Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Automatické kávovary

Už žiadne starosti a neporiadok pri príprave kávy. Automatické kávovary pripravia dokonalú kávu presne podľa vašej chuti stlačením jediného tlačidla. Plnoautomatický kávovar zvláda mletie, zatlačenie, extrakciu a prípravu lahodnej kávy jednoducho a rýchlo, bez nutnosti vašej asistencie. Úplne stačí ak na podstavec položíte šálku a automatický kávovar urobí všetku prácu za vás. 

 

Výhody

+ rýchla a jednoduchá príprava kávy

+ dlhá životnosť

+ možnosť prípravy dvoch šálok kávy naraz

+ jednoduchá údržba (funkcia odvápnenia a samočistenia)

+ automatické mletie kávy (vstavaný mlynček)

+ vhodné do kaviarní, na pracovisko alebo do domácnosti s väčším počtom kávičkárov

Nevýhody

- väčšie rozmery

- vyššia obstarávacia cena

 

Automatick kvovar je ozdobou kuchyne.

Ako vybrať najlepší automatický kávovar?

V ponuke na Planeo.sk nájdete najlepšie automatické kávovary na trhu. Ich ponuka je naozaj veľká a preto pri výbere konkrétneho modelu rozhodujú hlavne jeho parametre. Poradíme vám, čo by mal spĺňať každý plnoautomatický kávovar. 

Objem nádržky na vodu

Veľkosť nádržky na vodu určuje, pre koľko ľudí pripraví automatický kávovar kávový nápoj na jedenkrát, bez nutnosti doplnenia ďalšej vody. Dôležité je preto vedieť koľko ľudí bude denne kávovar využívať a týmto zisteniam prispôsobiť výber kávovaru. 

Automatický kávovar, ktorý sa kupuje do firmy alebo kaviarne, by mal mať objem 2 až 3 litre, pretože sa predpokladá jeho časté využívanie. Nádržka na vodu s vyšším obsahom je schopná pripraviť kávu desiatkam ľudí a zároveň šetrí čas nutný k dopĺňaniu ďalšej vody.

Plnoautomatický kávovar v domácnosti zvyčajne používa menej ľudí ako vo firme, preto nie je nutná veľká nádržka na vodu. Pre domáce automatické kávovary je odporúčaná nádržka na vodu s obsahom 1 litra.  

 

Tlak určuje kvalitu výslednej kávy

Dokonalé automatické espresso sa dá dosiahnuť vďaka sile tlaku, ktorá je vyvíjaná na kávové zrná. Minimálny tlak pre automatický kávovar by mal byť 9 barov. V súčasnosti je štandardom tlak 15 barov, avšak niektoré modely sa pýšia aj vyšším tlakom. S tlakom súvisí aj teplota, na prípravu kávy je ideálna v rozmedzí 88 - 92 °C.

 

Plnoautomatický kávovar - príkon a spotreba

Tieto dva parametre sa vzájomne ovplyvňujú. Čím vyšší majú plnoautomatické kávovary príkon, tým vyššia je aj ich spotreba energie. Príkon zároveň ovplyvňuje rýchlosť nahriatia prístroja a tým aj rýchlosť prípravy kávy. Dostupné sú automatické kávovary s príkonom 850 W až 2 700 W. 

Najlepšie automatické kávovary majú funkciu úsporného režimu, ktorý dokáže ovplyvniť spotrebu energie a tým znížiť prevádzkové náklady na minimum. 

 

Mlynček na kávu

V súčasnosti majú mlynček na kávu takmer všetky automatické kávovary. Pri kúpe si však treba dávať pozor na ich objem, ktorý býva zvyčajne 120 g až 600 g. Rozdiel je tiež v spôsobe mletia, mlynček na kávu môže mať kónické alebo ploché kamene. 

Kávovary automatické s mlynčekom na kávu s kónickými kameňmi melú kávu pomalšie (cca 500 otáčok za minútu), pri mletí sa neprehrievajú a sú menšej veľkosti. Mlynček s plochými kameňmi melie zrná kávy rýchlejšie (cca 900 - 1400 otáčok za minútu), veľkosť kameňov spolu s vysokou rýchlosť však môžu spôsobiť jeho zahriatie. 

Automatick kvovar s tryskou na mlieko.

Tryska alebo zabudovaná karafa na mlieko?

Automatické kávovary sa líšia tiež v možnosti napenenia mlieka. Na výber sú automatické kávovary s klasickou tryskou, ktorej horúcu paru môžete využiť na ručné našľahanie mlieka. Tento typ kávovarov je odporúčaný ľuďom, ktorí si kávové nápoje s mliekom pripravujú len príležitostne. Používanie trysky s horúcou parou si vyžaduje veľa cviku a často býva v jej okolí neporiadok z prskajúceho mlieka.

Milovníci mliečnej peny ocenia automatické kávovary so zabudovanou karafou na mlieko, ktorá má v porovnaní s tryskou viacero výhod. Mliečny systém mlieko automaticky napení, bez nutnosti vašej asistencie. Stačí ak si zvolíte nápoj, na ktorý máte chuť a automatický kávovar urobí všetku prácu za vás.  

Automatické kávovary s množstvom funkcií

Plnoautomatické kávovary sa od seba odlišujú množstvom ďalších funkcií, ktoré zjednodušujú prípravu kávy a jeho čistenie. Akými funkciami môže disponovať automatický kávovar? 

  • Nastaviteľná veľkosť výpustu kávy - možnosť prípravy kávy do šálok rôznych výšok. 
  • LED displej - jednoduchšie a prehľadnejšie ovládanie. 
  • Možnosť nahriať šálku vopred - pena na nápoji lepšie drží, káva zostáva dlhšie teplá. 
  • Časovač - možnosť prípravy kávy na vopred stanovený čas. 
  • Bluetooth - umožňuje ovládanie prostredníctvom aplikácie v smartfóne. 
  • Osvetlenie šálok - oceníte pri príprave kávy v prítmí, napríklad počas skorého rána. 
  • Aróma systém - zvýraznenie kávovej arómy vďaka jemnému spareniu. 
  • Samočistenie - kávovar sa po použití automaticky prepláchne.
  • Automatické odvápnenie - kontrolka kávovaru vás vyzve k zapnutie automatického odvápnenia kávovaru. 

 

4 €
2 415 €
Všetky filtre

91 produktov

Darček
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 22.7.

+ Darček Jacobs BARISTA ESPRESSO v hodnote 20,99 €

+ Darček v hodnote 20,99 €

699,00 €
Darček
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 22.7.

+ Darček Jacobs BARISTA ESPRESSO v hodnote 20,99 €

+ Darček v hodnote 20,99 €

599,00 €
Darček
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 22.7.

+ Darček Jacobs BARISTA ESPRESSO v hodnote 20,99 €

+ Darček v hodnote 20,99 €

649,00 €
Darček
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 22.7.

+ Darček Jacobs BARISTA ESPRESSO v hodnote 20,99 €

+ Darček v hodnote 20,99 €

699,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.