Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Viacúčelové vysávače

Ak hľadáte vysávač, ktorý nielen povysáva, ale zvládne toho naraz viac, stavte na viacúčelové vysávače. Ušetria vám množstvo času a peňazí, pretože získate viac praktických domácich pomocníkov v jednom spotrebiči. Multifunkčné vysávače vás ohúria svojim silným výkonom nielen pri bežnom upratovaní domácnosti, ale aj pri čistení garáží, pivníc a šikovne vyčistia tiež interiér vášho auta. Presvedčte sa o tom čo všetko viacúčelový vysávač dokáže a zaobstarajte si aj vy tento typ vysávača, iný už nebudete chcieť.

 

Výhody

+ vhodný do domácnosti aj na profesionálne čistenie
+ zvládne vyčistiť všetky druhy podláh a povrchov
+ kvalitná filtrácia
+ perfektný a spoľahlivý výkon
+ má množstvo funkcií naraz
+ čistenie na mokro aj sucho a tiež pomocou parnej funkcie
+ poradí si aj so zvieracími chlpmi
+ bohaté príslušenstvo
+ vhodné aj pre alergikov

Viacčelov vysvač značky KRCHER čist exterir.

Ako vybrať vhodný viacúčelový vysávač

Pred kúpou vysávača si premyslite aké priestory chcete aby multifunkčný vysávač zvládol poupratovať. Pretože aj multifunkčných vysávačov nájdete na trhu viacero a líšia sa medzi sebou veľkosťou a typom zbernej nádoby, výkonom a funkciami, ale tiež nájdete v ponuke modely, ktoré sa špecializujú na upratovanie špecifických povrchov a miestností. Zamyslite sa preto, či budete používať multifunkčný vysávač výhradne v domácnosti alebo budete chcieť čistiť napríklad aj garáž či dielňu.

Aké funkcie majú multifunkčné vysávače

Multifunkčné vysávače zvládnu klasické vysávanie, ale aj tepovanie a niektoré majú dokonca aj parnú funkciu. Viacúčelové vysávače sa taktiež špecializujú na rôzne druhy podláh, práve preto vyberajte multifunkčný vysávač podľa typu podlahy, ktorú budete čistiť najviac.
Viacúčelové vysávače na mokré a suché vysávanie zvládnu povysávať všetky druhy povrchov, pomocou vody či účinnej pary, ktorá odstráni až 99,9 % baktérií a alergénov z povrchov. Myslite na to, že viacúčelový vysávač s parnou funkciou musí obsahovať vstavaný bojler, ktorý slúži na nahrievanie vody.
Ak si želáte mať dokonale čisté koberce alebo čalúnenie, aj túto funkciu hravo zvládne multifunkčný vysávač. Na tepovanie budete potrebovať špeciálny roztok, ktorým viacúčelový vysávač koberec našampónuje a následne povysáva skoro do sucha. Samozrejmosťou sú aj špeciálne hlavice a nadstavce, ktoré vám zjednodušia tepovanie rôznych druhov povrchov a tiež sa postarajú o účinné odstránenie zvieracích chlpov.
Multifunkčné vysávače zvládnu umyť aj okná pomocou špeciálnej teleskopickej hlavice a taktiež môžete využiť viacúčelový vysávač nielen v domácnosti, ale aj v záhrade. V prípade, že je vysávač vybavený funkciou fúkania, hravo odstráni napadané lístie v záhrade alebo sa postará o uvoľnenie upchatého odpadu.

Viacčelov vysvač Bissell čist koberec.

Dôležité parametre viacúčelového vysávača

Preto, aby bol váš viacúčelový vysávač spoľahlivým domácim pomocníkom odporúčame zamerať sa pri jeho kúpe na tieto dôležité parametre.

Aký výkon má mať multifunkčný vysávač

Výkon vysávača je najdôležitejším parametrom, ktorý určuje, ako efektívne si dokáže viacúčelový vysávač poradiť s rôznymi druhmi nečistôt.
Príkon je hodnota, ktorú nájdete medzi technickými parametrami každého viacúčelového vysávača a pohybuje sa v rozmedzí medzi 1000 W až 2 200 W. Výška príkonu určuje nielen výkonnosť vysávača, ale tiež jeho energetickú náročnosť.
Keďže vysoký príkon nemusí vždy zaručiť dostatočnú výkonnosť vysávača, zamerajte sa na aj na iné hodnoty, ktoré má kvalitný viacúčelový vysávač mať.
Sací výkon vysávača totiž priamo závisí od kvality filtračného systému, typu motora, tiež kvality cyklónovej technológie, ale aj celkovej konštrukcie vysávača.

Základom každého vysávača je kvalitná filtrácia

Filtrácia zabezpečuje kvalitu vzduchu počas vysávania a tiež slúži ako merítko pre celkový výkon a životnosť vysávača. Vysávače môžu mať niekoľko stupňovú filtráciu:

 • Mikrofilter - je základným typom filtra s najnižším stupňom filtrácie, ktorý sa najviac používa ako vstupný filter vysávača. Mikrofilter je vyrobený z molitanu alebo tkaniny.
 • HEPA a EPA filter - sú najúčinnejšie typy filtrov s certifikáciou a vysokým stupňom filtrácie. Platí, že čím vyššou triedou je filter označený, tým vyšší stupeň filtrácie má. Pre alergikov vyberajte viacúčelové vysávače s filtrom HEPA 13, ktorý má účinnosť filtrácie až 99,95 %.
 • Vodný filter - zachytí nečistoty a prach pomocou vodného víru, čím zabráni nečistotám opätovnému návratu do ovzdušia. Taktiež je ideálnou voľbou pre alergikov.
 • Umývateľný filter – stačí umyť pod tečúcou vodou a nechať ho poriadne vysušiť. Dlhšiu životnosť umývateľnému filtru zabezpečíte tak, že ho budete čistiť pravidelne, ideálne ihneď po každom vysávaní.

Objemn zbern ndoba multifunkčnho vysvača.

Aký typ a objem zbernej nádoby majú viacúčelové vysávače

Veľkosť konštrukcie vysávača sa odvíja od objemu zberného koša. Viacúčelové vysávače majú väčšiu konštrukciu práve preto, že nemajú len jednu zbernú nádobu, ale rovno dve a tie sa líšia svojím objemom:
Objem zbernej nádoby na vodu, ktorá má dve samostatné časti. Jedna časť slúži na nasávanie nečistôt a jej objem by mal byť aspoň 3 – 4 l pre bežné čistenie v domácnosti. Druhá zberná nádoba slúži na čistú vodu s prípadným doplnením čistiaceho prostriedku a jej objem sa pohybuje od 1 – 2 l pre menšie miestnosti. V prípade čistenia väčších plôch vyberajte objem zbernej nádoby na vodu od 3 – 4 l a viac.
Zberná nádoba na nečistoty môže byť bezvrecková alebo vrecková. Vreckové multifunkčné vysávače musíte pravidelne zásobovať novými vreckami, zatiaľ čo bezvrecková, cyklónová technológia funguje na princípe jednoduchého vysypania obsahu zbernej nádoby do koša. Objem oboch typov zbernej nádoby či koša sa pohybuje od 2 – 5 l a viac. To akú veľkosť nádoby na nečistoty si zvolíte závisí od veľkosti miestnosti, ktorú bežne upratujete.

 • Pre menšie plochy do 50 m2 poslúži objem vrecka či zbernej nádoby od 2 – 3 l.
 • Pre plochy do 150 m2 sú ideálne vrecká alebo nádoby s objemom okolo 4 l.
 • Pre väčšie priestory od 150 m2 a čistenie dielní, garáží vyberajte viacúčelové vysávače s objemom zbernej nádoby od 10 – 30 l.

Osoba použva na čistenie dielne viacčelov vysvač KRCHER.

Ako vybrať čo najmenej hlučný viacúčelový vysávač

Vysávače sú vo všeobecnosti hlučné domáce spotrebiče a tie najhlučnejšie majú hlučnosť až 85 dB. Multifunkčný vysávač vie byť však celkom tichý a ak si vyberiete vysávač s hodnotou od 60 – 75 dB, svojou prevádzkou vás bude obmedzovať minimálne.

Ďalšie dôležité vlastnosti a funkcie multifunkčných vysávačov

 • Regulácia výkonu - umožňuje pohodlné prispôsobenie sacieho výkonu vďaka nastaviteľným úrovniam satia.
 • Indikátor plnosti – vás upozorní, kedy je potrebné viacúčelový vysávač vyprázdniť, poprípade vymeniť vrecko na prach.
 • Dĺžka kábla a akčný rádius – je dôležitým prvkom pre viacúčelové vysávače a čím je akčný rádius väčší, tým menej je potrebné viacúčelový vysávač prepájať. Dĺžka kábla sa pohybuje od 5 – 7 metrov a akčný rádius vysávača má 7 -11 metrov.
 • Materiál a hmotnosť vysávača – kvalitnejšie multifunkčné vysávače majú oceľové alebo antikorové časti. Lacnejšie modely sú plastové. Hmotnosť vysávača sa pohybuje okolo 3 – 10 kg a závisí od typu vysávača.
 • Kolieska – multifunkčný vysávač je vybavený mäkčenými kolieskami, ktoré zabraňujú vzniku škrabancov na podlahe.
 • Nadstavce a hubice – poteší vás skutočne bohaté príslušenstvo, ktoré viacúčelové vysávače majú. V príslušenstve nájdete špeciálnu turbokefu na vysávanie zvieracích chlpov z kobercov, štrbinovú hubicu, ktorá zvládne vyčistiť úzke priestory medzi nábytkom, špeciálne nadstavce na rôzne druhy podláh a povrchov a tiež nadstavec na fúkanie či nadstavce určené na umývanie okien.
42 €
720 €
Všetky filtre

55 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.