Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Osobné váhy

Digitálna váha nájde svoje využite v každej domácnosti. Či už chcete schudnúť, nabrať svalovú hmotu alebo len sledovať stav svojej váhy, osobné váhy sú na to ako stvorené. Okrem určenia hmotnosti však majú množstvo inteligentných funkcií, vďaka ktorým získate ďalšie záznamy o vašom tele. Objavte celú našu ponuku osobných váh a my vám poradíme, aké funkcie môže mať vaša osobná váha.
 

Prečo je digitálna osobná váha lepšia ako mechanická?

Predchodcom digitálnych váh boli mechanické, ktoré vážia s presnosťou približne 1 kilogram. Mechanická osobná váha sa aktivuje po zaťažení a následne ručička na číselníku ukáže danú hmotnosť. Postupne ich nahradili digitálne osobné váhy, ktoré majú viacero užitočných funkcií a merajú presnejšie. Samozrejme, mechanické váhy sa dajú stále zakúpiť, často sú obľúbeným riešením nenáročných užívateľov, ktorí váhu využívajú len niekoľkokrát do roka.

Digitálne osobné váhy určujú hmotnosť s presnosťou na jedno desatinné číslo, namerané hodnoty sa zobrazujú na digitálnom displeji. Fungujú na batérie, akonáhle sa zaťažia automaticky sa zapnú a po krátkej chvíli nečinnosti sa samé automaticky vypnú. Osobné váhy majú výhodu v množstve inteligentných funkcií, vďaka ktorým sa môže užívateľ dozvedieť nielen svoju váhu, ale aj ďalšie informácie o svojom zdraví.

Digitlne vhy zaujm aj svojim modernm dizajnom.

Osobné váhy podľa určenia

Nový druh digitálnych osobných váh neslúži len k určeniu hmotnosti človeka, ale jednotlivé modely môžu mať konkrétne využitie, podľa ktorých ich môžeme jednoducho rozdeliť do niekoľkých kategórií.

Klasické digitálne osobné váhy

Okrem automatického zapnutia a vypnutia zvyčajne nemá klasická digitálna osobná váha žiadne ďalšie funkcie. Slúži len k určovaniu hmotnosti človeka, výsledné hodnoty sa zobrazia na LED displeji. Zvyčajne digitálne osobné váhy na prvý pohľad zaujmú svojim dizajnom, dostupné sú v rôznych farebných prevedeniach a motívoch. Lákadlom je aj nízka obstarávacia cena.

Inteligentn osobn vha.

Inteligentná osobná váha

V porovnaní s klasickými digitálnymi váhami je možné inteligentné osobné váhy prepojiť so smartfónom. Vďaka aplikácii potom môžete jednoducho sledovať všetky namerané informácie o vašom zdraví, či už aktuálne alebo historické. Inteligentná váha je vhodným riešením pre celú rodinu, niektoré typy váh dokonca dokážu na základe telesných hodnôt automaticky rozpoznať jednotlivých používateľov. Väčšinou má inteligentná osobná váha viacero užitočných funkcií, vďaka ktorým používateľ zistí nielen svoju hmotnosť, ale aj ďalšie informácie o svojom tele a zdraví.

Diagnostické osobné váhy

Majú viacero špeciálnych funkcií, vďaka ktorým sa dozviete zaujímavé informácie o vašom zdravotnom stave. Diagnostická osobná váha vám napríklad určí percentá tuku, vody alebo svalov vo vašom tele, vyhodnotí kostnú hmotnosť, určí váš metabolický vek alebo odporučí vhodný kalorický príjem. Funguje na princípe zabudovaných elektronických senzorov, ktoré do tela vyšlú nepatrný prúd, ktorý zmeria elektrický odpor tela a na základe toho sa vypočítavajú spomínané hodnoty.

Dojčenské váhy pre deti

V prípade, že si chcete viesť podrobný záznam o váhe vášho dieťatka, potrebovať budete špeciálnu dojčenskú váhu. Tá má ergonomický tvar, vďaka ktorému sa vám bude bábätko ľahko vážiť. Princíp váženia je rovnaký ako pri klasickej digitálnej váhe, meranie sa spustí akonáhle je váha zaťažená a výsledok sa zobrazí na LED displeji. Niektoré dojčenské osobné váhy majú aj viaceré inteligentné funkcie, dajú sa napríklad prepojiť so smartfónom alebo dokážu odpočítať nadbytočnú váhu za plnú plienku.

Cestovn vha na batožinu.

Váhy na batožinu

Našli svoje využite pri cestovaní, avšak fungujú úplne inak ako klasické osobné váhy. Váhy na batožinu majú zvyčajne nosnosť do 50 kg, sú malé a skladné. Hmotnosť batožiny zistíte jej zavesením na váhu, pričom váhu držíte pevne v rukách a výsledná hmotnosť sa vám zjaví na digitálnom displeji.

Osobné váhy nakupujte podľa týchto detailov

Nech už máte záujem o inteligentnú, diagnostickú, cestovnú alebo akúkoľvek inú osobnú váhu, pri kúpe by ste mali sledovať aj viacero dôležitých parametrov. Najdôležitejším parametrom je nosnosť osobnej váhy, presnosť a doplnkové funkcie.

Nezabúdajte, že každá osobná váha má svoju nosnosť

Každá osobná váha má výrobcom určenú maximálnu nosnosť. Zvyčajne sa tieto hodnoty pohybujú od 100 do 150 kilogramov, avšak dostupné sú aj modely s nosnosťou až 200 kg. V prípade, že plánujete na váhe vážiť so sebou aj zvieratá alebo deti, určite rátajte s vyššou nosnosťou váhy.

Pri kpe osobnej vhy sledujte niekoľko technickch parametrov vrtane nosnosti vhy.

Osobné váhy majú rozdielnu presnosť

Okrem nosnosti váhy je dôležitá aj jej presnosť. Najmä v prípade, že vám záleží na čo najpresnejšom meraní, sledujte jej rozlíšenie. Odporúčame vám nakupovať osobné váhy, ktoré merajú s presnosťou aspoň na 100 gramov.

Osobná váha s doplnkovými funkciami

Vaša nová osobná váha môže mať okrem možnosti merania vody, tukov alebo svalov v tele, či pripojenia k mobilnému telefónu aj viacero ďalších užitočných funkcií. Užitočnou je napríklad funkcia HOLD, ktorá je väčšinou súčasťou dojčenských váh a zabezpečuje, že dojčenská osobná váha zaznamená hmotnosť aj u nepokojných detí.

Funkciu TARA využijete v prípade, že sa chcete vážiť spolu s vašim dieťaťom alebo domácim miláčikom. Osobné váhy vďaka tejto funkcii dokážu od výslednej hmotnosti odpočítať vašu váhu. Využívanou funkciou je aj možnosť uloženia údajov, vďaka ktorej máte prehľad o predchádzajúcich nameraných hodnotách.

8 €
179 €
Všetky filtre

34 produktov

Tefal PP1500V0
Osobná váha, do 160kg s presným stupňovaním po 100g
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
17,99 €
Akcia: Kúp teraz za 16,19 €
Zobraziť ďalších 10
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.