Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Chladničky No Frost

Nebaví vás odmrazovanie chladničky? V chladničkách No Frost žiadnu námrazu nenájdete! Okrem toho beznámrazové chladničky predlžujú čerstvosť potravín a bojujú s nepríjemným zápachom. Objavte výhody chladničky No Frost a zistite, čo všetko by ste mali vedieť pred jej kúpou.

Výhody

+ Jednoduché čistenie.

+ Bez nutnosti odmrazovania.

+ Ľahšie rozmrazovanie potravín.

+ Žiadna námraza, ktorá by obmedzovala priestor v chladničke.

+ Efektívna prevádzka, motor nie je zbytočne preťažený.

Nevýhody

- Chladnička No Frost má vyššiu obstarávaciu cenu.

 

Chladnička bez nmrazy vďaka technolgi No Frost.

 

Čím sú chladničky No Frost jedinečné?

Chladničky No Frost využívajú k svojmu fungovaniu špeciálnu beznámrazovú technológiu, ktorá je tiež známa ako No Frost. Niekedy sa môžete stretnúť aj s označením noFrost alebo NoFrost, každé však znamená to isté. Aby sa v chladničke netvorila námraza, je potrebný suchý vzduch, ktorý nepodporuje jej tvorbu.

Technológia No Frost využíva ventilátor, ktorého úlohou je vysušenie vlhkosti a zároveň rovnomerná distribúcia vzduchu po celom priestore chladničky. Okrem ventilátora má chladnička No Frost aj kanáliky, ktoré prebytočnú vlhkosť odvádzajú. Vďaka tomu chladničke chýba potrebná vlhkosť a vzduch je príliš suchý na to, aby sa v jej interiéry tvorila námraza. Celý beznámrazový systém má pozitívny vplyv aj na predĺženie čerstvosti potravín a tiež zabraňuje tvorbe baktérií.

Aký je rozdiel medzi Low Frost, No Frost a Total No Frost

Najpredávanejšími beznámrazovými chladničkami sú No Frost, avšak môžete sa stretnúť aj s označením Low Frost, či Total No Frost. Kým No Frost chladničky nie je nutné odmrazovať, Low Frost chladničky raz za čas odmraziť predsa len musíte. V porovnaní s klasickými chladničkami však menej často. Označenie Total No Frost znamená, že nielen chladiaci, ale aj mraziaci priestor nie je potrebné odmrazovať.

Technológia No Frost nie je jedinou výhodou

Beznámrazový systém nie je jedinou užitočnou funkciou chladničky no frost. Jednotlivé modely No Frost chladničiek majú viaceré funkcie a doplnky, ktoré zjednodušujú ich používanie.

  • Nulová zóna – chladnička No Frost má priestor pre ukladanie ovocia, či zeleniny s nižšou teplotou.
  • Ionizátor - predlžuje životnosť potravín vďaka neutralizácii vzduchu a tiež zabraňuje miešaniu rôznych pachov a vôní.
  • Super chladenie - automatické krátkodobé zníženie teploty chladničky po vložení nových potravín.
  • MultiAirflow - umožňuje rovnomerné prúdenie vzduchu v celej chladničke.
  • Zameniteľné otváranie - chladnička No Frost sa môže dať otvoriť do oboch strán vďaka blokácii pántov.

Koniec nechcenej nmraze vďaka systmu No Frost.

Beznámrazové chladničky môžu byť rôzne

Chladničky No Frost sú dostupné vo viacerých prevedeniach a nedá sa s určitosťou povedať, ktoré je najlepšie. Záleží najmä na vašich preferenciách a tiež veľkosti miesta, kde chcete aby bola chladnička No Frost umiestnená.

  • Monoklimatická beznámrazová chladnička - výhodou je veľký chladiaci priestor, pretože mraznička nie je jej súčasťou.
  • Vstavaná chladnička No Frost - pri jej kúpe sa musíte prispôsobiť rozmerom vašej kuchyne, po namontovaní je šikovne zamaskovaná v kuchynskej linke.
  • Kombinovaná beznámrazová chladnička - je obľúbenou voľbou u ľudí, ktorí potrebujú chladiaci a mraziaci priestor zvlášť.
  • Americká No Frost chladnička - je skvelým riešením najmä pre domácnosti s väčším počtom členov, pretože majú väčší objem ako klasické chladničky.

Dokonale čist chladnička bez nmrazy.

Dôležité technické parametre pri kúpe chladničky No Frost

Chladnička No Frost patrí medzi najdôležitejšie spotrebiče v domácnosti a preto by ste jej výberu mali venovať viac času. Pri výbere sledujte najmä jej objem, rozmery a hlučnosť, aby ste vedeli, aká veľkosť a typ chladničky No Frost bude pre vás najlepšia.

Objem

Beznámrazová chladnička by mala mať vyplnených približne 70% obsahu na to, aby správne fungovala. Pretože ak je chladnička príliš plná, motor musí pracovať rýchlejšie, čím zároveň rastie aj spotreba energie. Ako zistíte, aký objem chladničky potrebujete?

Najlepšie sa chladničky No Frost vyberajú podľa počtu osôb žijúcich v jednej domácnosti. Všeobecne sa odporúča rátať so 60 - 70 litrami na jedného člena, takže pre štvorčlennú rodinu sú odporúčané chladničky s objemom od 200 do 300 litrov.

Rozmery

Chladnička No Frost by sa mala stať prirodzenou súčasťou vašej domácnosti bez toho, aby na seba pútala príliš veľkú pozornosť. Práve z tohto dôvodu je potrebné sledovať jej rozmery, aby sa do vašej kuchyne hodila nielen vzhľadovo, ale aj veľkostne.

Dostupné sú rôzne veľkosti beznámrazových chladničiek v závislosti od konkrétneho prevedenia chladničky. Výška sa väčšinou pohybuje v rozmedzí od 100 do 200 cm a šírka začína na 40 cm, avšak americké No Frost chladničky môžu mať aj 120 cm. Sledovať treba aj hĺbku, najviac predávanými sú chladničky No Frost s rozmerom 60 cm, avšak dostupné sú aj menšie či väčšie kúsky.

Hlučnosť

Beznámrazová chladnička by mala mať hlučnosť približne 40 dB, v opačnom prípade vám môže jej hlučnosť prekážať. Treba si uvedomiť, že chladnička No Frost má ventilátor, ktorý je viac počuť. Mieru hluku môžete ovplyvniť rôznymi tlmiacimi prvkami, ktoré sa však chladničky nemôžu dotýkať.

Dizajn chladničky No Frost riešte nakoniec

Pri kúpe chladničky No Frost musíme spomenúť aj dizajn, ktorý je často rozhodujúci, avšak nijako nesúvisí s kvalitou chladničky. Najčastejšie sú beznámrazové chladničky dostupné v bielom alebo nerezovom prevedení, obľúbené sú aj moderné čierne alebo retro chladničky.

359 €
3 199 €
Všetky filtre

129 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.