Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

  • Jednoduchá reklamácia
  • Prehľad o stave objednávok
  • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Výsuvné digestory | Výsuvné odsávače pár

Výsuvné digestory sú špeciálne vstavané do kuchynskej linky. Vďaka tomu splývajú výsuvné digestory skvelo so zariadením kuchyne. Keď budete variť, výsuvný odsávač pár sa jednoducho rozloží, aby pokryl celú varnú plochu. Po varení môžete výsuvný digestor opäť zložiť do pôvodnej polohy. Nenechajte sa však jeho malými rozmermi oklamať. Výsuvný digestor dokáže pohltiť množstvo výparov pomocou odsávania alebo recirkulácie. Týmto spôsobom udrží vašu kuchyňu bez dymu a zápachu.

 

Výhody

+ skvelo zapadnú do každej kuchyne

+ takmer vôbec nenarúšajú vzhľad linky

+ výsuvné digestory majú kompaktné rozmery

Nevýhody

- nižší výkon

 

Zapnut vsuvn odsvač pr v modernej bielej kuchyni.

Na čo sa zamerať, keď si vyberáte výsuvný digestor?

Aké by mali mať výsuvné digestory rozmery?

Správne rozmery sú pre výsuvný digestor rozhodujúce Vysúvací digestor musí byť totiž vždy aspoň rovnako široký ako je varná doska, nad ktorou bude umiestnený. Je to dôležité preto, aby mohol efektívne zachytávať výpary z každej strany. Tu treba však myslieť na to, že výsuvné digestory sú väčšinou menšie ako klasické digestory. Najčastejšie nájdete modely so štandardnou šírkou 50 a 60 cm.

Výkon

O tom aký objem vzduchu dokáže výsuvný digestor za hodinu v miestnosti prefiltrovať, nám hovorí parameter výkon. Je to veľmi dôležitý parameter, pretože nedostatočne prefiltrovaný vzduch môže byť pre vás nielen dráždivý, ale dokonca aj zdraviu škodlivý. Typicky by mal mať výsuvný odsávač pár dostatočný výkon na to, aby v miestnosti vzduch prefiltroval aspoň 6 až 7 krát. Pokojne však vyberajte aj výsuvné digestory, ktoré majú väčší výkon. Prípadná rezerva sa môže vždy hodiť.

Výsuvný digestor a jeho úroveň hluku

Výsuvné digestory podobne ako všetky kuchynské spotrebiče pri svojej práci robia určitý hluk. Tomuto sa zatiaľ nedá celkom zamedziť, ale predsa sú niektoré výsuvné digestory tichšie ako iné. Parameter hlučnosti nám opisuje veličina decibel (dB). Platí, že čím vyššia je hodnota v decibeloch tým hlučnejší je aj samotný výsuvný digestor. Typicky sa ich hlučnosť pohybuje v rozmedzí od 55 do 68 dB. To znamená, že tie najtichšie digestory znejú približne rovnako ako chladnička. Tie najhlučnejšie vysúvacie digestory s hlučnosťou 68 dB sú zase hlučné ako bežné umývačky.

Ďalšie skvelé funkcie

  • Viacero stupňov výkonu - výsuvné digestory disponujú väčšinou tromi stupňami odsávacieho výkonu. Sú nimi nízky, stredný a vysoký výkon. Nájsť však môžete už aj také výsuvné digestory, ktoré vám ponúknu 6 alebo aj viac stupňov sacieho výkonu. Pomocou nich si budete môcť naozaj veľmi presne nakonfigurovať odsávanie. Váš výsuvný digestor bude teda vždy dostatočne filtrovať vzduch pričom nemusí stále bežať na úplne najvyšší výkon. Takto jeho chod nebude ani taký hlučný, a navyše ešte aj môžete ušetriť na elektrine.
  • Časovač - patrí medzi veľmi užitočné funkcie. Tu postačí, že si zvolíte čas, po ktorého uplynutí sa výsuvný digestor automaticky vypne. Niektoré výsuvné digestory už dokonca ponúkajú aj nastavenie časovaču pomocou mobilného telefónu. Už sa teda viac nemusíte obávať toho, že necháte váš digestor omylom celý deň spustený.
  • Spätná klapka – je praktická v prípade, že máte vysúvací digestor napojený na komín. Spätná klapka totiž zabraňuje prenikaniu chladného vonkajšieho vzduchu do kuchyne.
  • Možnosť recirkulácie - tento výsuvný digestor dokáže použiť na čistenie vzduchu okrem tradičného odsávania do komína, aj funkciu recirkulácie. Recirkulácia funguje na princípe pri ktorom digestor nasáva vzduch z kuchyne cez viaceré filtre. Tie zachytávajú všetky nečistoty. Po prechode filtrami je následne už čistý vzduch opätovne vypustený do miestnosti. Väčšinou spotrebuje menej elektrickej energie. Možnosť recirkulácie je teda výhodná ak sa chcete zbaviť napríklad iba malého množstva dymu.
  • Tepelné senzory – patria medzi tie najinovatívnejšie funkcie, ktoré výsuvné digestory v posledných rokoch obdržali. Tepelné senzory totiž dokážu merať teplotu v kuchyni počas varenia a automaticky nastavia digestor na požadovaný výkon. Kombinácia teplotných senzorov a viacerých stupňov výkonu vám zabezpečí vždy to najlepšie odsávanie bez zbytočnej spotreby elektriny

Vsuvn digestor s čselnm panelom

Ako čistiť vysúvacie odsávače pár?

Správna údržba je vždy kľúčová ak chcete, aby váš výsuvný digestor pracoval čo najefektívnejšie. Pravidelným čistením navyše aj pozitívne ovplyvňujete životnosť vášho spotrebiča. Výsuvné digestory by ste mali čistiť každých 3 až 6 týždňov respektíve po 40 hodinách aktívneho používania. Takto zamedzíte vybudovaniu príliš veľkých mastnôt a čistenie bude pre vás hračka.

Pred čistením sa vždy uistite, že výsuvný digestor nie je v zásuvke. V prvom kroku je potrebné vybrať filtre a dať ich do teplej vody so saponátom. Po 10 minútach ich jemne prečistite a osušte utierkou. Ak sú vaše filtre umývateľné v umývačke riadu, tak všetko čistenie za vás spraví umývačka. Samotný vysúvací digestor očistite odmasťovačom. Vynikajúce sú v tomto prípade aj čistiace obrúsky na nerezovú oceľ, pretože pomôžu vybudovať ochranný film a nasledujúce čistenia budú o to jednoduchšie.

Žena ,ktor umva vsuvn digestor

Najpredávanejšie produkty

1
Vstavaný výsuvný odsávač, odťah alebo recirkulácia, čierne prevedenie, max. výkon pri odťahu: 350 m³/h, max. výkon pri recirkulácii: 180 m³/h, priemer odťahu: 15 cm, mechanické ovládanie, 3 stupne výkonu, 1x LED osvetlenie 2,1 W, On/Off vypínač osvetlenia, umývateľný hliníkový filter s polyuretánovou penou, 1 kondenzátorový motor, max hlučnosť: 67 dB(A)re 1 pW, rozmery výrobku (vxšxh): 17 x 60 × 30,6 cm, ročná spotreba energie: 48,4 kWh, energetická trieda C
Dostupné v 51 predajniach
89,00 €
2
Vstavaný nerezový odsávač pár model PEB6252BIX má štyri rýchlostné stupne vrátane booster pri maximálnom výkone 620 m3/hod. Aj samotné podsvietené ovládanie je riešené do detailu. Spotrebič vynikne vo vašej kuchyni svojim ergonomickým dizajnom. Pracovnú plochu je možné osvetliť zabudovaným úsporným LED osvetlením z ľavej aj pravej strany s minimálnou spotrebou 1,5 W. Tento odsávač Vám na maximálny výkon zaistí svieži a zdravý vzduch počas varenia.
Skladom 1 ks
189,00 €
3
Vstavaný digestor Elica ERA C WH A/52 v bielom prevedení je vybavený jedným motorom, ktorý zaručene odsaje nepríjemný pach z vašej kuchyne. Rýchlosť odsávania dosahuje 368 m³/h. Hlučnosť dosahuje 67 dB. Navyše ponúka dostatočné osvetlenie vašej varnej dosky a to za pomoci LED žiaroviek. Digestor je možné použiť pre odťah aj recirkuláciu (po zakúpení vhodného uhlíkového filtra). Ovládanie je mechanické. Šírka 60 cm.
Skladom 3 ks
159,00 €

[€]

Všetky filtre

ELICA ERA C BL/A/52 ELICA ERA C BL/A/52
ELICA ERA C BL/A/52
Vstavaný odsávač pár, výkon až 365 m3/h.
Ihneď k odoslaniu
Skladom 4 ks.
U Vás už 29.9.
Predajne 0 ks
149,00 €
Akcia: Kúp teraz za 139,00 €
Zobraziť ďalších 12
last-visited