Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Tablety pre deti od 3 rokov

Detské tablety sú nástrojom, ktorý môže podporiť vzdelávanie, rozvíjať kreativitu a prispievať k celkovému rozvoju vašich detí. V našom článku vám zhrnieme dôvody, prečo sa kúpa detského tabletu oplatí a aké kritériá by ste mali zvážiť pri výbere.

Dôvody, prečo deťom kúpiť detský tablet

Detské tablety dokážu skrátiť dlhé chvíle na cestách, ale tiež zabaviť deti v prípade, že potrebujete chvíľku času. Do tabletu môžete deťom nainštalovať rôzne hry a aplikácie na rozvoj ich talentu a zručností tak, aby sa mohli ďalej rozvíjať. Vhodné sú tiež na prehrávanie videí alebo rozprávok, najmä ak máte v domácnosti len jednu televíziu.

Vďaka rôznym bezpečnostným nastaveniam máte prehľad o tom, koľko času vaše dieťa na tablete strávi a nastaviť tiež môžete rodičovský zámok. Vďaka možnosti vloženia SIM karty môžu byť vaše deti v spojení s rodinou alebo využívať webové služby.

Tablety pre deti majú niekoľko výhod:

 • vzdelávacie hry a aplikácie rozvíjajú vaše dieťa
 • ideálne riešenie na prehrávanie rozprávok
 • skvelá zábava na cesty a zahnanie nudy
 • svoje dieťa máte pod kontrolou
 • možnosť vloženia SIM karty a pripojenie k internetu

Tablet pre deti ponka skvel zbavu na niekoľko hodn.

Ako vybrať tablet pre deti?

Výber detského tabletu by mal byť založený na individuálnych potrebách a veku dieťaťa a okrem toho by ste však pri výbere mali zohľadniť aj niekoľko technických špecifikácií. Tie vám pomôžu pri rozhodovaní o konkrétnom modeli a na základe týchto údajov si budete vedieť porovnať jednotlivé modely medzi sebou.

Tablet detský vyberajte podľa týchto kritérií:

 • výkon
 • batéria
 • fotoaparát
 • displej
 • úložisko

Detské tablety výkonom neohúria

Zvyčajne majú tablety pre deti nižší výkon, ktorý je však dostatočný pre plynulé fungovanie nenáročných aplikácií akými sú detské hry. Výkon detského tabletu ovplyvňuje viacero parametrov súvisiacich s procesorom.

 • Počet jadier - ovplyvňuje aj spotrebu batérie. Viacjadrové procesory sú všeobecne považované za výkonnejšie a ich fungovanie je plynulejšie.
 • Frekvencia - určuje, akou rýchlosťou dokáže procesor spracovať inštrukcie. Nie vždy však platí, že čím je frekvencia vyššia, tým vyšší bude aj výkon.
 • RAM - pri výbere sa zamerajte aj na veľkosť operačnej pamäte RAM, ktorá taktiež ovplyvňuje výkon tabletu.

Bezpečnostn funkcie detskho tabletu vm umožňuj mať jeho použvanie pod kontrolou.

Tablety detské majú rozdielu výdrž batérie

Pri výbere tabletu pre deti sa zamerajte aj na kapacitu batérie, ktorú výrobcovia uvádzajú v miliampér hodinách (mAH). Čím vyššia je kapacita batérie, tým dlhšiu dobu používania bez nutnosti nabíjania detský tablet zvládne. Tento parameter môže byť významný najmä v prípade, ak dieťa plánuje využívať tablet počas školy alebo na cestách. Vyššia kapacita batérie umožní dieťaťu neustále využívať zariadenie na vzdelávanie, hranie hier a iné aktivity bez obmedzení.

Podľa výdrže batérie rozdeľujeme detské tablety nasledovne:

 • s nízkou kapacitou - do 3000 mAH
 • s priemernou kapacitou - od 3000 do 6000 mAH
 • s nadštandardnou kapacitou - od 6000 mAH a viac

Detský tablet je vybavený aj fotoaparátom

Detské tablety majú vo väčšine prípadov vo výbave predný a zadný fotoaparát, avšak od ich kvality nemajte veľké očakávania. Pri výbere tabletu pre deti je dôležité si uvedomiť, že tablety pre deti nie sú primárne navrhnuté ako fotoaparáty s vysokým výkonom. Ich fotoaparát má slúžiť na zábavu a základné fotografovanie, pre náročnejšie potreby je lepšie siahnuť po špecializovanom fotoaparáte.

O kvalite fotoaparátu vám viac napovedia tieto 2 parametre:

 1. Počet megapixelov - čím vyšší počet megapixelov tablet má, tým je fotoaparát schopný zachytiť viac detailov.
 2. Rozlíšenie - čím vyššie rozlíšenie, tým detailnejšie snímky. Niektoré tablety pre deti môžu mať tiež rôzne funkcie fotoaparátu, ako napríklad možnosť pridávania filtrov, detekciu tváre, panoramatické režimy a ďalšie, s ktorými si deti môžu užiť kopec zábavy.

Tablet pre deti je zvyčajne vybaven aj prednm a zadnm fotoapartom.

Detské tablety musia mať kvalitný displej

Vysokokvalitný displej nielenže zlepšuje zážitok z používania detského tabletu, ale tiež môže pomôcť minimalizovať potenciálne účinky dlhodobého sledovania obrazovky na oči vášho dieťaťa. Výhodou je, ak má tablet pre deti funkciu na ochranu očí, ktorá znižuje množstvo modrého svetla, čím šetrí detské oči najmä pri dlhom sledovaní obrazovky.

Kvalitu displeja ovplyvňuje hneď niekoľko parametrov:

 • Rozlíšenie - vyššie rozlíšenie znamená ostrejší obraz a lepšiu kvalitu zobrazenia. To je obzvlášť dôležité pri čítaní textu a sledovaní vzdelávacích obsahov.
 • Odozva - nižší čas odozvy displeja zabezpečuje, že je obraz na obrazovke plynulejší, čo je dôležité pri hraní hier alebo sledovaní videí.
 • Veľkosť - pri výbere nezabudnite zvážiť aj veľkosť displeja, tak aby pre vaše dieťa nebol príliš veľký alebo naopak malý.

Tablet detský vyberajte podľa veľkosti úložiska

Ak chcete zabezpečiť, aby vaše deti mohli tablet pre deti využívať naplno a bez obmedzení, je dôležité venovať pozornosť aj kapacite úložiska. Predovšetkým, ak predpokladáte, že dieťa bude sťahovať a uchovávať veľké množstvo materiálov, hier a iných obsahov, odporúča sa zvoliť tablet s dostatočnou kapacitou úložiska.

Tablety detské majú rôzne veľkosti úložiska:

 • 32 GB
 • 64 GB
 • 128 GB
80 €
109 €
Všetky filtre

3 produkty

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.