Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vákuovačky

Vákuovačka potravín predlžuje životnosť jedla a pomôže vám ušetriť miesto v kuchyni. Vákuovačky ocení každý, kto rád nakupuje potraviny vo veľkých množstvách, obľubuje metódu pomalého varenia tzv. Sous-vide alebo jednoducho už nechce plytvať potravinami.

 

Výhody

 • jedlo vydrží oveľa dlhšie čerstvé
 • šetrí miesto v chladničke a mrazničke
 • vákuovo balené jedlo si drží všetky svoje živiny a vitamíny
 • predĺži život potravinám
 • eliminuje plytvanie jedlom
 • zabraňuje vysušovaniu a strate vône potravín

Vkuovačka potravn utesňuje sčok s jedlom.

Akú vákuovačku potravín zvoliť?

Vákuovačky potravín nájdete v dvoch variantoch. Prvý predstavuje ručná vákuovačka na potraviny, a druhým sú tzv. ,,countertop‘‘ vákuovačky. Obe sa líšia v parametroch, spôsobe vákuovania a aj v cene. Pri výbere berte do úvahy veľkosť vašej domácnosti, frekvenciu používania a voľný priestor vo vašej kuchyni.

Ručná vákuovačka na potraviny

Tento typ je ideálny pre menšie objemy potravín. Takáto vákuovačka potravín sa hodí na nakrájanú zeleninu, syry a rôzne mäsové pochutiny. Potraviny stačí uložiť do špeciálnych vákuových vreciek alebo dóz, a jedným stlačením z nich odsať vzduch. Fungujú na baterky alebo sa dajú opätovne dobiť. Ručné vákuovačky sú ideálne do menších domácností, sú kompaktné a ľahko ich odložíte. Výhodou je aj ich nižšia cena.

Ručn vkuovačka na potraviny spolu s vkuovmi dzami a vreckami s ovocm.

"Countertop" vákuovačky

Ide o zariadenia, ktoré sú už vhodnejšie na častejšie vákuovanie aj väčšieho množstva potravín. ,,Countertop‘‘ naznačuje, že ide o väčší spotrebič, ktorý musí byť položený na kuchynskej linke. Rozlišujeme tu dve kategórie:

Vákuová zváračka fólií

Je prístroj, ktorý si najčastejšie predstavíte, keď počujete slovo vákuovačka potravín. Je vhodná ak radi pripravujete jedlo metódou Sous-vide. To je špeciálny postup, kedy sa potraviny zabalené vo vrecku varia pri miernych teplotách. Zváračka fólií funguje tak, že zo špeciálneho vrecka alebo fólie odsaje vzduch a potom ho neprievzdušne uzavrie. Je vhodná na skladovanie mäsa, veľkého množstva zeleniny a rýb. Vrecká nie sú určené na opätovné používanie, resp. po ich každom použití ich musíte otvoriť, čím sa neustále zmenšujú.

Ručn vkuovačka na potraviny spolu s vkuovmi dzami a vreckami s ovocm.

Vákuovačka profi

Je profesionálny variant, ktorý dosahuje spoľahlivé, vzduchotesné tesnenie bez akéhokoľvek neporiadku. Profi vákuovačka potravín je tiež vynikajúca pri tesnení kvapalín. Dokáže pracovať neustále aj niekoľko hodín, a umožňuje precízne nastaviť saciu silu alebo množstvo vákua. Vákuovačka profi nájde uplatnenie ak predávate domáce potraviny, vlastníte reštauráciu alebo máte veľkú rodinu.

Pri výbere sú dôležité 3 parametre

 • Príkon a sací výkon hovorí koľko energie vákuovačka na potraviny spotrebuje na odsávanie vzduchu. Bežná vákuová zváračka fólii má príkon od 100 do 200 W. Profi vákuovačka potravín môže mať príkon od 1000 do 2400 W. Sací výkon určuje aké množstvo vzduchu dokáže vákuovačka potravín vysať za minútu. Sací výkon sa pohybuje od 9 do 20 l/min.
 • Hmotnosť zariadenia - priemerná hmotnosť prístroja je 1,5 kg. Rozmedzie je však veľmi široké. Najväčšie vákuovačky vážia viac ako 9 kg. Ak plánujete zariadenie pravidelne odkladať siahnite po menšom a kompaktnejšom zariadení.
 • Hlučnosť treba brať do úvahy najmä ak bude vákuovačka na potraviny spustená niekoľko hodín vkuse. Typická je hodnota 60 dB. Modelom s hlučnosťou nad 85 dB sa vyhýbajte.

Vkuovačka na potraviny odsva vzduch z vrecka s uvarenm msom.

Funkcie, vďaka ktorým si vákuovačka na potraviny získa miesto vo vašej kuchyni

 • Zásobník na rolku dovoľuje mať fóliu umiestenú v zariadení, a tak zaisťuje maximálny komfort používania.
 • Tepelná bezpečnostná poistka chráni prístroj pred nechceným prehriatím a poškodením.
 • LED dipslej ponúka prehľadné a jednoduché ovládanie zariadenia.
 • Funkcia Stop umožňuje kedykoľvek zastaviť odsávanie vzduchu.
 • Funkcia "Seal Only" dovoľuje v prípade potreby zataviť akýkoľvek sáčok. Vďaka tomuto môžete udržať čipsy čerstvé aj po otvorení.
 • Protišmykové nožičky držia prístroj pevne na mieste a zaisťujú bezpečný chod.
 • Integrovaná mobilná aplikácia – v spojení s QR kódom, ktorý je na každej dóze a sáčku vám pomôže lepšie strážiť termín spotreby odložených potravín. Aplikácia vám taktiež môže aj navrhnúť recept, ktorý môžete pripraviť z uskladnených potravín.
 • Mäkké odsávanie vám dovoľuje vákuovať tekuté potraviny akými sú polievky, omáčky alebo marinády.
4 €
319 €
Všetky filtre

20 produktov

Na objednávku
5,0 2x
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

3,99 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

26,99 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

10,89 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

31,99 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

11,89 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.