Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Retro chladničky

Hľadáte štýlovú chladničku, ktorá oživí vašu kuchyňu? Retro štýl sa vracia do módy a s ním aj populárne farebné retro chladničky. Aj napriek tomu, že na prvý pohľad zaujmú jedinečným vzhľadom, prekvapia vás aj užitočnými funkciami. Čo by ste mali vedieť pred ich kúpou a na čo si dať pri výbere pozor?

Aké retro chladničky sú v ponuke?

Vintage chladnička môže byť rôzna, preto sa pri jej kúpe môžete sústrediť na niekoľko detailov. Rozhodujúca je najmä veľkosť, pretože retro chladničky sú dostupné ako veľké a malé. Taktiež záleží na umiestnení mrazničky a výslednej farbe retro chladničky.

Malá alebo veľká retro chladnička?

Výber malej alebo veľkej retro chladničky závisí od dvoch vecí - koľko ľudí žije v domácnosti, v ktorej sa bude retro chladnička využívať a aký veľký priestor máte v kuchyni na jej umiestnenie. Vopred si preto pred kúpou premyslite nielen farbu retro chladničky, ale aj jej rozmery a objem.

Retro chladničky s mrazničkou

Vo všeobecnosti môžeme retro chladničky s mrazničkou rozdeliť podľa toho, kde je umiestnená mraziaca časť. Dostupné sú tieto varianty:

  • Chladnička retro s mrazničkou dole - praktická retro chladnička, ktorá má chladiacu časť vo výške očí, vďaka čomu máte všetky potraviny po ruke.
  • Retro chladnička s mrazničkou hore - má mraziaci box umiestnený v hornej časti, vďaka čomu sa nemusíte pre mrazené potraviny zohýbať. Výhodou sú väčšie rozmery chladiacej časti.
  • Retro chladnička so vstavanou mrazničkou - niektoré malé retro chladničky majú mrazničku zabudovanú priamo v chladiacej časti.
  • Americká retro chladnička - retro chladničky je možné zakúpiť aj na štýl amerických, kedy je chladiaca a mrazia časť zvyčajne umiestnená vedľa seba.

Akú farbu môže mať retro chladnička?

Chladnička retro je dostupná v rôznych farebných prevedeniach. Medzi najpopulárnejšie patria béžové, ktoré sa najjednoduchšie kombinujú s kuchynskou linkou, pretože sa hodia takmer všade. Moderným nadčasovým dizajnom vás zaujmú aj elegantné čierne retro chladničky a v prípade, že máte dostatok odvahy dostupné sú aj ďalšie farebné variácie. Obľube sa tešia aj červené retro chladničky, na výber sú však aj ružové, modré, zelené, žlté a mnohé iné.

Nebojte sa experimentovať, retro chladnička vynikne v každej kuchyni.

 

Dôležité parametre pri výbere retro chladničky

Chladničky retro podobne ako klasické chladničky by mali spĺňať niekoľko technických parametrov, podľa ktorých sa vám bude jednoduchšie rozhodovať pri ich kúpe. Pri výbere retro chladničky sledujte najmä jej objem, hlučnosť a v prípade, že disponuje mrazničkou aj jej špecifiká.

Retro chladnička a jej objem

Neviete, akú veľkú chladničku kúpiť? V prípade, že sa nemusíte prispôsobovať vonkajším rozmerom chladničky, rozhodovať sa môžete podľa veľkosti objemu. Na jednu osobu v domácnosti by ste mali rátať s objemom 60 až 70 litrov v chladiacej časti, pričom mraznička by mala rátať s objemom 20 až 30 litrov na osobu. Vo všeobecnosti sa odporúča vyberať takú veľkosť chladničky, aby ste priemerne zaplnili 70 % jej obsahu, vďaka čomu prispievate k jej správnemu fungovaniu.

Vintage chladnička musí mať nízku hlučnosť

Nikto predsa nechce, aby retro chladnička vydávala rušivé zvuky. Dôležité je preto sledovať jej hlučnosť, ktorá sa udáva v decibeloch. Najlepšie je, ak má retro chladnička hlučnosť maximálne 45 dB, pretože túto hodnotu je možné prirovnať k hlasitosti bežného rozhovoru. Samozrejme čím nižšia je hlučnosť, tým menej vnímate jej prevádzku.

Retro chladnička s mrazničkou - čo sledovať pri výbere?

V prípade, že má retro chladnička aj mrazničku zaujímať by ste sa mali tiež o jej technické parametre. Dôležitá je najmä akumulačná doba, ktorá určuje koľko hodín zostanú potraviny v mrazničke zmrazené po odpojení od elektriny.

Okrem akumulačnej doby by ste však mali sledovať aj mraziaci výkon a výkon mrazenia. Aby ste zistili, ako silno bude vaša mraznička v retro chladničke mraziť sledujte počet hviezdičiek, ktoré udávajú výkon mrazenia. Všeobecne platí, že čím viac hviezdičiek, tým vyšší je výkon mrazenia. Naopak mraziaci výkon vyjadruje, koľko kilogramov potravín dokáže mraznička zamraziť v priebehu 24 hodín.

Akmi funkciami mžu disponovať retro chladničky?

Retro chladnička vás prekvapí užitočnými funkciami

Aj napriek tomu, že mnohí si vyberajú retro chladničky len kvôli dizajnu, medzi jednotlivými modelmi už sa rozhoduje veľmi ťažko. Akonáhle sa rozhodnete pre farbu a štýl, ktorý by sa vám do kuchyne hodil, skúste tiež prihliadnuť na technické parametre a rôzne funkcie, ktorými sa od seba chladničky retro odlišujú.

  • No Frost - retro chladnička bez zbytočnej námrazy vďaka účinnému systému No Frost, ktorý zabraňuje jej tvorbe, pretože rovnomerne rozkladá chladný vzduch čím zabezpečí, že ju nebudete musieť manuálne rozmrazovať.
  • Nulová zóna - špeciálny priestor s možnosťou regulácie vlhkosti a teploty, v ktorom sa odporúčajú skladovať syry, ovocie, či zelenina.
  • Ionizátor - vďaka ionizátoru je retro chladnička bez nežiadúcich pachov, plesní i baktérií.
  • MultiAirflow - neustále prúdenie chladného vzduchu zabezpečuje rovnomernú teplotu v celom obsahu retro chladničky.
  • Super chladenie a mrazenie - chladnička retro automaticky zníži svoju teplotu na krátku dobu po vložení nových potravín.
  • Prázdninový režim - retro chladnička sa počas dlhšej doby, kedy nie je používaná automaticky nastaví na stabilnú teplotu, čím výrazne znižuje svoju spotrebu.
254 €
499 €
Všetky filtre

11 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.