Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Bezdrôtové reproduktory

Najväčšou výhodou bezdrôtových reproduktorov je ich jednoduché prenášanie na akékoľvek želané miesto. Potom je už len otázkou, či vám budú viac sedieť bezdrôtové reproduktory s pripájaním na Bluetooth v exteriéri, alebo sa rozhodnete pre bezdrôtové "repráky" s technológiou Wi-Fi, v domácom prostredí. Poradíme vám, na čo všetko si dať pozor a ako si vybrať ten správny bezdrôtový reproduktor.

 

Bluetooth bezdrôtový reproduktor

S Bluetooth reproduktorom zažijete úplnú slobodu. Vďaka jeho kompaktnosti ho môžete prenášať jednoducho v ruke a niektoré bezdrôtové reproduktory na Bluetooth sa zmestia dokonca aj do vrecka, batohu či tašky.

 • Bezdrôtový reproduktor je skvelý pre časté prenášanie a prehrávanie hudby z mobilu či tabletu, s ktorými sa dokáže jednoducho spárovať.
 • Bluetooth reproduktory sú navrhnuté tak aby boli chránené pred vodou a nečistotami.
 • Bezdrôtové "repráky" majú menšie obmedzenie v dosahu spojenia a to cca do 10 metrov.

Elegantn čierny reproduktor s mobilom

Wi-Fi bezdrôtový reproduktor

Wi-Fi bezdrôtové reproduktory sú ideálne k TV, na kvalitné počúvanie hudby v domácom prostredí, alebo do kancelárie.

 • Bezdrôtové reproduktory s Wi-Fi pripojením majú väčšie rozmery ako bezdrôtové reproduktory s Bluetooth, no častokrát aj lepší výkon a zvuk.
 • Niektoré modely Wi-Fi reproduktorov majú vstavaný Bluetooth na prehrávanie z mobilov či tabletov.

tyri WiFi reprky v čiernej farbe

Bezdrôtové reproduktory a ich dôležité parametre

Bezdrôtový reproduktor a jeho odolnosť voči vode a nečistotám

Dôležitou vlastnosťou Bluetooth reproduktorov je ich ochrana voči vode a nečistotám. Vyjadruje sa v tzv. IP kóde podľa medzinárodného štandardu IEC 60529.

Vodeodolný bezdrôtový reproduktor na Bluetooth, s minimálnym krytím IPX4, už dokáže odolať napríklad aj dažďu. Vyššie krytie IPX7 ochráni bezdrôtový reproduktor Bluetooth v prípade jeho ponorenia do vody, po dobu 30 minút a maximálne do hĺbky 1 metra.

Proti nečistotám a prachu vyberajte bezdrôtové reproduktory s označením IP5X. To chráni Bluetooth bezdrôtový reproduktor síce iba čiastočne, no tieto bezdrôtové reproduktory sú postačujúce do menej prašného prostredia. Vyššie označenie IP6X chránia Bluetooth reproduktory proti nečistotám kompletne. Oba varianty však zabezpečia ochranu reproduktora pred prípadným poškriabaním či pádom.

V prípade, že sa neuspokojíte iba s jednou možnosťou, vyrábajú sa bezdrôtové reproduktory, ktoré sú maximálne chránené proti fyzickému poškodeniu a zároveň sú aj vodotesné. Ich krytie sa označuje ako IP68.

 

Bezdrtov reproduktor položen v mokrej trve

Bezdrôtový reproduktor a výkon

Výkon predstavuje jeden z najdôležitejších technických parametrov všetkých reproduktorov. Udáva sa vo Wattoch (W) a meria sa podľa štandardu RMS. RMS výkon predstavuje polovicu maximálneho možného výkonu, pričom tento výkon je postačujúci a zároveň nepoškodí reproduktor pri jeho dlhodobom vyťažení.

Pre lepšiu predstavu, priemerný výkon všetkých bežne dostupných reproduktorov sa pohybuje zhruba od 20 do 200 W.

Je potrebné počítať s tým, že čím vyšší výkon má mať reproduktor, tým bude väčší aj celkovým rozmer reproduktora. Pre výrobcov bezdrôtových reproduktorov to však nepredstavuje žiadnu prekážku. Presvedčí vás o tom napríklad taký bezdrôtový reproduktor k mobilu, z ktorého dokážete "vydolovať" perfektný zvuk s hlbokými basami aj napriek jeho malým rozmerom.

 Rzne druhy bezdrtovch reproduktorov

Bezdrôtový reproduktor - akú výdrž batérie možno očakávať

V závislosti od modelu bezdrôtového reproduktora je určená maximálna výdrž batérie od cca 5 hodín až do 20 hodín. Reálne je však potrebné rátať s výdržou cca o 10 – 20 % nižšou, pretože je ovplyvnená ďalšími spustenými funkciami, ako je hlasitosť či podsvietenie displeja.

Bezdrôtový reproduktor musí byť schopný vydržať v rôznych náročných podmienkach. Na tom sa samozrejme odráža výkonnosť batérie, ktorá sa časom znižuje a celkom opotrebuje.

To však neznamená, že musíte hneď siahnuť po novom modeli bezdrôtového reproduktora. Batériu pre reproduktory jednoducho vymeníte za novú, prislúchajúcu k vášmu súčasnému bezdrôtovému „repráku“.

Investícia do novej batérie pre bezdrôtový reproduktor je priaznivejšia oproti kúpe nového bezdrôtového reproduktora.

Reproduktor položen na kuse dreva

Bezdrôtový reproduktor a citlivosť

Citlivosť je neoddeliteľnou súčasťou bezdrôtových reproduktorov a je meraná v decibeloch (dB). Platí, že čím vyššia je citlivosť reproduktora, tým je vyššia hlasitosť. Meraná citlivosť 88dB predstavuje priemer, citlivosť pod 84dB sa považuje už za slabú. Vyhľadávať by ste teda mali bezdrôtové reproduktory s citlivosťou 92dB a viac.

Osoba sa dotka bezdrtovho reproduktora

Bezdrôtové reproduktory a konektivita

 • Technológia Bluetooth – pripojenie pre všetky bezdrôtové zariadenia vhodné do vonkajšieho prostredia a tiež pre niektoré Wi-Fi modely podporujúce Bluetooth.
 • Technológia Wi-Fi – pripojenie pre všetky bezdrôtové reproduktory - vítané hlavne v exteriéri
 • USB – microUSB alebo USB-C umožňuje prehrávanie hudby z externých zariadení. Dokáže dobiť vstavanú batériu Bluetooth bezdrôtovým reproduktorom, ale aj vybitú batériu mobilného telefónu či tabletu, pomocou funkcie powerbanky.
 • Micro SD karta – slot umožňuje čítanie aj zapisovanie údajov na MicroSD pamäťovú kartu
 • Slúchadlový výstup (3,5 mm jack) – pre pripojenie káblových slúchadiel k bezdrôtovému reproduktoru Bluetooth. Poprípade, ak to podporuje bezdrôtový reproduktor, je možné pripojenie ďalšieho reproduktora pre dosiahnutie vyššej hlasitosti.
 • Linkový vstup/AUX - káblové pripojenie prostredníctvom 3,5 mm audio jack k bezdrôtovému „repráku“, pre zariadenie na prehrávanie hudby, ktoré Bluetooth nepodporuje.
 • Ethernet (RJ-45) - káblové pripojenie k internetu, k domácej či firemnej sieti.

Osoba si nabja mobiln telefn pomocou powerbanky

Bezdrôtové reproduktory a ich rozšírené funkcie

 • FM rádio – bezdrôtový reproduktor s rádiom umožňuje počúvanie tuzemských a zahraničných digitálnych rozhlasových staníc bez nutnosti pripojenia mobilného telefónu, alebo tabletu.
 • Vstavaný mikrofón – bezdrôtové reproduktory majú zabudovaný reproduktor, ktorý perfektne poslúži ako handsfree a tiež na konferenčné hovory.
 • Displej - bezdrôtový reproduktor s displejom, ktorý umožňuje zjednodušené ovládanie. Je možné si priamo zvoliť funkcie na displeji reproduktora a zároveň užívateľa poteší príjemné podsvietenie LCD displeja.
 • Powerbanka - funkcia powerbanky poslúži ako nabíjačka pre dobitie mobilného telefónu či tabletu, ktorá je priamo zabudovaná v bezdrôtových Bluetooth reproduktoroch.
 • Funkcia TWS (True wireless stereo) - možnosť pripojiť až dve zvukové zariadenia, mobilný telefón, tablet či počítač, bez použitia akýchkoľvek káblov, iba pomocou technológie Bluetooth.
 • Funkcia Wi-fi Multiroom - slúži pre bezdrôtové reproduktory a Wi-Fi a pre ich pripojenie k ďalším zariadeniam prostredníctvom Wi-fi siete. Podobne je tomu pri funkcii TWS pre bezdrôtové reproduktory na Bluetooth.
 • Bezdrôtový reproduktor s náladovým LED podsvietením – podsvietenie bezdrôtového reproduktora spríjemní každú atmosféru, či už organizujete párty vonku, alebo počúvate svoju obľúbenú hudbu v pohodlí domova. Každá oslava ožije vďaka parádnemu osvetleniu s miliónmi farieb, ktoré blikajú podľa rytmu hudby.

Podsvieten Bluetooth bezdrtov reproduktor

11 €
1 299 €
Všetky filtre

220 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.