Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Smart hodinky

Smart hodinky prinášajú do vášho života maximálny komfort a eleganciu. So smart watch si jednoducho odsledujete vaše športové aktivity, zmeráte srdcový tep či zmonitorujete váš spánok. Taktiež ste informovaný o ďalších potrebných notifikáciách a to bez toho, aby ste museli vyťahovať váš smartfón z vrecka. Hodinkami dokonca pohodlne zaplatíte aj v obchode, namiesto platobnej karty.

 

Okrem množstva inteligentných funkcií, hodinky smart poslúžia ako štýlový doplnkom k vášmu outfitu a na vašom zápästí budú skutočným dizajnovým a funkčným prvkom. Poradíme vám na aké parametre sa zamerať a ako si vybrať tie najlepšie dotykové hodinky.

+ nabité smart funkciami pre každú aktivitu

+ praktický doplnok k smartfónu, ktorý vedia dotykové hodinky čiastočne nahradiť

+ nadčasový dizajn

+ kompaktné vyhotovenie

+ dlhá výdrž batérie

Ako si vybrať smart hodinky

Inteligentné hodinky majú veľké množstvo praktických funkcií a vlastností. Slúžia ako praktický doplnok k smartfónu.

Preto, aby ste si vybrali presne také inteligentné hodinky, ktoré budú spĺňať všetky vaše požiadavky, zamerajte sa na tieto najdôležitejšie parametre.

Inteligentné hodinky bez smartfónu nefungujú

Na prvé na čo by ste mali myslieť pred kúpou je to, či sú smart hodinky kompatibilné s vašim telefónom. Hodinky smart sa pripájajú s telefónom cez Bluetooth, alebo WiFi pripojenie.

Tak isto je dôležité ako medzi sebou budú zariadenia komunikovať. Jednoducho povedané, aký operačný systém používa váš smartfón, taký istý operačný systém musia podporovať aj smart hodinky.

Operačné systémy pre smart watch

Apple smart watch

WatchOS - je známy operačný systém, ktorý podporujú iba smartfóny iPhone. „Jabĺčkari“ sa môžu tešiť ako atraktívnemu dizajnu, tak maximálnemu pohodliu pri používaní smart watch. Apple totiž nešetrí na množstve funkcií, ktoré sú do detailov vyladené na každú príležitosť a jednoducho si ich stiahnete v obchode aplikácii. Napríklad, bezkontaktná platba so smart watch funguje nekompromisne a môžete sa spoľahnúť aj na podporu slovenčiny, ak neovládate anglický jazyk. Nie nadarmo zastávajú Apple Watch stále prvé miesto v rebríčku inteligentných hodiniek.

Výrobcovia univerzálnych smart watch používajú vlastný operačný systém, ktorý poteší užívateľov telefónov s Androidom, ale aj užívateľov iPhonov, ktorí si môžu takto jednoducho rozšíriť svoje inteligentné hodiny o ďalšie funkcie, napríklad prostredníctvom obchodu Google Play.

 

portov hodinky smart Garmin

GarminOS inteligentné hodinky Garmin patria medzi nadupané hodinky pre najnáročnejších športovcov. Doposiaľ ich žiadny výrobca smart watch neprekonal. Môžete sa spoľahnúť na detailnú analýzu svojich športových výkonov, zhodnotenie tréningov, pokročilé športové funkcie pre plánovanie. Dokonca si môžete upravovať systém ako vám vyhovuje a možnosť si stiahnuť ďalšie užitočné aplikácie. Samozrejmosťou je aj bezkontaktná platba v obchodoch, prostredníctvom Garmin Pay.

Amazfit OS a MIUI for Watch – hodinky smart pod značkou Xiaomi využívajúc jednoduchý a prehľadný systém, ktorý poteší nenáročného užívateľa. Výhodou je prijateľná cena, avšak chýba možnosť doplnenia ďalších aplikácií.

Inteligentn hodinky značky Huawei s elegantnm koženm remienkom

Lite OS + HarmonyOS – značky Huawei a Honor vám umožnia inteligentné hodinky využívať kompletne v slovenskom jazyku. Ovládanie je jednoduché a zároveň komplexné. Nevýhodou môže byť absencia bezkontaktných platieb.

Fitbit OS – veľké množstvo aplikácií a funkcií v českom jazyku prekvapí spoločne so slušnou výdržou batérie. Za niektoré služby si síce budete musieť priplatiť, no už teraz sa môžete tešiť na skutočne podrobné dáta o vašom zdraví a tiež možnosť platiť bezkontaktne. Celkový dojem smart hodiniek umocňuje originálny a elegantný dizajn.

Wear OS by Google - patrí pod záštitu technologického giganta Google. Okrem možnosti bezkontaktných platieb cez Google Pay, vás poteší veľké množstvo neustále sa rozširujúcich aplikácií a služieb Google. Inteligentné hodinky s operačným systémom od Google majú veľké zastúpenie na trhu a vy si tak môžete vybrať z väčšej ponuky rôznych značiek smart watch.

 

Strieborn inteligentn hodinky s operačnm systmom od Google

Wear OS Powered by Samsung – predstavuje štvrtú generáciu operačného systému smart watch, ktorú zastupoval predtým známy Tizen. Inteligentné hodinky značky Samsung využívajú prostredie Google, prostredníctvom ktorého je možné využívať všetky dostupné služby Google, tak ako aj platby Google Pay. Takto to vyzerá, keď sa spoja dvaja technologickí giganti, Samsung a Google.

Využitie smart watch

Viete na aký účel budete využívať inteligentné hodinky?

Športové smart hodinky

Ak ste aktívne žijúci človek, ktorý si potrpí na podrobnej analýze svojich športových aktivít a zdravý životný štýl je vašim každodenným motorom, športové smart hodinky sú pre vás ako stvorené.

Pokročilé funkcie, ktoré nájdete iba pri športových smart watch vás dokážu posunúť ešte bližšie k vysnívanému cieľu. Optické snímače presne zanalyzujú srdcovú aktivitu, pulz, úroveň okysličenia krvi, úroveň stresu a iné. Všetky tieto a ďalšie informácie pošlú smart hodinky do aplikácie vo vašom smartfóne.

Pomocou GPS a máp, ktoré sú súčasťou väčšiny športových smart watch nájdete vždy tú správnu cestu.

Veľký displej je perfektne čitateľný na priamom slnku. Náramok je vyrobený z kvalitných a vzdušných materiálov. Na robustné telo smart watch, ktorého súčasťou je odolné sklo a rám vyrobený z ocele, sa môžete spoľahnúť v každej situácii.

Či už zdolávate náročné horské terény na bicykli, lozíte po prírodných skalách, alebo sú vašim koníčkom rekreačné športy, športové inteligentné hodinky sú prispôsobené do akéodolné voči prachu a opotrebovaniu.hokoľvek terénu, pretože sú

Športové smart hodinky myslia aj na váš odpočinok. Regeneračný asistent vám nájde optimálny čas na váš reset po náročnom športovom výkone a na základe zozbieraných údajov vám odporučí vhodný čas na ďalší náročný výkon.

Bežci si kontroluj svoje zdravotn daje na portovch hodinkch

Štýlové inteligentné hodinky

Výrobcovia hodiniek dokonale prispôsobili inteligentné hodinky vášmu životnému štýlu. Vďaka modernému a štýlovému dizajnovému prevedeniu majú univerzálne využitie a tak smart hodinky využijete ako v pracovnom živote, tak pri každodenných aktivitách.

Na trhu nájdete skutočne bohatú ponuku smart hodiniek, ktoré sa od seba odlišujú farebným a materiálovým prevedením.

Avšak, nielen dizajnové prevedenie vás uchváti, ale aj množstvo inteligentných funkcií, vďaka ktorým sú smart watch také obľúbené.

Športovať môžete aj s poriadnou dávkou elegancie. Š s poriadnou dávkou elegancie.štýlové hodinky smart sa stanú vašim osobným trénerom vďaka funkciám porovnateľným s tými aké majú športové smart hodinky.

Na smart hodinkách oceníte funkcie pri zvýšenej fyzickej aktivite ako sú meranie tlaku, ukazovateľ spálených kalórií, oxymeter, krokomer a iné.

Smart hodinky na bežn nosenie

Typy smart hodiniek

Dámske inteligentné hodinky

Dámske smart hodinky majú menšie rozmery, ktoré sadnú ako uliate na nežnejšie dámske zápästie. Vynikajú najmä v bohatom výbere farebných variácií, ktoré sa zaručene hodia ku každému outfitu. Napriek menšiemu ciferníku poskytujú inteligentné hodinky pre dámy veľké množstvo funkcií a aplikácií potrebných počas bežného dňa, ale aj pre aktívne športovanie.

Pánske smart watch

Smart hodinky pre pánov sa vyznačujú robustnejším vzhľadom a väčším ciferníkom, napriek tomu si stále dokážu zachovať elegantnosť a zároveň športový vzhľad. Farebná paleta pánskych smart hodiniek nie je taká bohatá ako pri iných typoch inteligentných hodiniek.

Detské smart hodinky

Smart hodinky pre najmenších majú moderný a veselý dizajn a sú prispôsobené na menšie detské zápästie. Inteligentné hodinky pre deti sa prioritne zameriavajú na bezpečnostné funkcie, ktoré zohrávajú najdôležitejší faktor pri kúpe. Súčasťou bezpečnostných funkcií sú napríklad možnosť okamžitého spojenia, skrytý odposluch, SOS funkcia, GPS na zistenie aktuálnej polohy a ďalšie iné. Detské smart hodinky sú zároveň nabité množstvom hier a aplikácií pre deti.

Dieťa m na ruke smart hodinky v ružovej farbe

 

Z akého materiálu sú vyrobené múdre hodinky

Výrobcovia inteligentných hodiniek stavili na kvalitné materiály, ktoré sú spoľahlivé a zároveň atraktívne a prispôsobia sa vášmu vkusu.

Ciferník na smart hodinkách zohráva najdôležitejšiu rolu pri výbere hodiniek. Nielen jeho veľkosť je podstatná, ale aj tvar.

Na výber máte ciferník s okrúhlym displejom, alebo ciferník s hranatým displejom. Hranatý displej je nápadný a určite ohúri aj vaše okolie. Môže mať tvar štvorca, alebo obdĺžnika.

Niektoré modely smart watch vám umožnia si nastaviť vlastný dizajn ciferníka.

Materiál použitý na displej je väčšinou z odolného tvrdeného skla typu Gorilla Glass. Odolnejšie je už len zafírové sklíčko, za ktoré si pochopiteľne aj priplatíte. Obľúbené sú smart hodinky s minerálnym sklíčkom, ktoré síce nie je také odolné, ale je lacnejšie. Kompromisom medzi kvalitou a cenou predstavujú smart hodinky s chemicky tvrdeným sklíčkom. Pre menej náročných užívateľov sú tu smart watch s plastovým sklíčkom.

Puzdro má chrániť smart hodinky zvnútra a preto je dôležité, aby bolo čo najodolnejšie, najmä vtedy ak chcete smart hodinky využívať pri športe. Lacnejšie varianty inteligentných hodiniek majú puzdro vyrobené z plastu. Najväčšiu ochranu získajú inteligentné hodinky s puzdrom z ocele či hliníka.

Remienok pre športové smart hodinky je vyrobeným väčšinou z plastu či gumy. Smart hodinky na bežné nosenie majú kožený, alebo aj kovový či plastový remienok.

Ak vám práve remienok neladí k outfitu, viete si ho jednoducho vymeniť za iný. Väčšina smart hodiniek má túto možnosť.

Displej a ovládanie inteligentných hodiniek

Všetky inteligentné hodinky na trhu sa môžu pýšiť farebným LCD displejom, alebo OLED displejom s ďalšími variantmi ako AMOLED, POLED či PMOLED.

Vysoké rozlíšenie displeja umožňuje perfektnú čitateľnosť aj na ostrom slnku.

Múdre hodinky majú buď plne dotykový farebný displej, alebo kombináciu dotykového displeja s manuálnym ovládaním pomocou bočných tlačidiel.

Ako dlho vydrží batéria

Smart hodinky majú štandardnú výdrž batérie 1 - 5 dní. Vo všeobecnosti platí, že kapacita batérie zavisí od množstva funkcií, ktorými disponujú smart hodinky a tiež od typu displeja a frekvencie používania smart hodiniek.

Niektoré smart watch sa môžu pochváliť podporou solárneho nabíjania a tak môžete rátať s veľmi dlhou výdržou batérie.

Dobíjať Inteligentné hodinky je možné bezdrôtovo alebo pomocou kábla s magnetom. Niektoré smart hodinky majú na dobíjanie určený microUSB konektor.

Dobíjanie batérie trvá 1 - 3 hodiny.

Nabjanie smart hodiniek

 

Najobľúbenejšie vlastnosti smart hodiniek

Za základné vlastnosti smart watch sa považujú notifikácie, ktoré vás majú informovať o prichádzajúcich hovoroch a správach a tiež vám majú pripomenúť udalosti, ktoré má na starosti kalendár v telefóne.

Preto aby ste mohli odpovedať na prichádzajúce hovory, ale aj počúvať svoju obľúbenú hudbu, je potrebné, aby boli smart hodinky vybavené zabudovaným mikrofónom a reproduktorom.

Ak si predstavujete, že budete s hodinkami aktívne telefonovať a smskovať, smart hodinky musia byť vybavené aj slotom na SIM kartu.

Štandardne má interná pamäť smart watch od 4 - 16 GB. Slot umožňuje internú pamäť pohodlne rozširovať a vy tak môžete pohodlne sťahovať ďalšie aplikácie a počúvať svoje obľúbené skladby.

Medzi vyhľadávané funkcie, ktoré majú na starosti merače a senzory, sú najmä informácie o srdcovom tepe, krokomer, meranie vzdialenosti, meranie úrovne stresu, dychový asistent, spánkový asistent, tiež meranie počtu spálených kalórií, ale aj napríklad upozornenie na pitný režim.

Pre športovcov bude podstatné, aby mali smart hodinky aj GPS s mapami. Poslúži tiež kompas, merač výšky či barometer a tiež informácie o počasí.

Bezkontaktná platba je možná len v tom prípade, ak majú dotykové hodinky NFC čip a samozrejme túto možnosť musí podporovať vaša banka a samotný výrobca smart watch.ň

Čo vetko dokžu inteligentn hodinky?

25 €
1 549 €
Všetky filtre

201 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.