Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Ekologická likvidácia

Keďže ponuku siete PLANEO tvoria primárne elektrospotrebiče rôzneho druhu, uvedomujeme si našu spoločenskú zodpovednosť a preto kladieme čoraz väčší dôraz na všetky procesy, ktoré v konečnom dôsledku vedú k minimalizovaniu a eliminácii negatívnych dopadov na životné prostredie. Sme presvedčení, že zdravý ekosystém je základom plnohodnotného života celej spoločnosti a práve preto dbáme s precíznou dôslednosťou na dodržiavanie všetkých noriem a postupov spojených s ekologickou likvidáciou elektro-odpadu, ktorá sa stala v posledných rokoch jednou z našich hlavných priorít. 
 

NAKÚPTE NOVÝ VÝROBOK V PREDAJNIACH PLANEO A MY SA POSTARÁME O RECYKLÁCIU TOHO STARÉHO

Sme veľmi radi, že ste sa rozhodli pre nákup svojho nového výrobku v sieti predajní PLANEO Určite sa už tešíte, keď si svoj nový spotrebič doma rozbalíte a zapojíte po prvýkrát. Pýtate sa však čo spraviť so svojim starým a nefunkčným spotrebičom? My v PLANEO vám s tým radi pomôžeme. V prípade, ak ste si svoj nový elektrospotrebič zakúpili u nás, v kamennej predajni PLANEO a zároveň ste využili aj našu dopravu, Váš starý a nepotrebný výrobok Vám bezplatne odvezieme a postaráme sa o jeho ekologickú likvidáciu. Jedinou Vašou úlohou bude oznámiť túto Vašu požiadavku pracovníkovi predajne pri objednaní dopravy nového výrobku. Zároveň nezabudnite Váš starý výrobok zbaviť hrubých nečistôt, akými sú napríklad zvyšky jedla, vody alebo prášku na pranie a v neposlednom rade Vás prosíme, aby ste nedemontovali jednotlivé elektro-diely, nakoľko si v PLANEO zakladáme na tom, aby všetky časti, z ktorých Váš elektrospotrebič pozostáva, boli riadne a náležite ekologicky zlikvidované.  

KAM S NEFUNKČNÝM ELEKTROSPOTREBIČOM? 

Pokazil sa Vám starý výrobok a Vy už pre neho nemáte miesto vo svojej domácnosti? Rozmýšľali ste nad tým, že ho vyhodíte do komunálneho odpadu, tak ako bežný odpad? My v PLANEO máme pre Vás ekologickejšie riešenie zbavenia sa Vášho starého výrobku. Či už ste si kúpili svoj nový výrobok cez planeo.sk a potrebujete sa zbaviť toho starého, prípadne nerozmýšľate nad výmenou spotrebiču a jednoducho sa chcete zbaviť starého výrobku, neváhajte nás navštíviť a prineste svoj nepotrebný elektro-odpad do ktorejkoľvek z našich 56 predajní. Náš pracovný personál sa rád postará o bezplatnú a hlavne ekologickú likvidáciu, prípadne Vám odporučí, kde v budúcnosti môžete svoj elektro-odpad odovzdať k bezplatnému ekologickému spracovaniu.  

MÁTE STARÉ BATÉRIE A NEVIETE ČO S NIMI? PRE NÁS V PLANEO ŽIADEN PROBLÉM!

Aby použité a nepotrebné batérie nezaťažovali životné prostredie, je potrebné ich zlikvidovať správnym spôsobom. Tak ako elektro-zariadenia, tak aj batérie rôznej veľkosti patria do separovaného odpadu. V predajniach PLANEO sme preto pre tento účel pripravili špeciálne nádoby, do ktorých môžete vložiť batérie, ktoré budú ekologicky zlikvidované. Stačí ak sa u nás zastavíte, kedykoľvek počas otváracích hodín, a odovzdáte použité všetky typy bežných batérií, s výnimkou autobatérií a priemyselných batérií. Zberné nádoby sú väčšinou umiestnené v blízkosti vchodu do predajne. A bez ohľadu na to, či ste batérie kúpili v našich predajniach alebo nie, radi sa postaráme o ich ekologickú likvidáciu. 

PREČO TRIEDIŤ ODPAD? 

Ako sme už spomenuli, v PLANEO nám záleží na životnom prostredí a na tom, aby sme minimalizovali vplyvy a negatívne dopady naň. Práve dodržiavaním všetkých procesov a noriem spojených s ekologickým spracovaním elektro-odpadu, veríme že aj my prispievame k zelenšej planéte. Preto prosíme aj Vás, našich zákazníkov, aby ste dbali na ekologickú likvidáciu elektro-odpadu, pretože je všeobecne známe, že jej dodržiavanie vedie k viacerým pozitívnym zmenám, ako napríklad k:  

  • znižovaniu a eliminácii drvivých dopadov pôsobenia človeka na celé ekosystémy,
  • šetreniu a hospodárnejšiemu využívaniu prírodných zdrojov surovín a energie,
  • znižovaniu a v neposlednom rade ku kumulovaniu odpadu na skládkach,
  • podpore eliminovať veľkosť (prípadne úplne odstrániť) čiernych skládok odpadu,
  • opätovnému využitiu a spracovaniu odpadov, vďaka recyklácii.