Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Rýchlovarné kanvice | Kanvice na vodu

Rýchlovarná kanvica vám pripraví lahodnú šálku obľúbeného nápoja za skutočne rýchly čas. Práve preto sú rýchlovarné kanvice nenahraditeľným pomocníkom v každej domácnosti nielen pri príprave kávy či čaju, ale perfektne poslúžia aj pri varení. Ako však vybrať vhodnú rýchlovarnú kanvicu spomedzi toľkých druhov? Poradíme vám na čo sa zamerať a aké

Výhody

+ veľký výber modelov

+ rôzne materiálové a farebné prevedenie

+ silný výkon

+ rýchly ohrev vody

+ jednoduchá údržba a ovládanie

+ bezpečnostné prvky

+ množstvo užitočných funkcií

Osoba zalieva čaj vodou z nerezovej varnej kanvice.

 

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Rýchlovarné kanvice sa vyrábajú v rôznom dizajnovom a materiálovom prevedení a s rôznymi funkciami, preto sa môže zdať náročné vybrať tú správnu rýchlovarnú kanvicu. Pokiaľ však budete sledovať odporúčané parametre, výber vhodnej kanvice na vodu bude pre vás oveľa jednoduchší.

Rýchlovarné kanvice - výber podľa materiálu

Varné kanvice sa vyrábajú z rôzneho materiálu. Na našom e-shope nájdete všetky druhy varných kanvíc, ktorých výhody a nevýhody vám predstavíme nižšie.

Plastové rýchlovarné kanvice potešia svojou nízkou cenou a takmer žiadnou váhou. Práve preto sú plastové kanvice na vodu skvelou voľbou na internát či chalupu. Nevýhodou je ich krátka životnosť, pretože plast sa opotrebuje rýchlejšie ako rýchlovarná kanvica vyrobená z iného materiálu. Taktiež ich plastový vzhľad môže pôsobiť lacno.

Keramické rýchlovarné kanvice sa vyznačujú svojim tichým chodom a nájdete ich v rôznych dizajnových a retro prevedeniach. Nevýhodou môže byť ich vyššia hmotnosť a je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii pretože keramika je vo všeobecnosti krehký materiál a môže sa jednoducho poškodiť.

Rýchlovarné kanvice sklenené sú vyhľadávané pre ich nádherný elegantný dizajn, ktorý perfektne dopĺňa farebne podsvietený indikátor ohrevu umožňujúci sledovať celý proces varenia vody. Nevýhodou môže byť rýchlo sa tvoriaci vodný kameň, čo predstavuje väčšiu námahu pri čistení kanvice.

Kanvice rýchlovarné s nerezu patria do veľmi obľúbenej kategórie rýchlovarných kanvíc najmä preto, že nerez je veľmi odolný materiál a tak zaručí vašej kanvici dlhú životnosť. Samozrejmosťou nerezovej kanvice na vodu je jej jednoduchá údržba. Nerezová rýchlovarná kanvica by mala mať bezpečnostné prvky proti popáleniu, preto sa vždy uistite, že sú súčasťou kanvice.

Malé cestovné varné kanvice sú skutočne skladné nielen pre svoje malé rozmery s objemom do 1 litra, ale aj pre ich nízku hmotnosť. Niektoré typy cestovných kanvíc majú v balení aj mini cestovné šálky.

Všetky varné kanvice majú bohaté dizajnové a farebné prevedenie. Milovníci retro dizajnových spotrebičov sa potešia originálnemu dizajnu kanvice vo farbách ako je červená, béžová, alebo klasická čierna a biela farba. Tieto typy kanvíc sú obohatené o zaujímavé retro diely ako sú napríklad okrúhly analógový ukazovateľ teploty umiestnený na tele kanvice, alebo niektoré dizajnové varné kanvice majú malú pokrievku namiesto otvárateľného viečka.

Dizajnov varn kanvica v zelenej farbe.

 

Aký objem môže mať varná kanvica

Objem kanvice vyberajte na základe toho koľko ľudí žije v domácnosti a či budete kanvicu používať nielen na prípravu nápojov, ale aj na varenie.

 • Cestovná kanvica na vodu je ideálna s menším objemom do 1 litra.
 • Pre dvojčlennú domácnosť sa bude hodiť rýchlovarná kanvica s objemom od 1,5 litra.
 • Pre viac ako dvoch členov v domácnosti vyberajte objem varnej kanvice od 1,5 – 2 litre a viac.

Rýchlovarná kanvica a jej výkonnosť

Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší príkon má varná kanvica, tým menej času budete čakať na zovretie vody. Avšak, tak ako aj pri iných spotrebičoch aj tu platí, že ak chcete aby vaša rýchlovarná kanvica bola aj úsporná a nie len výkonná, nesmie mať príliš vysoký príkon.

Príkon pre kanvice na vodu sa pohybuje od 800 – 3000 W.

Pri výbere príkonu kanvice si všímajte objem rýchlovarnej kanvice. Napríklad ak vyberáte varnú kanvicu pre dvoch členov žijúcich v spoločnej domácnosti pri ideálnom objeme kanvice 1,5 litra by mala mať rýchlovarná kanvica príkon aspoň 1 500 W. Príkon väčší ako 2000 W by mali mať objemnejšie rýchlovarné kanvice.

Rchlovarn kanvica s automaticky otvrateľnm vekom.

 

Ďalšie dôležité funkcie a vlastnosti varných kanvíc

 • Regulácia teploty vody - v prípade, že potrebujete dosiahnuť konkrétnu teplotu vody napríklad pri príprave čaju, vyberajte kanvice s nastavením teploty. Reguláciu teploty vody môže sprevádzať aj farebné LED podsvietenie. Ak však nepotrebujete varnú kanvicu s touto funkciou aj varné kanvice bez nastavenia teploty vám skvelo poslúžia.
 • LCD displej - slúži pre pohodlné nastavenie regulácie teploty vody.
 • Vykurovacia špirála – slúži na ohrievanie vody v kanvici a môže byť skrytá alebo viditeľná. Varná kanvica so skrytou vykurovacou špirálou je praktickejšia, pretože sa nezanáša vodným kameňom a vy nemáte starosti s jej údržbou.
 • Bezpečnostný systém proti prehriatiu – rýchlovarná kanvica sa automaticky vypne akonáhle hrozí jej prehriatie alebo poškodenie.
 • Ochrana proti chodu naprázdno – aj v tomto prípade sa rýchlovarná kanvica automaticky vypne.
 • Filter kanvice - slúži ako ochrana proti usadzovaniu vodného kameňa v kanvici a dokáže jeho tvorbu výrazne minimalizovať. Kanvica na vodu môže mať filter vyberateľný, ktorý viete jednoducho vyčistiť, alebo trvalý filter, ktorý sa nedá oddeliť od kanvice.
 • Svetelná a zvuková signalizácia signalizácia – kanvica na vodu vás upozorní na dokončenie ohrievania vody.
 • Vodoznak – vďaka nemu môžete pohodlne kontrolovať množstvo vody v kanvici. Ideálne ak je vodoznak obojstranný.
 • Základňa – ideálne ak je otočná o 360° čo umožňuje jednoduchšiu manipuláciu s kanvicou.
 • Sitko na čaj – je praktickým doplnkom pri príprave sypaných čajov.
 • Anti-Drip – systém slúžiaci pre nalievanie vody z kanvice bez zbytočného kvapkania vody.
 • Automaticky otvárateľné veko – predchádza popáleniu horúcou parou po dokončení ohrievania vody vo varnej kanvici.
[€]
Všetky filtre
Zobraziť ďalších 24
last-visited