Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Tlakomery

Majte svoj krvný tlak pod kontrolou. Vďaka tlakomeru si môžete merať krvný tlak kedykoľvek počas dňa a viesť si prehľadnú evidenciu nameraných výsledkov. Tlakomery sa rozdeľujú podľa spôsobu merania tlaku a môžu mať viacero užitočných funkcií. Poradíme vám, ako sa v ich bohatej ponuke orientovať, a ktoré parametre zohľadniť pri výbere.
 

Tlakomery podľa spôsobu merania tlaku

Na našom e-shope sú dostupné tlakomery na rameno, ktoré merajú tlak pomocou manžety a tlakomery na zápästie. Oba druhy tlakomerov majú svoje výhody aj nevýhody, všeobecne je však za spoľahlivejší považovaný tlakomer na rameno.

Tlakomer na zápästie

Nájde svoje využitie v každej domácnosti, pretože je ľahký, skladný a jednoducho sa ovláda. Niektoré tlakomery môžu mať viacero užitočných funkcií, medzi ktoré patrí napríklad upozornenie, že zle držíte ruku, poprípade že s ňou nemáte hýbať. Užitočnou funkciou je aj možnosť pripojenia k smartfónu alebo počítaču, či dlhodobé ukladanie nameraných údajov a ich možné porovnanie. Bohužiaľ meranie tlakomeru na zápästie nie je také presné, ako u tlakomerov na rameno.

Tlakomer na zpstie

Merač krvného tlaku na rameno

Ako už sme spomínali, tlakomery na rameno merajú krvný tlak najpresnejšie a preto sú vhodným riešením pre ľudí, ktorí si svoj tlak potrebujú pravidelne merať. Tlakomer je vhodný napríklad pre staršie osoby, ľudí so srdcovými problémami, s vysokým cholesterolom alebo problémami s nízkym či vysokým tlakom.

Merač tlaku na rameno dokáže zaznamenať údaje jedného alebo viacerých používateľov, pred kúpou si preto premyslite, koľko ľudí bude vo vašej domácnosti tlakomer na rameno využívať. Merač krvného tlaku je obľúbený aj pre svoje doplnkové funkcie, je možné pripojiť ho k WiFi, smartfónu alebo počítaču. Má väčšiu pamäť ako tlakomer na zápästie, takže umožňuje uloženie väčšieho objemu dát, nevýhodou je len jeho väčšia veľkosť a vyššia obstarávacia cena.

Digitálny tlakomer vs ortuťový tlakomer

Ešte stále sa nájdu zákazníci, ktorí majú záujem o kúpu ortuťového tlakomeru. Bohužiaľ ortuťové tlakomery sú dostupné len v niektorých zdravotníckych zariadeniach a postupne sa úplne končí s ich predajom. Smernica Európskej únie z roku 2007 zaradila ortuť medzi veľmi toxické látky, kvôli čomu je predaj meracích prístrojov obsahujúcich ortuť zakázaný. Digitálne teplomery však svojimi výsledkami merania a najmä mnohými užitočnými funkciami ortuťový tlakomer dokonale nahrádzajú.

Merač krvnho tlaku na rameno m najpresnejie vsledky merania.

Podľa čoho vybrať najlepší tlakomer?

Existuje viacero parametrov, na ktoré by ste sa mali pri výbere svojho nového tlakomeru zamerať. V prípade tlakomeru na rameno je to najmä veľkosť manžety, pri oboch typoch je však dôležitá presnosť meraní a rôzne doplnkové funkcie.

Tlakomer na rameno vyberajte podľa manžety

V prípade tlakomeru na rameno by vás mala zaujímať najmä dĺžka manžety, pretože aby váš tlakomer perfektne meral, musí vám manžeta dobre padnúť. Tlakomery na našom e-shope majú manžety rôznych dĺžok, pred kúpou vám odporúčame zmerať si obvod ruky. Väčšina tlakomerov má manžetu od 20 do 45 cm, avšak nájdu sa aj menšie alebo väčšie.

Presnosť merania tlaku tlakomera je kľúčová

Tlakomer si kupujete kvôli zisteniu reálnych hodnôt vášho krvného tlaku a preto vás pri kúpe musí zaujímať najmä presnosť jeho meraní. Presnosť tlakomeru sa udáva v milimetroch ortuťového stĺpca, teda mmHg. Za ideálnu hodnotu je považovaných 120/80 mmHg, pričom 120 mmHg vyjadruje systolický tlak (stiahnutú srdcovú svalovinu) a 80 mmHg vyjadruje diastolický tlak (uvoľnenú srdcovú svalovinu).

Za najpresnejší tlakomer je považovaný duálny, pretože je vybavený dvoma senzormi. Tie zaručujú väčšiu presnosť, pretože druhý senzor dohliada na presnosť prvého.

Aké funkcie má inteligentný tlakomer

Funkcie sú často rozhodujúcim parametrom pri kúpe nového tlakomera. Jednotlivé tlakomery môžu mať nasledujúce funkcie a vlastnosti, ktoré zjednodušujú ich používanie a zároveň prispievajú k presnejšiemu meraniu:

  • Dotykové ovládanie – merač tlaku je možné ovládať jedným prstom len pomocou dotykovej obrazovky.
  • Adaptér – vďaka možnosti napájania priamo zo siete sa viac nemusíte trápiť kúpou batérií, tlakomery s adaptérom môžete jednoducho napájať kdekoľvek.
  • Detekcia arytmie – niektoré tlakomery dokážu počas merania odhaliť aj poruchy srdcového rytmu, ktoré následne môžete prekonzultovať s vašim lekárom.
  • Pripojenie k smartfónu – zdieľajte výsledky meraní s vašim inteligentným telefónom a majte dôležité informácie o vašom zdravotnom stave stále so sebou. Merač krvného tlaku je možné pripojiť k smartfónom s operačným systémom iOS aj Android.
  • Upozornenie nesprávne nasadenej manžety – kvôli zle nasadenej manžete bude vaše meranie nepresné a preto majú takmer všetky tlakomery na rameno indikáciu, ktorá vás upozorní na nutnosť nápravy manžety.

Krvn tlak si zmeriate jednoducho v pohodl domova.

Pár rád na záver – zásady, ktoré je dobré dodržiavať pri meraní krvného tlaku tlakomerom

Aby bolo vaše meranie krvného tlaku úspešné hneď na prvýkrát, je dôležité dodržať pred začiatkom viacero nepísaných pravidiel. V prípade, že si chcete tlak merať pravidelne, aby boli vaše porovnania čo najpresnejšie, merajte si tlak v rovnakom čase. Pred samotným meraním by ste sa mali vyhnúť fyzickej námahe a neodporúča sa tiež konzumácia alkoholu a kávy.

Pri meraní sa posaďte a uvoľnite. Opatrne si nasaďte manžetu na holú ruku a uistite sa, že je dobre nasadená. Následne kľudne seďte, stlačte meranie na tlakomere a snažte sa počas merania nerozprávať. Namerané hodnoty si tlakomer automaticky uloží, v prípade pripojenia k mobilnému telefónu sa vám taktiež odošlú do aplikácie.

10 €
139 €
Všetky filtre

24 produktov

VITAMMY NEXT 8+
Ramenný tlakomer, meranie pre dvoch rôznych ľudí
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
27,89 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.