Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Reproduktory

Kvalitné reproduktory sú nevyhnutnosťou pre maximálny zážitok z počúvania hudby, pozerania filmov, či hrania hier. Na trhu s elektronikou nájdete množstvo reproduktorov, od základných až po profesionálne reproduktory. Na Planeo.sk vám pomôžeme s výberom toho správneho reproduktora a prevedieme vás potrebnými parametrami, ktoré by mal kvalitný reproduktor mať.

 

Vyberte si reproduktor podľa vašich predstáv

Výber reproduktora je individuálnou záležitosťou. Kde jednému užívateľovi bude stačiť reproduktor na bežné počúvanie hudby, iný užívateľ môže od repráku požadovať väčší výkon, prítomnosť moderných funkcií a tiež možnosti pripojenia k ďalším zariadeniam.

Hudobní nadšenci si potrpia na silnom basovom prednese, detailných stredoch a čistých výškach, obzvlášť pri zostavovaní vlastnej audio zostavy. Výkonný reproduktor so skutočne silným zvukom bude potrebný aj do auta či na väčšie párty.

Milovníkov počítačových hier či fanúšikov filmov poteší autentický priestorový zvuk, ktorý dokážu zo seba vydať len viackanálové reproduktory s ďalšími potrebnými komponentami.

Na posedenie s priateľmi vonku bude zase ideálny malý prenosný reproduktor, ktorý odolá aj prípadnému dažďu.

Objavte rôzne druhy reproduktorov a ich dôležité parametre a funkcie.

Reproduktory k počtaču s klvesnicou a myou

Bezdrôtové reproduktory

Ak sa vám páči predstava, že vám bude nový reprák robiť spoločnosť všade tam kam sa pohnete, potom bude pre vás ideálny reproduktor na Bluetooth. V prípade, že budete počúvať svoju obľúbenú hudbu výhradne doma, alebo v kancelárii, reproduktor s pripojením na Wi-Fi bude skvelou voľbou.

Dizajnové reproduktory s bluetooth

 • kompaktné reproduktory jednoducho prenášateľné na akékoľvek miesto
 • odolné bluetooth reproduktory voči nečistotám a prachu (označenie v IP kóde podľa medzinárodného štandardu)
 • malé repráky na Bluetooth prekvapia skvelým zvukom a tiež nízkou cenou
 • Bluetooth reproduktory s výkonom od 40 W a viac perfektne ozvučia väčšie párty a zároveň potešia každé jedno ucho milovníka hudby
 • výdrž batérie pre reproduktory s menším výkonom je cca 5-10 hodín. Reproduktory s výkonom od 40 W a viac vydržia hrať minimálne 10hodín.
 • vybitý mobilný telefón, alebo tablet jednoducho nabijete pomocou zabudovanej powerbanky v prenosnom reproduktore
 • k reproduktorom na bluetooth pripojíte aj obľúbené bezdrôtové reproduktory na bluetooth a pre ovládanie Bluetooth reproduktora môžete použiť svoje smart hodinky.

Bluetooth reproduktor v dizajnovom modrom preveden

Interiérové Wi-Fi reproduktory

 • najviac využívané bezdrôtové reproduktory v kancelárii a v domácnostiach k TV
 • väčšie ako Bluetooth reproduktory, no majú lepší výkon a aj zvuk
 • s reproduktormi s výkonom od 40 W so silnými a hlbokými basami, ozvučíte aj veľké párty
 • Wi-Fi reproduktory sú náročnejšie na prenášanie no vďaka Multiroom systému, ktorý predstavuje viacero spolupracujúcich reproduktorov, perfektne ozvučíte viac miestností
 • niektoré modely Wi-Fi reproduktorov majú možnosť sa pripojiť aj k Bluetooth technológii

Strieborn Wi-Fi reproduktor položen na stole

Kvalitné reproduktory k televízoru a na hudbu

Klasické domáce kiná, soundbary, alebo HiFi reproduktory sa budú perfektne hodiť pre skvalitnenie zvuku k vášmu televízoru. Externé reproduktory k TV vám prinesú do domácnosti zvuk ako z kinosály.

Domáce kiná

Domáce kiná majú možnosť prehrávať filmy z diskov vďaka DVD či Blu-ray prehrávaču. Ak ich správne rozmiestnite po miestnosti, dosiahnete skutočný zážitok na aký ste zvyknutý z kinosály.

Soundbary

Vďaka soundbarom dosiahnete zvuk, ktorý sa dá prirovnať k domácim kinám. Ich obrovskou výhodou, v porovnaní s domácimi kinami, je kompaktný obdĺžnikový dizajn, ktorý bude slúžiť aj ako príjemný doplnok k televízoru.

Prítomnosť subwoofera v soundbaroch je tiež skvelou výhodou, no v prípade, že si potrpíte na kvalitnejších basách, vyberajte soundbary s externým bezdrôtovým subwooferom.

HiFi reproduktory

Základom každej HiFi zostavy sú reproduktory s vysokokvalitnou reprodukciou zvuku. Sú to najlepšie reproduktory určené práve pre audiofilov a hudobných profesionálov, ktorí sa neuspokoja s priemerom.

Do svoje HiFi zostavy si môžete zvoliť konkrétny typ reproduktorov.

 • Viackanálové stĺpové HiFi reproduktory s 3D zvukom ako z kinosály vhodné do veľkých miestností.
 • Regálové reproduktory sa hodia naopak do menších miestností. Regálové repráky sú menšie a lacnejšie ako stĺpové reproduktory, no uspokoja aj náročného poslucháča. Regálovky postavíte buď na poličku, alebo štýlový stojan určený pre reproduktory. Môžete ich pomocou držiakov na reproduktory tiež zavesiť na stenu.
 • Centrálne reproduktory sú základom každého poriadneho domáceho kina a výborne sa dopĺňajú so stĺpovými či regálovými reproduktormi.

Štúdiové monitory

Sú určené hlavne pre hudobných producentov a profesionálov, ktorí od reproduktorov očakávajú vysokú kvalitu. Štúdiové reproduktory sú buď aktívne so zosilňovačom, alebo bez neho.

tdiov reproduktory pre hudobnch profesionlov

Reproduktory k PC

K počítaču sú vhodné prenosné bezdrôtové reproduktory, pretože sú malé a kompaktné, navyše vás neobmedzujú žiadnymi zbytočnými káblami.

Soundbary pre počítače majú ešte praktickejšie rozmery. Ich obdĺžnikový tvar sa zmestí pod monitor. Pri soundbaroch vás poteší vstavaný subwoofer.

Herné reproduktory na PC možno tiež pripojiť pomocou Bluetooth technológie. Vášniví hráči sa potešia kvalitnému 3D zvuku vďaka Dolby Digital a DTS.

Výkon reproduktorov k PC vo Wattoch (W) je udávaný pre vstavaný zosilňovač.

 

Reproduktory do auta

Auto reproduktory sa vyhotovujú v dvoch známych typoch.

Komponentné auto reproduktory - sú typické tým, že majú rozdelené jednotlivé pásma zvlášť. To znamená, že stredy a výšky nájdete v 2-pásmových systémoch a v 3-pásmových systémoch je zvlášť basový reproduktor.

Pri komponentných reproduktoroch počítajte s vyššou cenou vzhľadom na ich kvalitnejšie spracovanie. Avšak, nemalo by vás to odradiť, pokiaľ si želáte mať v aute na cestách poriadny a silný zvuk.

Koaxiálne reproduktory - sú menej náročné na montáž a aj ich nižšia cena poteší. Vzhľadom na to, že majú všetky repráky spojené v jednom systéme, nemožno od nich očakávať takú reprodukciu zvuku ako pri komponentných reproduktoroch.

Pri výbere auto reproduktorov sa uistite, že majú rovnaké rozmery ako pôvodné repráky v aute.

Reproduktory vo dverch auta a subwoofer v kufri

Dôležité technické parametre pre reproduktory

Reproduktory a výkon

Výkon reproduktorov je udávaný podľa štandardu RMS a meria sa vo Wattoch (W).

RMS výkon predstavuje polovicu maximálneho výkonu reproduktorov a tak zabezpečuje reproduktory pred prípadným poškodením pri dlhodobom hraní.

Priemerný výkon všetkých reproduktorov sa pohybuje od 20 W až do 200 W.

Vyšší výkon než je 200 W nájdeme pri stĺpových reproduktoroch, ale aj pri reproduktoroch do auta.

Tu platí, že čím výkonnejší je reproduktor, tým výkonnejší je potrebný zosilňovač. Práve preto je ideálnou voľbou externý zosilňovač, alebo receiver.

Zosilňovač k reproduktorom v drevenom preveden

Reproduktor a impedancia

Čím je nižšia impedancia reproduktora, tým lepšie prúdi cez neho elektrina a následne je schopný podať plný výkon.

Impedancia, čiže odpor reproduktora je meraný v ohmoch (Ω) a musí byť nižší ako je hodnota zosilňovača. Platí, že ak má reproduktor impedanciu 4 Ω, zosilňovač musí mať 8 Ω alebo viac.

 

Reproduktory a počet kanálov

 • Reproduktory 2.0 - dva stereofónne reproduktory bez subwoofera na bežné počúvanie hudby.
 • Reproduktory 2.1 a 3.1 – dva, alebo tri reproduktory so subwooferom, sú perfektné do menšieho priestoru a pre domáce kiná. Svojimi rozmermi sa zmestia aj na menší PC stolík.
 • Viackanálové reproduktory 5.1 a viac – pre náročných užívateľov, ktorí si potrpia na kvalitnom 3D zvuku - podporujú digitálne formáty DTS, Dolby Digital, Dolby Surround a iné. Viackanálové reproduktory sú ideálne do väčších miestností.

Rzne druhy reproduktorov postaven na sebe

Reproduktory a pásmový rozsah

 • 2-pásmové reproduktory – sú lacnejšou alternatívou oproti 3-pásmovým reproduktorom. Kvalitne prehrajú stredy a výšky, no ak túžite aj po silných basách, bude potrebný externý subwoofer.
 • 3-pásmové repráky – sú častokrát prepracovanejšie a majú aj basové pásmo. Od toho sa odvíja aj ich vyššia cena.

Menšou nevýhodou 3-pásmových reproduktorov môže byť skutočnosť, že sa nedajú od seba oddeliť. Ak však vyberáte koaxiálne reproduktory do auta, ktoré majú stredobasové a výškové repráky zlúčené do jedného reproduktora, ich inštalácia bude jednoduchšia.

Reproduktory a konektivita

 • Bluetooth – bezdrôtové pripojenie smart zariadení k reproduktorom. Pomocou funkcie NFC postačí jediný dotyk na spárovanie mobilného telefónu s reproduktorom.
 • Wi-Fi/LAN – pomocou Wi-Fi siete sa jednoducho pripojíte k internetovému obsahu. Počúvajte internetové rádiá a užívajte si ďalšie hudobné služby ako napr. Spotify.
 • USB výstup - slúži na prehrávanie obsahu z externých zariadení. USB výstup majú väčšinou všetky reproduktory k televízoru, pre reproduktory vhodné k počítaču, nájdete USB výstup iba pri PC reprákoch 2.0.
 • Digitálny optický/koaxiálny vstup – určený na prepojenie viackanálových reproduktorov.
 • HDMI s ARC – pomocou jedného kábla jednoducho obojsmerne prepojíte zariadenie so zvukovým kanálom.
 • RCA (cinch) – signál je vedený dvoma káblami.
 • XLR a TRS – pripojenie pre štúdiové reproduktory a mikrofóny, ktoré eliminuje nežiadúce rušivé zvuky.
 • 3,5 mm jack konektor – pre pripojenie reproduktora k zariadeniu cez audio konektor.
 • Výstup na slúchadlá – pomocou 3,5 mm jack konektora jednoducho pripojíte slúchadlá k reproduktorom a tiež k zosilňovaču.

Vstupy a vstupy pre pripojiteľnosť reproduktorov

Inteligentné funkcie

 • Systém Multiroom – Wi-Fi pripojenie so systémom Multiroom prepojí viacero reproduktorov po celom dome.
 • Hlasoví asistenti – smart reproduktory s hlasovými asistentmi od Google, Amazon či Apple dokážu prepojiť celú domácnosť jedným pokynom.
 • Diaľkové ovládanie – klasický diaľkový ovládač oceníte pre ovládanie reprosústav, bezdrôtové repráky možno ovládať aj pomocou mobilného telefónu.
 • Reproduktory s FM rádiom – počúvajte svoje obľúbené rádiové stanice na reproduktoroch.
 • Podsvietenie reproduktorov - párty repráky sú podsvietené miliónmi farieb blikajúcich podľa rytmu hudby.
 • Podsvietenie LCD displeja - reproduktory môžu mať podsvietený displej ukazujúci hlasitosť.

 

8 €
1 449 €
Všetky filtre

381 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.