Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Alkoholtestery

Alkoholtester je užitočný nástroj ktorý vie zistiť, či sa vo vašej krvi nachádzajú zvyšky alkoholu. Na výber máte dva druhy alkoholtesterov, ktoré sa líšia viacerými parametrami. Poradíme vám, aké sú medzi nimi rozdiely, aké funkcie majú alkohol testery a ako sa používajú.
 

Alkohol testery sú dostupné v dvoch prevedeniach

Nový alkoholtester si väčšina ľudí vyberá podľa ceny, ktorá však úzko súvisí s druhom alkoholtesteru a jeho presnosťou. Na výber sú polovodičové alkohol testery, ktoré majú nižšiu obstarávaciu cenu, ale aj nižšiu presnosť merania a alkohol testery s elektrochemickým snímačom, ktorých merania sú presné, avšak vyššia je aj ich obstarávacia cena.

Polovodičový tester alkoholu

Pre zistenie hladiny alkoholu v krvi je nutné fúkať priamo do prístroja. Zvyčajne ide o najlacnejšiu verziu alkoholtesteru a hodí sa skôr na občasné používanie, pretože snímač sa častými namáhaním rýchlejšie opotrebuje, kvôli čomu nemá dlhú životnosť. Polovodičové alkohol testery majú nižšiu presnosť merania, odchýlka je približne 10 %.

Alkoholmeter s elektrochemickým snímačom

výbornú presnosť merania, pričom nie je nutné fúkať priamo do prístroja. Alkohol testery s elektrochemickým snímačom si zo vzduchu odoberú potrebný objem k analýze, vďaka čomu nie je namáhaný snímač, čím sa zvyšuje jeho životnosť. V závislosti od konkrétneho modelu zvládne alkoholtester s elektrochemickým snímačom tisíce meraní a vhodný je napríklad na každodennú kontrolu zamestnancov. Jedinou nevýhodou je vyššia obstarávacia cena v porovnaní s polovodičovým, avšak výsledky merania sú oveľa presnejšie.

Vsledky merania sa zobrazuj na digitlnom displeji.

 

Funkcie, ktoré môže mať alkoholtester

Tester alkoholu môže mať okrem prioritnej funkcie merania hladiny alkoholu v krvi aj ďalšie užitočné funkcie, ktoré zjednodušujú meranie a jeho používanie. Pri výbere preto sledujte, či má alkoholtester tieto vymoženosti:

  • Alkoholtester môže mať zvýšenú odolnosť voči prachu, vode či pádu, čo ocenia najmä ľudia využívajúci alkotester v teréne.
  • Možnosť nabíjania v aute, platí pre alkohol testery, ktoré sú napájané akumulátorom.
  • LED displej umožňuje zobrazenie výsledkov meraní, zobrazovať môže aj rôzne ďalšie hlásenia.
  • Zvukový alarm sprevádza zistenie výskytu zostatkového alkoholu v krvi.
  • Pripojenie k smartfónu umožňuje zdieľanie nameraných dát s mobilnou aplikáciou.
  • Pripojenie k počítaču ponúka komplexné vyhodnotenie nameraných výsledkov. Túto funkciu využijú najmä vedúci pracovníci na svojich pracoviskách.
  • Alkohol testery, ktoré majú úložisko s veľkou pamäťou sú schopné zapamätať si niekoľko posledných meraní.

Tester alkoholu využijete aj na zistenie zostatkovho alkoholu v krvi.

 

Jednoduchý návod, ako použiť alkoholtester

Alkohol testery sa ovládajú jednoducho, stlačením jedného tlačidla sa prístroj zapne a následne je potrebné sledovať jeho displej. Na displeji zvyčajne prebieha odpočet, ktorý oznamuje čas, kedy bude alkoholmeter zohriaty. Po skončení odpočtu zasvieti nápis “blow”, teda fúkať, takže môžete začať s meraním.

Stačí ak priložíte ústa k náustku a plynule fúkate do prístroja 3 až 5 sekúnd. Následne sa za krátky okamih na digitálnom displeji zobrazí výsledok merania. Prístroj vypnete stlačením alebo podržaním príslušného tlačidla.

1 €
60 €
Všetky filtre

11 produktov

Na objednávku
Sencor SCA BA88
Výmenný senzor pre alkohol tester SCA BA50FC.
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr
23,99 €
Sencor SCA BA87
Výmenný senzor pre alkohol tester SCA BA40FC
Ihneď k odoslaniu
Skladom 5 ks.
U Vás už 17.6.
19,99 €
Sencor SCA BA86
Výmenný senzor pre alkohol tester SCA BA10
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 17.6.
11,99 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.