Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

SodaStream bombičky

SodaStream bombičky sú súčasťou balenia každého nového prístroja na výrobu sódy značky SodaStream. Poradíme vám na čo si dať pozor pri jej výmene, koľko vám náplň bombičky vydrží a ako ju jednoducho vymeníte.

 

SodaStream bombička je len jedna

Každý výrobca prístrojov na výrobu sódy má svoj typ bombičky, ktorá je kompatibilná s daným výrobníkom. SodaStream výrobníky sódy majú svoje špeciálne bombičky, ktoré sú riadne označené výrobným číslom a ich plnenie podlieha prísnej kontrole. SodaStream bombičky sú plnené potravinárskym plynom CO2 a z dôvodu bezpečnosti majú stanovenú životnosť. Pri každom plnení je kontrolovaný ich technický stav a v prípade pochybností sú okamžite vyradené a nahradené novými.

Originál SodaStream bombička má viacero špecifických znakov, vďaka čomu ju ľahko rozpoznáte od konkurenčných značiek:

 • veľký nápis SodaStream po celej dĺžke fľaše
 • v hornej časti (okolo ventilu) je obalená fóliou s logom SodaStream a dátumom expirácie
 • zo spodnej časti je vyrazená pečať SodaStream alebo Soda Club
 • tradičná kombinácia bielej, zelenej alebo modrej farby

Do vášho výrobníka sódy SodaStream by ste vždy mali používať len originálne náplne, aby ste si boli naozaj istí, že pripravený nápoj je zdravotne neškodný. Používaním plynových bombičiek iných výrobcov môžete váš SodaStream poškodiť alebo sa vám bombička nebude dať správne inštalovať.

SodaStream bombičky.

 

Kedy je nutná výmena SodaStream bombičky?

SodaStream bombička na svojom obale uvádza možnosť prípravy 80 litrov sýtenej vody, tento údaj sa však môže od skutočnosti líšiť. Počet litrov perlivej vody záleží od intenzity, ktorú pri príprave použijete. Výrobca uvádza, že z jednej SodaStream bombičky pripravíte 60 až 80 litrov perlivej vody v závislosti od zvolenej intenzity a typu prístroja.

Výmena bombičky je nutná vtedy ak:

 1. je po stlačení tlačidla SodaStream intenzita sýtenia slabá
 2. ste bombičku dlho nepoužívali a jej dátum je po expirácii

Bombičky SodaStream si môžete vymeniť v jednej z predajní Planeo, kde máte vždy istotu a garanciu originality a najvyššej kvality.

SodaStream bombičky.

 

Ako sa vymieňa SodaStream bombička?

Výmena SodaStream bombičky je ľahká a nenáročná. Najskôr musíte odinštalovať zadný kryt prístroja SodaStream a v protismere hodinových ručičiek odskrutkovať prázdnu bombičku.

Inštalácia novej SodaStream bombičky je jednoduchá:

 1. Najskôr odstráňte fóliu z vrchnej časti bombičky CO2 a následne odmontujete plastový kryt.
 2. Do prístroja najskôr vložte spodnú časť SodaStream bombičky.
 3. Ventil bombičky pomaly skrutkujte v smere hodinových ručičiek.
 4. Kryt prístroja vráťte na svoje miesto.
 5. Výrobník sódy SodaStream je pripravený na použitie.

Náhradná bombička CO2 sa vám bude inštalovať lepšie, ak celý prístroj nakloníte viac na seba. Detailný postup výmeny SodaStream bombičky sme pre vás zhrnuli v článku "Ako vymeniť bombičku v SodaStream".

Samostatná SodaStream bombička sa vždy hodí

V balení každého prístroja nájdete len jednu bombičku, ktorá je však často nedostačujúca. Najmä v lete sa môže stať, že sa bombička pri aktívnejšom používaní prístroja SodaStream skôr vyprázdni. Na našom e-shope si môžete zakúpiť náhradnú samostatnú SodaStream bombičku, ktorá je skvelým riešením do zálohy.

9 €
35 €
Všetky filtre

4 produkty

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.