Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Reproduktory k televízoru

Či už ste milovníkom hudby, vášnivým hráčom hier, alebo si potrpíte na nekompromisný zvuk pri sledovaní filmov, reproduktory k televízoru budú pre vás to pravé. Na Planeo.sk vám predstavíme druhy externých reproduktorov k TV a poradíme vám ako si vybrať ten správny reproduktor k televízoru.

 

Reproduktory k TV – dôležité parametre pre správny výber

Aj keď majú televízory zabudované reproduktory vo svojom tele, častokrát nedokážu zo seba vydať až taký kvalitný zvuk aký dokážu priniesť externé TV reproduktory.

Preto ak si želáte kvalitnejší zvuk pri pozeraní filmov, potrpíte si na precíznom zvuku pri počúvaní hudby, alebo očakávate maximálnu akciu pri hraní hier, reproduktory k televízoru splnia vaše očakávania.

Reproduktory k televízoru podľa typu

Domáce kiná

Domáce kiná predstavujú aktívne reproduktory k televízoru so zvukovým sprievodom ako v kine. Umožňujú prehrávať filmy z diskov vďaka DVD alebo Blu-ray prehrávaču.

Súčasťou väčšiny domácich kín je zabudovaný zosilňovač a sústava reproduktorov či soundbarov. Potom je otázkou už len počet kanálov, ktoré by mali byť prispôsobené pre veľkosť miestnosti, v ktorej sa bude reproduktor k televízoru nachádzať.

Elegantný dizajn domácich kín dotvorí priestor v každom interiéri. Ideálne umiestnenie TV reproduktorov, je hneď vedľa televízora.

tlov domce kino s reproduktormi k TV a audiosystmom

Soundbary

Vynikajúcim prídavkom ku klasickým reproduktorom k TV sú soundbary. So soundbarmi zažijete kvalitný priestorový a hlboký zvuk, porovnateľný tomu pri domácom kine. Navyše sú kompaktné, dajú sa prenášať a skvelo dokážu nahradiť aj viackanálové systémy.

Elegantné a minimalistické krivky soundbarov perfektne ladia k akémukoľvek televízoru. Navyše svojimi rozmermi soundbary nezaberú veľa miesta.

Súčasťou soundbarov býva bud vstavaný, alebo aktívny subwoofer.

sounbar ako reproduktor k televzoru pre kvalitn zvuk pri hran hier

HiFi reproduktory

Reproduktory HiFi sú vysokokvalitné reprosústavy k televízoru, ktoré potešia každé ucho náročného audiofila. Napriek tomu, že k HiFi reproduktorom k TV budete potrebovať zosilňovač, alebo receiver, poskytnú vám tieto reproduktory k televízoru presne to čo očakávate, kvalitný a nekompromisný zvuk.

Elegantn hifi reprosstava ako TV reproduktor

Reproduktory k TV a počet kanálov

Reproduktory k televízoru 2.0

Dva stereofónne reproduktory bez subwooferu, ktoré sú určené pre bežné počúvanie hudby.

Reproduktory k televízoru 2.1 a 3.1

Predstavujú dva, alebo tri reproduktory v zostave so subwooferom a sú vynikajúce pre domáce kiná do menších priestorov. Uspokoja aj náročných užívateľov.

Viackanálové reproduktory k televízoru 5.1 a viac

Sú určené pre tých najnáročnejších filmových či hudobných nadšencov. Hravo ozvučia aj väčšie miestnosti. Digitálne formáty DTS a Dolby Digital pre dosiahnutie priestorového zvuku sú pre viackanálové reproduktory samozrejmosťou.

 

Domce kino ako TV reproduktory v prjemnom drevenom preveden

Výkon reproduktorov k televízoru

Jedným z najdôležitejších technických parametrov reproduktorov je výkon udávaný vo Wattoch (W).

RMS výkon predstavuje polovicu maximálneho možného výkonu a zabezpečí reproduktor proti poškodeniu pri jeho dlhodobom vyťažení.

Maximálny výkon je najvyšší možný výkon akého je schopný TV reproduktor dosiahnuť, avšak iba krátkodobo, aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Priemer výkonu reproduktorov k televízoru sa pohybuje okolo 20 W až 200 W. Stĺpové HiFi reproduktory k TV môžu dosiahnuť aj viac ako 200 W, čo poteší nejedného milovníka hudby.

Vkonn HiFi reproduktory k televzoru

Reproduktory k TV a ich pásmový rozsah

Kvalitu zvuku reproduktorov k televízoru ovplyvňuje aj počet pásiem.

 • 2 - pásmové reproduktory k televízoru majú rozdelené stredy a výšky. Neprehrajú síce dokonalo nižšie tóny, no sú lacnejšie ako trojpásmové reproduktory k TV.
 • 3 - pásmové reproduktory sú obohatené aj o basové pásmo. Napriek tomu, že zahŕňajú všetky 3 pásma – stredné, vysoké aj basové, nedajú sa od seba oddeliť. Sú však prepracovanejšie oproti dvojpásmovým reproduktorom k TV. Dokonalo prehrajú aj nižšie tóny.

Reproduktory k TV a ich konektivita

 • WiFi/LAN – internetové rádia, hudobné služby ako napr. Spotify a ďalší obsah z internetu si vypočujete vďaka bezdrôtovým WiFi TV reproduktorom a pripojeniu k mobilnému telefónu či tabletu.
 • Funkcia Bluetooth – bezdrôtové prehrávanie obsahu z internetu zo smartfónu či tabletu, v obmedzenom rozsahu cca do 10 metrov pre prenosné reproduktory k televízoru.
 • USB výstup – možnosť prehrávať obsah z externých a flash diskov.
 • HDMI výstupy s ARC – obojsmerné pripojenie televízora so zvukovým kanálom vďaka jednému káblu.
 • Digitálny optický/Koaxiálny vstup- je určený pre pripojenie viackanálových TV reproduktorov.
 • 3,5 mm jack konektor – pre pripojenie slúchadiel k TV reproduktoru, alebo pripojenie k telefónu či tabletu.
 • RCA (cinch) - oproti 3,5mm jack je pri cinch konektivite signál vedený dvoma káblami.

 

konektory pre pripojenie TV reproduktorov

Inteligentné funkcie reproduktorov k TV

 • Diaľkové ovládanie – pohodlné ovládanie pomocou klasického diaľkového ovládača, alebo pomocou smartfónu oceníte najmä pri reprosústavách.
 • Formáty priestorového zvuku Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby Digital vám prinesú ešte výraznejší 3D zvukový zážitok.
 • Hlasový asistent – púšťať si svoju obľúbenú hudbu môžete pomocou Google asistant a Amazon Alexa. Stačí zadať povel svojmu inteligentnému reproduktoru k televízoru.
 • Technológia AirPlay – pre jednoduché pripojenie iPhonu či iPadu k reproduktorom.
 • Systém Multiroom – pomocou siete WiFi prehrávajte hudobný obsah po celom dome priamo zo smartfónu či tabletu.
 • Rádio FM – možnosť počúvať vaše obľúbené rádiové stanice na reproduktoroch k televízoru.

TV reproduktor s diaľkovm ovldačom

 

13 €
1 099 €
Všetky filtre

50 produktov

5,0 2x
TCL 2.1 TS8211
SoundBar 2.1, výkon 260W, vstavané subwoofery, 2x HDMI
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 14.6.
239,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.