Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Teplovzdušné ohrievače

Teplovzdušné ohrievače sú kompaktné zariadenia, ktoré poskytujú sústredené a lokalizované teplo všade, kde ho potrebujete. Najčastejšie sa teplovzdušný ohrievač používa na vyhrievanie kúpeľní a áut. Je veľmi efektívny a môže vám pomôcť znížiť výdavky na vykurovanie. Ako si však vybrať ten správny? Čítajte ďalej a poradíme vám pri výbere.


Teplovzdušné ohrievače nájdete v 2 hlavných prevedeniach

Na výber sú dva typy teplovzdušných ohrievačov a líšia sa najmä v prenosnosti, ale aj vykurovacej sile a obstarávacej cene.

 1. Voľne stojace teplovzdušné ohrievače
 2. Nástenné teplovzdušné ohrievače

Voľne stojace teplovzdušné ohrievače

Ich najväčšia výhoda spočíva v ich prenosnosti. Celú zimu ich môžete mať pri sebe a na leto ich môžete jednoducho odložiť. Nevyžadujú si žiadnu inštaláciu a sú efektívnou voľbou na vyhrievanie aj väčších miestností. Poznáme niekoľko typov stojacích ohrievačov:

 • Podlahové – ide o najpoužívanejší typ ohrievačov. Sú ideálne na vyhrievane menších priestorov akými sú kúpeľne či malé kancelárie.
 • Stĺpové slúžia na vykurovanie väčších izieb. Disponujú zväčša väčším výkonom a viacerými funkciami.
 • Stolné poslúžia ako výkonný zdroj tepla za vaším kancelárskym stolom. Sú malé a veľmi ľahko sa prenášajú. Použiť ich môžete aj na vykurovanie v aute.

Nástenné teplovzdušné ventilátory

Sú skvelou voľbou pre ľudí čo neplánujú svoj ohrievač prenášať. Vyžadujú jednoduchú inštaláciu na stenu. Nezaberajú však miesto na podlahe a z dlhodobého hľadiska bývajú účinnejšie a úspornejšie.

Kam bezpečne umiestniť teplovzdušný ohrievač

Najlepším miestom, kde môžete uložiť teplovzdušný ohrievač je rovno pod okno. Priamo ohrieva chladný vzduch prichádzajúci zvonka. Zásuvka by mala byť blízko, aby ste nemali cez miestnosť zbytočne naťahané káble. Na ohrievače nič neukladajte a zabezpečte, že pri nich nebudú žiadne vysoko horľavé predmety. Ak máte doma deti alebo domáce zvieratká, tak vyberajte miesto pre teplovzdušné ohrievače mimo ich dosahu.

Stoln teplovzdun ohrievač, ktor vyhrieva obvaciu miestnosť.

Teplovzdušný ventilátor a jeho 3 základné parametre rozhodujúce pri kúpe

Po zvolení prevedenia sa zamerajte na parametre. Medzi najdôležitejšie parametre, ktoré musíte zvážiť pri výbere zaraďujeme tieto:

 1. Výkon - dostatočný výkon je kľúčový. Pri výbere je potrebné mať približnú predstavu o rozmeroch miestností, kde budete teplovzdušný ventilátor používať. Na každý 1 m2 budete potrebovať výkon 65 W. Na priemernú izbu s veľkosťou 15 m2 bude výkon 1500 W viac než dostačujúci. Do úvahy treba brať aj príkon. Ten hovorí koľko elektriny teplovzdušné ventilátory spotrebujú. Väčší príkon znamená efektívnejšie a intenzívnejšie vykurovanie, ale aj väčšiu spotrebu elektriny.
 2. Úroveň hluku – tak ako väčšina spotrebičov, tak aj elektrické ventilátory robia počas svojho chodu istý hluk. Hluk je udávaný v jednotkách decibel (dB). Hľadajte ohrievače s čo najmenšími hodnotami, aby vás vôbec nevyrušovali. Snažte sa mieriť po hodnotách v rozmedzí od 30 do 50 dB.
 3. Bezpečnosť – v neposlednom rade netreba zabúdať ani na bezpečnosť. Teplovzdušné ventilátory si vyžadujú neustále sledovanie.

Pre čo najväčší komfort a bezpečie si vyberajte ohrievače, ktoré disponujú nasledovnými bezpečnostnými prvkami:

●poistka proti prehriatiu

●funkcia automatického vypnutia pri prevrátení

●povrch chladný na dotyk

●ochrana proti prevráteniu

Stĺpov teplovzdun ventiltor vybaven ochranou proti prevrteniu,.

Užitočné funkcie a vlastnosti

Ak plánujete teplovzdušný ohrievač používať pravidelne, určite odporúčame poobzerať sa po modeloch s funkciami, ktoré vám uľahčia obsluhu či zefektívnia vykurovanie. Od praktickej rukoväte až po ovládanie na diaľku. Teplovzdušné ventilátory disponujú naozaj rozmanitým spektrom funkcií.

 • LED displej slúži na jednoduché a pohodlné ovládanie. Ponúka prehľadné zobrazenie aktuálnej teploty cez deň aj v noci.
 • Termostat vám dovoľuje svojvoľne nastaviť preferovanú teplotu.
 • Funkcia „studený vzduch" pomôže zredukovať energetickú spotrebu prístroja.
 • Oscilácia – oscilačná funkcia umožňuje rovnomernejšie rozvádzanie teplého vzduchu po miestnosti.
 • Predfilter zachytáva prachové nečistoty a predlžuje tým životnosť a účinnosť zariadenia.
 • Časovač vám dovoľuje určiť dobu, počas ktorej bude teplovzdušný ventilátor zapnutý.
 • Ovládanie cez mobil – pomocou šikovnej aplikácie budete mať ovládač od ohrievača neustále pri sebe. Na diaľku ho budete môcť vypnúť/zapnúť a nastaviť na požadovanú teplotu.

Voľne stojaci teplovzdun ventiltor s funkciou časovaču a diaľkovm ovldanm.

12 €
159 €
Všetky filtre

15 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.