 kWh pri jednom cykle, čo spĺňa energetická trieda označená A až C.

Vo všeobecnosti platí, že čím vyššiu energetickú triedu má vstavaná práčka, tým je úspornejšia. Najvyššiu energetickú úsporu majú vstavané práčky s energetickou triedou A+++.

Spotreba vody by nemala byť vyššia ako 45 l na jeden cyklus. To, koľko vody vstavaná práčka spotrebuje, závisí tiež od zvoleného programu. Preto je ideálne používať eco programy a parné programy, ktoré sú zároveň šetrné aj k vašej bielizni.

Energetick ttok zobrazen na mobilnom telefne s pozadm prčky

Práčka môže byť taká tichá, že o nej nemusíte vedieť

Vstavaná práčka v kuchyni, alebo zabudovaná práčka schovaná v skrinke nemusí byť vôbec hlučná. Už len svojou pevnou konštrukciou a moderným invertorovým motorom majú vstavané práčky menej vibrácií a ich chod je skutočne tichý.

Ak na štítku práčky zbadáte hodnotu do 60 dB pri praní a do 70 dB pri odstreďovaní, ide o kvalitnú a tichú práčku.

 Žena sa pozer na oblečenie rotujce v bubne prčky

Vstavaná práčka so špeciálnymi funkciami

  • Ovládanie smartfónom – vstavaná práčka je smart a dokonalo zapadne do vašej inteligentnej domácnosti. Pomocou aplikácie jednoducho a rýchlo zvolíte vhodný program pre bielizeň, alebo napríklad zistíte koľko času zostáva do konca programu.
  • Odložený štart – zabudovaná práčka sa spustí na základe dopredu zvoleného času.
  • AquaStop – vstavané práčky s touto funkciou nedovolia žiadnemu úniku vody a v prípade poruchy sa automaticky zatvorí prívod vody.
  • Parné programy – zabudovaná práčka je skvelá aj pre alergikov, či malé deti, pretože vďaka parným programom bude bielizeň hygienicky čistá a tiež menej pokrčená, čo znamená menšiu námahu pri žehlení.
  • Vstavaná práčka so sušičkou - získate dva spotrebiče v jednom a ušetrite nielen peniaze, ale aj ďalšie miesto v miestnosti.
  • Fuzzy Logic – vstavaná práčka automaticky zvolí vhodný prací program na základe množstva bielizne
  • Invertorový motor – motor s tichým chodom, nižšou spotrebou elektrickej energie a 10 ročnou zárukou, ktorý by mali mať už všetky moderné vstavané práčky.

Vstavan prčka v kuchyni medzi ostatnmi kuchynskmi spotrebičmi

386 €
500 €
Všetky filtre

5 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.