Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Sendvičovače

Pripravte si chrumkavé raňajky, desiatu alebo chutnú večeru pomocou sendvičovača. Toustovač umožňuje prípravu toastov, vaflí, zeleniny či vajíčok, záleží len na vás na čo máte práve chuť. Na našom e-shope nájdete toustovače rôznych značiek, farieb a prevedení. V tomto článku sa dočítate, ako sa v ich ponuke orientovať a podľa akých parametrov sa rozhodnúť o kúpe.


Toustovač môže mať viac pečiacich platničiek

Toustovače sa líšia možnosťami prípravy pokrmov. Kým klasický toustovač má v balení len jednu pečiacu platničku určenú k príprave toastov, dostupné sú aj sendvičovače známe tiež pod označením 2v1, 3v1, 4v1, alebo dokonca 5v1, čo znamená, že majú v balení dve alebo viac ďalších pečiacich dosiek:

  • Grilovacia platnička slúži k príprave panini alebo grilovaniu mäsa, syrov, či zeleniny.
  • Vaflovacia pečiaca doska umožňuje svojim tvarom prípravu chutných domácich vaflí.
  • Detské platničky môžu byť v tvare smajlíkov alebo rôznych obrázkov tak, aby bolo pripravené jedlo nielen chutné, ale aj zaujímavé na pohľad.
  • Platničky v tvare kolieska sú určené k príprave doliek, mini palaciniek alebo vajíčok.

V ponuke však môžete nájsť aj toustovače s ďalšími druhmi platničiek, pretože výrobcovia radi prichádzajú s rôznymi inováciami. S väčším počtom pečiacich dosiek však zvyčajne súvisí aj vyššia obstarávacia cena.

Jednotlivé dosky sa dajú jednoducho vymeniť, vždy však musíte počkať kým vychladnú. Pred kúpou si premyslite, či chcete váš sendvičovač využívať len k príprave toastov, alebo využijete aj ďalšie pečiace dosky.

Praktick toustovač 3v1.

Toustovače vyberajte podľa týchto parametrov

V prípade, že si prípravu toastov, vaflí a mnohých ďalších pokrmov zamilujete, budete toustovač vo vašej domácnosti používať naozaj často. Práve v týchto prípadoch je mimoriadne dôležité sledovať pri kúpe toustovača aj rôzne technické parametre tak, aby vám sendvičovač vydržal čo najdlhšie. Pri rozhodovaní by ste mali zohľadniť najmä veľkosť toustovača, príkon a materiál pečiacej dosky.

Toustovač podľa počtu toastov

Veľkosť toustovača zistíte podľa počtu “štvorcov”, teda počtu toastov, ktoré je schopné toustovač naraz pripraviť. Sendvičovače sú dostupné vo verzii na jeden, dva alebo štyri toasty. V tomto prípade záleží len na vás, aký veľký toustovač vy a vaša rodina využijete.

Toustovač s možnosťou prpravy veselch obrzkov.

Toustovače s vysokým príkonom sú rýchlejšie

Pri kúpe toustovača treba zvážiť aj jeho príkon, ktorý súvisí s rýchlosťou prípravy vašich obľúbených pokrmov. Všeobecne platí, že čím vyšší príkon toustovač má, tým rýchlejšie sa zohreje, vďaka čomu rýchlejšie pripraví na čo máte práve chuť.

Sendvičovače podľa materiálu pečiacich dosiek

Jednotlivé toustovače sa líšia aj materiálom pečiacich dosiek. Aby ste boli s vašim toustovačom spokojný, dbajte pri výbere na to, aby mal teflónový povrch s nepriľnavou úpravou. Teflónový povrch je veľmi odolný a zaisťuje, že sa toasty alebo iné pokrmy nebudú na pečiace dosky lepiť. Pozor si však treba dávať pri jeho údržbe, aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Praktick toustovač 3v1.

Najlepšie toustovače majú užitočné funkcie

Aby ste boli s výkonom vášho nového toustovača spokojný, sledujte okrem technických parametrov aj praktické funkcie. Tie oceníte pri príprave vášho obľúbeného pokrmu alebo pri čistení toustovača. Jednotlivé toustovače môžu mať tieto funkcie:

  • Možnosť umývania v umývačke riadu, takže vás nemusí trápiť zaschnutý syr alebo mastnota. Jednotlivé platničky jednoducho vyberiete a necháte umyť v umývačke riadu.
  • Toustovač s ochranou proti prehriatiu zabezpečí, že v prípade ak hrozí prehriatie toustovača (napríklad ak ho zabudnete vypnúť), sám sa automaticky vypne.
  • Sendvičovač s protišmykovými nožičkami má lepšiu stabilitu na kuchynskej linke, vďaka čomu stojí presne na svojom mieste a jednoduchšie sa používa.
  • Niektoré toustovače majú aj možnosť tepelnej regulácie, vďaka čomu si nastavíte intenzitu teploty tak, aby boli vaše toasty poriadne prepečené.
  • Zvyčajne má každý toustovač aj bezpečnostné pánty, ktoré zabraňujú jeho svojvoľnému otvoreniu.
10 €
60 €
Všetky filtre

26 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom 5 ks.
U Vás už 16.7.

49,99 €
Zobraziť ďalších 2
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.