Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Tyčové vysávače

Ak hľadáte spoľahlivého domáceho pomocníka nielen na vysávanie, ale aj na vytieranie podlahy, tyčový vysávač je tou správnou voľbou. Svojou praktickou štíhlou konštrukciou je skladný a natoľko vysoký, že sa nemusíte pri upratovaní zbytočne zohýbať. Môžete si vybrať či vám doma bude slúžiť bezkáblový alebo káblový vysávač tyčový. Pokiaľ si potrpíte na hygienicky čisto upratanom priestore vyberajte tyčové vysávače s parným čistením.

Výhody

+ skladný vďaka praktickej konštrukcii

+ jednoduchá manipulácia

+ vhodný na časté upratovanie menších plôch

+ zvládne aj ťažko dostupné miesta a schody

+ vysáva a tiež zotiera podlahy

+ čistí aj pomocou horúcej pary

+ ideálny na všetky druhy podláh a koberce s nízkym vlasom

ťastn žena vysva s modernm tyčovm vysvačom.

Ako vybrať správny tyčový vysávač

Na trhu nájdete bohatú ponuku tyčových vysávačov, ktoré sa medzi sebou líšia parametrami a funkciami. Na prvý pohľad sa preto môže zdať zložité vybrať vhodný tyčový vysávač. My vám však poradíme aké dôležité parametre je potrebné sledovať pri kúpe tyčového vysávača.

Pri kúpe tyčového vysávača sa zamerajte na tieto dôležité parametre:

 • dostupné modely
 • typ napájania
 • typ zbernej nádoby
 • výkon
 • hlučnosť
 • príslušenstvo

Aký tyčový vysávač si vybrať ?

Tyčový vysávač vás prekvapí svojou schopnosťou nielen vysávať, ale aj vyčistiť podlahy pomocou vody či účinnej pary. Tie najlepšie tyčové vysávače sú prispôsobené všetkým druhom podláh a dokážu poupratovať nečistoty aj z koberca.

Váš nový tyčový vysávač si môže vybrať z týchto 3 dostupných modelov:

 • Vysávač tyčový 2v1 - je doplnený o malý ručný vysávač, ktorý je súčasťou tela tyčového vysávača a jednoducho ho môžete použiť na rýchle vysatie interiéru auta, čalúnenia alebo menej dostupných miest.
 • Tyčový vysávač s parným mopom - zaručí hygienickú čistotu vašej podlahy vďaka účinnej horúcej pare, ktorá dokáže odstrániť až 99,9 % baktérií a choroboplodných zárodkov. Iné čistiace prostriedky tak nemusíte vôbec použiť.
 • Multifunkčný tyčový vysávač 3v1 - kombinácia tyčového vysávača s mopom a vyberateľnej ručnej jednotky pre rýchle vysávanie malých povrchov. Môžete sa však stretnúť aj s modelmi 4v1, ktoré majú navyše špeciálnu kefu, ktorá umožňuje odstránenie zvieracích chlpov a zároveň povrch dezinfikuje integrovaným UV svetlom.

Tyčov vysvač Electrolux s akumultorovou ručnou jednotkou.

Tyčové vysávače podľa typu napájania

Pri kúpe sa zamerajte na možnosti zapájania tyčového vysávača.

 • Tyčové vysávače s káblom - napájanie je priamo zo siete a vy nemáte žiadne starosti s dobíjaním vysávača, pretože je okamžite k dispozícii na upratovanie.
 • Akumulátorové tyčové vysávače - počas upratovania vás neobmedzuje žiadny kábel a batéria vydrží v priemere 50 minút (v závislosti od konkrétneho modelu vysávača).
 • Mechanické vysávače tyčové - tento typ vysávača nájdete nielen v podobe mechanického vysávača ale aj elektrickej metly, ktorá vydrží bez nabíjania až 1 hodinu.

Tyčové vysávače podľa typu zbernej nádoby

Je dôležité si ujasniť či chcete, aby prach a nečistoty zbieral tyčový vysávač do vreciek, alebo do zbernej nádoby. Na základe zbernej nádoby si môžete zvoliť ten správny tyčový vysávač.

 • Vreckový tyčový vysávač - je vybavený textilným alebo papierovým vreckom. Papierové vrecká je potrebné po naplnení vymeniť za nové, zatiaľ čo textilné vrecko jednoducho vysypete a môžete ho používať opakovane. Vreckové tyčové vysávače majú väčší objem vrecka od 2 - 4 l a viac.
 • Bezvreckové tyčové vysávače - majú spravidla veľkosť zbernej nádoby 1,5 l, ktorú síce nemusíte vymieňať ako v prípade vreciek, ale je potrebné zbernú nádobu pravidelne čistiť čo môže predstavovať problém pre alergikov a astmatikov.

Akumulatorov tyčov vysvač Bosch.

Tyčové vysávače - príkon

Vo všeobecnosti platí, že čím nižší príkon má tyčový vysávač uvedený, tým menej energie potrebuje na svoju prevádzku. Na sací výkon tyčového vysávača priamo vplýva kapacita batérie, typ motora, kvalita filtračného systému a v neposlednom rade celková konštrukcia vysávača.

Vyberajte preto tyčové vysávače, ktoré majú tieto vlastnosti:

 • vysokokapacitnú Li-ion batériu
 • príkon viac ako 600 W pre vysokú úsporu a výkon

Tyčové vysávače a ich hlučnosť

Napriek tomu, že sa vysávače tyčové považujú za oveľa hlučnejšie ako klasické vysávače, nájdu sa aj modely, ktoré vás svojou hlučnosťou budú obmedzovať minimálne. Väčšinou sa jedná o tyčové vysávače s vreckom.

 • najhlučnejšie tyčové vysávače dosahujú viac ako 80 dB
 • menej hlučné tyčové vysávače majú hodnoty v rozmedzí 70 – 75 dB a priplatíte si za ne

Bezvreckov tyčov vysvač Sencor.

Spoľahlivá filtrácia je základom pre tyčové vysávače

Kvalitný filter by mal byť súčasťou každého moderného tyčového vysávača. Filtrácia zabezpečuje kvalitu vzduchu počas vysávania a tiež slúži ako merítko pre celkový výkon a životnosť vysávača.

Tyčový vysávač môže mať tieto typy filtrov:

 • HEPA a EPA filter patria medzi najúčinnejšie typy filtrov s certifikáciou a čím vyššou triedou je filter označený, tým vyšší má stupeň filtrácie. Pre alergikov sú ideálne tyčové vysávače s filtrom HEPA 14 s účinnosťou filtrácie až 99,95 %.
 • Mikrofilter je základným typom filtra vyrobený z molitanu či tkaniny a nájdete ho pri lacnejších modeloch vysávačov. Má najnižší stupeň filtrácie a je najviac používaný ako vstupný filter vysávača.
 • Vodný filter zachytí nečistoty a prach pomocou vodného víru, čím zabráni nečistotám v opätovnom návrate do ovzdušia. Tyčový vysávač s vodnou filtráciou je preto vhodný pre alergikov.
 • Umývateľný filter nie je potrebné vymieňať tak často ako iné filtre, stačí ho umyť pod tečúcou vodou a nechať poriadne vysušiť. Dlhšiu životnosť umývateľnému filtru zabezpečíte tak, že ho budete čistiť ideálne ihneď po každom vysávaní.

Ukžka 5-stupňovej filtrcie vysvača..

Príslušenstvo a funkcie, bez ktorých sa nezaobíde žiadny moderný tyčový vysávač

Tyčové vysávače majú skutočne bohaté príslušenstvo a funkcie.

 • LED podsvietenie - tyčový vysávač si posvieti na každú jednu nečistotu aj na tmavých miestach vďaka praktickému LED osvetleniu.
 • Regulácia výkonu pomáha tyčovému vysávaču dosiahnuť vyšší sací výkon až v troch nastaviteľných úrovniach.
 • Indikátor plnosti vrecka či zbernej nádoby vysávača vás informuje o tom, že je čas vyprázdniť obsah tyčového vysávača.
 • Signalizácia stavu batérie - praktická pre včasné dobitie batérie akumulátorových vysávačov.
 • Nabíjacia stanica - akumulátorový tyčový vysávač môže mať svoju vlastnú nabíjaciu stanicu, ktorá slúži aj ako základňa vysávača.
 • Príslušenstvo vysávača - tyčový vysávač má v rámci príslušenstva špeciálne nadstavce na koberec, čalúnenie a na rôzne typy podláh, štrbinový nadstavec pre vysávanie v úzkych priestoroch, či špeciálny druh nadstavca vybavený rotačnou turbo kefou pre vysávanie zvieracích chlpov.

Mal ručn vysvač Electrolux, ktor je sčasťou tyčovho vysvača.

60 €
700 €
Všetky filtre

108 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.