Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Starostlivosť o zdravie

Čo všetko zahŕňa ponuka starostlivosti o zdravie, a ako si z jednotlivých kategórií produktov vybrať? 

 

Digitálne teplomery 

Pravdepodobne žiadna domácnosť sa nezaobíde bez teplomeru, ktorý dokáže určiť teplotu človeka. Existujú rôzne druhy teplomerov, ktoré sa od seba odlišujú vo viacerých špecifikách. Podľa akých kritérií by ste sa teda mali pri výbere rozhodovať? 

V prvom rade si skúste premyslieť pre koho teplomer kupujete a ako často bude používaný. Ak kupujete digitálny teplomer na občasné meranie teploty, môžete vyberať aj z lacnejších modelov. V prípade, že bude teplomer využívať chronicky chorý človek, ktorému sa meria teplota často alebo malé deti, ktoré bývajú často choré, je určite lepšie si za teplomer priplatiť. Drahšie modely sú väčšinou vyrobené z kvalitnejších materiálov, ktoré predĺžia ich životnosť a zároveň ukazujú teplotu presnejšie. 

digitalny teplomer
 
Základným rozdielom medzi digitálnymi teplomermi je aj spôsob merania, ktorým sa dá teplota zmerať. Záleží od druhu teplomeru, ale väčšinou sa dá teplota merať v podpazuší, uchu, ústach, konečníku alebo na čele. Na meranie môžete využiť dotykové alebo bezdotykové teplomery, ktoré sa od seba odlišujú najmä rýchlosťou merania, prevedením a cenou
 
  • Dotykové teplomerynajpredávanejšie a vhodné do každej domácnosti na občasné meranie teplôt. Vďaka ich malému rozmeru sú vhodné aj na cestovanie a teplotu určia do niekoľkých minút. 
  • Bezdotykové teplomery určujú teplotu okamžite. Kvôli ich väčším rozmerom však nie sú príliš vhodné na cestovanie a ich cena je v porovnaní s dotykovým teplomerov vyššia. Ich výhodou je, že môžu merať teplotu aj počas spánku a tak môžete bezdotykový teplomer využiť napr. aj počas toho ako dieťa spí, bez nutnosti budenia dieťaťa. 
 
Vo všeobecnosti pri výbere vášho nového digitálneho teplomeru sledujte rýchlosť ukazovania teploty, rozsah meraných teplôt, rozmery, hmotnosť a napájanie
 
bezdotykovy digitalny teplomer

Merače tlaku 

Tlakomer je skvelým pomocníkom v každej domácnosti na zistenie aktuálnych hodnôt tlaku. Nielen seniorov, ale aj čoraz viac mladých ľudí trápia problémy s tlakom, ktorého hodnoty je preto lepšie sledovať. Na trhu je dostupných viacero druhov meračov tlaku a my vám poradíme, aké parametre pri výbere sledovať. 
 
Najpredávanejšie tlakomery majú digitálny displej, ktorý vám po odmeraní hneď ukáže výsledok. Tlak vám meria manžeta, ktorej výber je veľmi dôležitý. Tradične má rozpätie približne 12 až 22 centimetrov, dajú sa však kúpiť aj manžety s dlhou dĺžkou. Rozdiel medzi tlakomermi je aj v ich napájaní. Drahšie modely využívajú adaptér, ktorý jednoducho pripojíte do zásuvky. Druhou možnosťou je tradičné napájanie batériami, ktoré však pred vybitím môžu skresliť hodnoty merania alebo v prípade úplného vybitia meranie neuskutočniť.
 
tlakomer

Ďalšie doplnkové funkcie vám možno pomôžu pri finálnom rozhodovaní. Viaceré tlakomery majú možnosť ukladania nameraných hodnôt jednej alebo aj viacerých osôb. Nemusíte sa tak trápiť so zapisovaním a váš tlakomer urobí všetku prácu za vás. Niektoré tlakomery je dokonca možné pripojiť k počítaču alebo spárovať s mobilnou aplikáciou, do ktorých si môžete ukladať výsledky merania a vytvárať rôzne analýzy. Skvelou funkciou je aj kontrolka pohybu, ktorá sleduje správnu polohu ruky pri meraní a upozorní vás, ak robíte niečo nesprávne. 
 
Vo všeobecnosti sa odporúča si za merač tlaku radšej priplatiť, aby boli jeho hodnoty naozaj presné, displej dostatočne veľký a meranie čo najjednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky digitálnych tlakomerov a zvážte, ktorému kritériu dáte pri výbere prednosť. 


Osobné váhy 

Ak chcete mať prehľad, ako rastie vaše dieťa alebo vás jednoducho zaujíma vaša hmotnosť, najjednoduchším spôsobom ako ju zistiť, je zakúpenie váhy. V súčasnosti majú na trhu najväčšie zastúpenie digitálne osobné váhy, ktoré určia hmotnosť na gramy presne. Väčšina digitálnych váh disponuje funkciou automatického zapnutia pri zaťažení a automatickom vypnutí po nečinnosti, čo zaisťuje dlhú výdrž batérie

Vymeňte starú mechanickú váhu za digitálnu a merajte svoju hmotnosť presnejšie. Pri výbere osobnej váhy sa môžete rozhodovať podľa viacerých kritérií. Dôležitým parametrom pri rozhodovaní je maximálna nosnosť, ktorá býva väčšinou do 150 kg, ale dajú sa kúpiť aj modely s vyššou nosnosťou. Dôležitá je tiež veľkosť váhy, ktorá je vo viacerých prípadoch rovnaká, ideálne však je si pred kúpou rozmery skontrolovať. Vo viacerých prípadoch ovplyvní finálne rozhodovanie aj dizajn, nakoľko sa váhy vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach. 

 
osobna vaha s moznostou sparovania s aplikaciou
 
Digitálne váhy sa však od seba odlišujú aj rôznymi bonusovými funkciami, ktoré vám taktiež môžu pomôcť pri rozhodovaní. Niektoré váhy sú schopné merať aj podiel vody, tukov alebo svalov v tele. Taktiež vedia vypočítať BMI alebo získané údaje ukladať do pamäte. Často je tiež možné nastaviť výšku, vek a váhu vďaka čomu dosiahnete lepšie výsledky. Niektoré váhy je dokonca možné spárovať s aplikáciou, v ktorej sledujete vývoj vašej hmotnosti a rôzne štatistiky. Túto funkciu ocenia najmä športovci a ľudia snažiaci sa zmeniť svoju váhu. 
 
Na našom e-shope môžete nájsť aj váhu na batožinu. Tú využijú najmä milovníci cestovania, ktorí sa chcú vyhnúť zbytočným poplatkom na letisku za váženie alebo prekročenie limitu hmotnosti.
 
vaha na batozinu

Alkoholtestery 

V prípade, že chcete mať istotu o absencii alkoholu v krvi, skvelým pomocníkom pre vás bude alkoholtester. Na trhu nájdete veľa druhov rôznych značiek, ktoré sa od seba odlišujú len v niektorých parametroch. Podľa čoho by ste si teda mali vybrať spoľahlivý alkoholtester?  
 
V prvom rade je dôležitý senzor, ktorý môže byť polovodičový alebo elektronický. Ak si kupujete alkoholtester len do zálohy a neplánujete ho často využívať, určite vám bude stačiť polovodičový senzor. Ten je najlacnejšou variantou a jeho merania sú orientačné. Presnejšie merania a dlhšiu životnosť majú alkoholtestre s elektronickým senzorom, ktoré sú vhodné napríklad pre profesionálnych šoférov. 
 
alkoholtester
 
Často je rozhodujúcim parametrom pri výbere čas, za ktorý alkoholtester vyhodnotí výsledok merania. Ten sa zvyčajne zobrazí na digitálnom displeji. Rozdiely medzi jednotlivými modelmi sú aj v napájaní. Lacnejšie alkoholtestre čerpajú energiu z alkalických batérií, drahšie majú integrovaný akumulátor. 
 
Pri kúpe alkoholtestru nezabúdajte aj na nákup príslušenstva. V našej ponuke nájdete náhradné trubičky, výmenný senzor alebo alkalické baterky. 
 

Ďalšie pomôcky pre zdravie 

Okrem spomínaných pomocníkov do domácnosti zahŕňa naša ponuka starostlivosti o zdravie aj ďalšie produkty. Nájsť tu môžete inhalátory, oxymetre, či infralampy. Vyberajte zo širokej ponuky modelov a nakupujte výhodne. 

Malé domáce spotrebiče

1 €
179 €
Všetky filtre

131 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.