Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Americké chladničky

Ste veľká rodina alebo robíte časté nákupy a hľadáte praktickú kombinovanú chladničku do ktorej zmestíte všetky potraviny? Americká chladnička vás prekvapí svojím jedinečným moderným dizajnom, bohatým úložným priestorom a funkciami. Objavte všetky výhody a nakupujte americké chladničky.

 

Výhody

+ Jedinečný dizajn.

+ Veľký úložný priestor.

+ Prehľadné usporiadanie potravín.

+ Možnosť nastavenia priehradiek a výšky políc.

+ Jednoduché otváranie.

+ Množstvo užitočných funkcií.

+ Výrobník ľadu a dávkovač vody (niektoré modely).

Nevýhody

- Vyššia obstarávacia cena.

- Vyššia spotreba energie.

- Zaberá viac priestoru.

Vhodou americkej chladničky je obrovsk ložn priestor

Americké chladničky s mrazničkou sú rôzne

Chladničky americké sú dostupné ako French-style alebo Side-by-side. Výber konkrétneho typu americkej chladničky záleží najmä od vašich preferencií a veľkosti priestoru, do ktorého chladničku plánujete umiestniť.

 • Americká chladnička French-style: chladnička sa nachádza v hornej časti (má dvojkrídlové dvere) a mraznička v spodnej časti (môže byť aj zásuvková). Výhodou je zabudovaný dávkovač ľadu a vody. Americké chladničky s mrazničkou French-style sú obľúbené aj kvôli svojmu štýlovému dizajnu a veľkej úložnej kapacite viac ako 500 litrov.
 • Americká chladnička s mrazničkou Side-by-side: vďaka dvojdverovému systému je možné chladničku otvoriť na obe strany. V každej časti je zvlášť umiestnená chladnička a mraznička, ktoré stoja vedľa seba, ale nie je možné ich samostatne oddeliť. Dostupná je v dvojdverovej, trojdverovej, či štvordverovej verzii. Má obrovskú kapacitu, nevýhodu sú však jej veľké rozmery. Niektoré americké chladničky obsahujú aj dávkovač vody, či výrobník ľadu.

Okrem spomínaných základných typov je možné americké chladničky rozdeliť aj do ďalších kategórií podľa spracovania, či rôznych funkcií. Opäť záleží len na vašich očakávaniach a vlastnostiach, ktoré si myslíte, že reálne využijete. Americké chladničky sú dostupné:

 • S výrobníkom ľadu – americké chladničky jednoducho mrazia vodu za pomoci chladu z mrazničky a vytvárajú ľadové kocky.
 • Bez pripojenia k vode - voda sa do zabudovaného zásobníka musí dolievať manuálne.
 • S pripojením k vode - obsahujú dávkovač vody, ktorý umožňuje neustály prísun filtrovanej vody z vodovodu.
 • So zásuvkami - niektoré americké chladničky môžu mať zásuvky, ktoré je možné využiť ako minibar, či nulovú zónu na skladovanie syrov, ovocia alebo zeleniny.
 • S barom, či vinotékou - americká chladnička má špeciálne dvierka v chladiacej časti, ktoré umožňujú prístup k chladeným fľašiam. Niektoré modely majú aj vinotéku v ktorej je možné samostatne regulovať teplotu a uskladniť niekoľko fliaš vín.
 • Viacdverové - americká chladnička môže byť okrem klasickej dvojdverovej varianty aj trojdverová alebo štvordverová.

Čo všetko musíte vedieť pred kúpou?

Chladničky americké sa líšia okrem dizajnu aj v rôznych technických parametroch, ktorým by ste pri výbere mali venovať zvýšenú pozornosť. Poradíme vám ako vybrať americkú chladničku a čo všetko sledovať pri jej kúpe.

Americká chladnička s mrazničkou má veľké rozmery

Práve rozmery sú jedným z najdôležitejších kritérií, pretože americká chladnička zaberá v domácnosti veľa miesta. Vopred si preto premyslite, či máte na americkú chladničku dostatočne veľký priestor, poprípade pouvažujte o úprave kuchyne. Americká chladnička je väčšinou dostupná v rozmeroch:

 • Šírka zvyčajne presahuje 90 cm, dôležité je myslieť aj na priestor, ktorý je nutný k otváraniu dvier do oboch strán. Existujú však aj užšie modely so šírkou približne 70 cm, ktoré však majú aj oveľa menší objem.
 • Výška býva aspoň 175 cm kvôli čomu musíte rátať s dostatočným priestorom nad chladničkou, poprípade demontovať kuchynské skrinky.
 • Hĺbka býva väčšinou minimálne 70 cm a preto vopred zvážte, či s chladničkou prejdete cez rám dverí alebo či vám nebude príliš vytŕčať do priestoru kuchyne.

Pri výbere americkej chladničky sledujte aj jej hmotnosť, ktorá môže byť v niektorých prípadoch aj 200 kg. Pred kúpou si preto premyslite, či vám bude mať kto s jej prenosom a umiestnením pomôcť, tak aby ste ju bezpečne zvládli umiestniť až na požadované miesto.

Otvranie dver do strn potrebuje v kuchyni svoj priestor.

Aká veľká má byť chladnička v americkom štýle?

Okrem rozmerov sa pri kúpe rozhodujte aj podľa veľkosti objemu mraziacej a chladiacej časti. Chladnička americká je síce sama o sebe veľká, ale existujú aj menšie modely s celkovým objemom približne 400 litrov a tiež väčšie s objemom nad 630 litrov. Ako teda zistíte, ktorá americká chladnička vám bude vyhovovať?

Všeobecne sa odporúča určiť veľkosť potrebného objemu chladničky podľa počtu osôb žijúcich v jednej domácnosti, ktoré budú chladničku využívať. Na jednu osobu by ste mali rátať so 60 až 70 litrami v chladiacom priestore a 20 až 30 litrami v mraziacej časti. Dôležité je tiež sledovať vnútorné usporiadanie políc a celkové rozloženie, pretože výrazne ovplyvňuje úžitkový priestor americkej chladničky.

Americká chladnička s mrazničkou - čo musí spĺňať mraziaca časť?

Pri kúpe kombinovanej americkej chladničky je potrebné sledovať aj technické parametre mraziacej časti. Svoju pozornosť upriamte najmä na mraziaci výkon, výkon mrazenia a akumulačný čas.

 • Mraziaci výkon - určuje koľko kilogramov potravín zvládne americká chladnička zmraziť v priebehu 24 hodín.
 • Výkon mrazenia - je vyjadrený v hviezdičkách a udáva, ako silno mraznička mrazí potraviny a dosahuje ideálnu teplotu.
 • Akumulačný čas - udáva koľko hodín vydržia potraviny zmrazené akonáhle sa americká chladnička odpojí od prívodu energie. Táto informácia je užitočná najmä v prípadoch nečakaných výpadkoch elektrickej energie.

Americká chladnička má štýl

Chladnička americká je mimoriadne obľúbená aj kvôli nezameniteľnému americkému štýlu, ktorý do kuchyne vnesie úplne novú atmosféru. Praktickosť prepojená s modernosťou a užitočnými funkciami robí z americkej chladničky jeden z najobľúbenejších domácich spotrebičov.

Americké chladničky majú veľkú výhodu v tom, že ich ponuka je naozaj bohatá. Dostupné sú s rôznym umiestnení dvierok, či vo viacerých farebných variantoch, takže si vyberú aj tí najnáročnejší zákazníci. Obrovskej obľube sa tešia najmä nerezové a čierne americké chladničky, ktoré svojim elegantným dizajnom zaujmú na prvý pohľad. Dostupné sú aj klasické biele americké chladničky, ktoré dokonale ladia k akémukoľvek interiéru.

Americk chladnička je tlovm doplnkom kuchyne.

Americká chladnička nabitá funkciami

Chladnička americká má množstvo funkcií a vlastností, vďaka ktorým si jej používanie okamžite zamilujete. Nie všetky americké chladničky s mrazničkou však jednotlivé funkcie majú a preto si pri kúpe premyslite, čo chcete aby vaša americká chladnička spĺňala. Rôzne funkcie a vlastnosti sú po technických parametroch často rozhodujúcim faktorom pri výbere konkrétneho modelu chladničky.

 • Samostatný termostat - umožňuje presnejšie nastavenie teploty v mraziacej a chladiacej časti.
 • LED displej - zobrazuje všetky užitočné informácie, ako napríklad teplotu chladiacej a mraziacej časti.
 • IceMaker – americké chladničky môžu mať užitočný výrobník ľadu, ktorý dokáže pripraviť až 100 kúskov ľadových kociek denne.
 • Dávkovač vody - čerstvá filtrovaná voda kedykoľvek počas dňa.
 • Antibakteriálny povrch - zabraňuje vzniku plesní a baktérií, nachádza sa na vnútorných stenách chladničky.
 • Nulová zóna – americké chladničky majú v chladiacej časti špeciálne miesto s možnosťou nastavenia teploty a vlhkosti, takže je daný priestor vhodný pre skladovania potravín, ktoré rýchlejšie podliehajú skaze (syry, ovocie, či zelenina).
 • Prázdninový režim - americká chladnička s mrazničkou sa v prípade dlhšieho nepoužívania automaticky prepne do prázdninového režimu, ktorý udržuje jej teplotu na 12 °C.
 • NoFrost - americká chladnička bez námrazy vďaka technológii NoFrost, ktorá neumožňuje vznik námrazy a zároveň pomáha s automatickým rozmrazovaním chladničky.
 • Twin Cooling – americké chladničky majú dva chladiace systémy, ktoré vytvárajú optimálne podmienky v mraziacej aj chladiacej časti.
 • MultiAirflow - zabezpečuje neustále prúdenie vzduchu, vďaka ktorému je rovnaká teplota v celej chladiacej časti, čo má pozitívny vplyv na predĺženie čerstvosti potravín.
 • Ionizátor - neutralizuje pachy a zabraňuje výskytu vírusov a baktérií, čím pomáha uchovávať potraviny dlhšie čerstvé.
 • Super chladenie/mrazenie - pri vložení nových potravín sa teplota chladiacej, či mraziacej časti automaticky prudko zníži.

 

535 €
2 799 €
Všetky filtre

43 produktov

Zobraziť ďalších 19
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.