Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Prietokové ohrievače vody

Prietokové ohrievače vody predstavujú okamžitý spôsob ohrievania vody bez potreby akéhokoľvek zásobníku. Oproti bojlerom zaberajú prietokové ohrievače iba málo miesta a ich kompaktné rozmery dovoľujú umiestniť prietokové ohrievače vody nad, alebo pod umývadlo, vaňu, či sprchu. Prietokový ohrievač je známy tiež svojou dlhou životnosťou. Okrem iného, prietokové ohrievače sú aj veľmi ekologické a ekonomické, keďže vodu nezohrievajú neustále, ale iba vtedy keď ju potrebujete.


Prečo si zadovážiť prietokový ohrievač vody?

  • Šetria energiu - klasický bojler musí neustále vodu udržiavať na požadovanej teplote, a to aj v prípade, keď teplú vodu nepoužívate. Časom totiž voda svoju teplotu stráca a preto musí bojler pracovať 24 hodín. Prietokový ohrievač vody však eliminuje tieto teplotné straty, keďže vodu ohrieva iba vtedy, keď ju potrebujete. V prípade, že denne spotrebujete menej ako 150 litrov vody, je prietokový ohrievač vody až o 29% energeticky úspornejší. Ak je, ale vaša denná spotreba vyššia, stále je prietokový ohrievač o 11% úspornejší ako klasický bojler s nádržkou na vodu. Inštalácia viacerých ohrievačov na vodu navyše ešte viac zvyšuje ich efektivitu, a vám tým znižuje vaše účty za teplú vodu.
  • Výborná životnosť - prietokový ohrievač má priemernú dĺžku života až neuveriteľných 20 rokov. Keďže v sebe nemusí skladovať žiadnu vodu, tak je oveľa menej vystavovaný korózii a vodnému kameňu. To sa odráža na jeho vyššej životnosti. Pravidelným čistením a správnou údržbou však jeho životnosť môžete ešte zvýšiť. Pre čo najlepší efekt odporúčame prietokové ohrievače vody čistiť aspoň raz za rok. Prietokové ohrievače vody sú navyše vybavené často aj anódovou tyčou, ktorá zabezpečuje antikoróznu ochranu a dlhšiu životnosť zásobníka.
  • Ekologickosť - pretože vodu nemusíte ohrievať neustále, tak znižujete nielen svoju spotrebu elektriny, ale aj svoju uhlíkovú stopu. Navyše, šetríte aj množstvo spotrebovanej vody. Už nemusíte púšťať vodu dlho a čakať kým sa zohreje na tú správnu teplotu. Prietokový ohrievač vody vám totiž teplú vodu zabezpečí ihneď. Jeho dlhšia životnosť znamená aj menej odpadu a oveľa nižšie náklady, pretože ho nemusíte tak často vymieňať. Výhodou je aj to, že ak by sa niečo aj pokazilo, viete prietokový ohrievač na vodu jednoducho opraviť. Nemusíte ho rovno nahrádzať novým zariadením ako je to často v prípade konvenčných ohrievačov vody.
  • Šetrí miesto - neprítomnosť vodnej nádržky im dovoľuje mať malé rozmery. Vďaka nim sa zmestí takmer všade. Ohrievač môžete položiť na podlahu pod umývadlo či drez, alebo ho ukotviť priamo na stenu. Podľa typu môžete ohrievač pripojiť iba na jednu batériu, alebo priamo do vodovodného systému. Jeho kompaktné rozmery a úspornosť ho robia ideálnym zariadením pre chaty, sociálne zariadenia a pod.

Prietokov ohrievač vody umiesten vedľa sprchovej hlavice.

Funkcie, ktoré vám uľahčia prevádzku

  • Mrazuvzdorná poistka - táto poistka je veľmi užitočná ak máte prietokový ohrievač vody umiestnený napríklad na terase, alebo v chladnejších priestoroch. Rozsah mrazuvzdornej poistky termostatu je od 4 °C do 10 °C. Takto nastavený termostat bezpečne ochráni prietokový ohrievač na vodu pred zamrznutím.
  • Regulácia termostatom - prietokové ohrievače vody majú termostat umiestnený na vonkajšej strane. Umožňuje pohodlné nastavenie teploty vody v rozsahu od 10 °C do 75 °C. Takto si môžete teplotu nastaviť na stupeň presne a vychutnať si dokonalý kúpeľ.
  • Poistný ventil - so spätnou klapkou spoľahlivo redukuje nadmerný tlak vody, čim zaisťuje neustále bezpečný prietok.
  • Tepelná poistka - slúži v prípade poškodenia termostatu na to, aby vypla ohrev. Takto zabráni vyhrievaniu teplotnej špirály a nechcenému poškodeniu.
  • Svetelná kontrolka prebiehajúceho ohrevu - vám poslúži ako indikátor používania teplej vody.
60 €
173 €
Všetky filtre

8 produktov

Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

132,00 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

144,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.