Katalóg Predajne Prihlásiť
Košík

Prihlásenie


Nový účet?

 • Jednoduchá reklamácia
 • Prehľad o stave objednávok
 • Doklady na jednom mieste
Registrovať sa

Reproduktory do auta | Repráky do auta

Vieme, aké je dôležité mať na cestách v aute skvelý zvuk. Pre každého hudobného nadšenca sú kvalitné reproduktory do auta nevyhnutnosťou. Či už ste sa rozhodli vymeniť staré autoreproduktory kvôli ich nefunkčnosti, alebo si chcete skvalitniť zvuk počas jazdy v aute, na Planeo.sk vám radi poradíme s výberom nových auto reproduktorov.

 

Reproduktory do auta sa delia na dva základné typy

Skôr ako sa začneme zaoberať ďalšími dôležitými parametrami autoreproduktorov, predstavme si aké druhy reproduktorov do auta sa vyrábajú na trhu s auto elektronikou.

Komponentné auto reproduktory

Typické pre komponentné autoreproduktory je rozdelenie zvuku do jednotlivých pásiem, do výškových a stredobasových. V 2-pásmových systémoch sú rozdelené stredy a výšky a pre 3 - pásmové systémy je typické oddelenie výšok, stredov a basov.

Ideálne umiestnenie reproduktorov v aute

 • Výškové reproduktory do auta - sú oddelené od stredobasových reproduktorov tak, aby dosiahli skvelý zvuk, keďže sa nachádzajú blízko pri vodičovi, zväčša v palubnej doske
 • Stredobasové autoreproduktory (2 pásmové systémy) - nájdeme ich vo dverách auta
 • Stredové auto reproduktory (3 pásmové systémy) - sú umiestňované do dverí auta
 • Subwoofery (3- pásmové Basové reproduktory) - najlepšie keď sú umiestnené do skrytých miest v aute pre perfektné rozptýlenie hlbokých tónov rovnomerne v celom aute

Komponentné autoreproduktory sú náročnejšie na montáž a ich cena je síce vyššia, no oplatí sa investovať do ich kúpy pre zážitok z kvalitného a ohromujúceho zvuku.

Koaxiálne auto reproduktory

Koaxiálne autoreproduktory sú zlúčené do jedného reproduktora, to znamená, že uprostred stredobasového reproduktora je umiestnený výškový reproduktor. Kombinácia basového, stredového a výškového reproduktora sa nachádza v 3-pásmových systémoch.

Koaxiálne reproduktory do auta sú zvukovo menej kvalitné, no cenovo priaznivejšie oproti komponentným reproduktorom do auta. Navyše majú jednoduchú montáž.

reproduktory do auta a ich montž

Ako si vybrať správny rozmer auto reproduktorov?

Aby ste sa vyhli tomu, že vám nové reproduktory nebudú pasovať do auta, odporúčame vyberať rozmerovo rovnaké reproduktory, ako tie pôvodné. Rozmery výrobca udáva v mm a pri oválnych auto reproduktoroch je uvedený priemer výšky a dĺžky reproduktora.

 • 165mm - po subwooferoch predstavujú najväčšie možné rozmery reproduktorov do auta, nájdete ich v predných a zadných dverách auta
 • 130mm - taktiež sa nachádzajú vo dverách vozidla, väčšinou v starších a menších vozidlách francúzskych výrobcov áut
 • 100mm - sú súčasťou palubných dosiek starších áut, alebo áut značky BMW či Mercedes
 • 87mm - majú najmenší rozmer a sú súčasťou palubnej dosky

subwoofer v kufri auta a autoreproduktory

Výkon auto reproduktorov

Pri kúpe nových reproduktorov do auta sú dôležité dva parametre. Jedným z nich je výkon. Výkon je meraný vo Wattoch (W) a platí, že čím výkonnejší je reproduktor, tým výkonnejší je potrebný zosilňovač.

 • Externý zosilňovač - je ideálnou voľbou pokiaľ si potrpíte na hlasnú hudbu na cestách. Zároveň je nevyhnutnosťou pokiaľ nie ste spokojný s výkonom súčasných reproduktorov v aute a požadujete od nich lepšiu kvalitu pomocou subwooferu. Keďže nie je možné subwoofer inštalovať na originál auto rádio, je potrebný zosilňovač. Externý zosilňovač použite vtedy ak plánujete využiť reproduktory do auta s impedanciou pod 3 Ohm.

Reproduktory do auta a ich citlivosť

Druhým najdôležitejším parametrom pri výbere autoreproduktorov je citlivosť. Je udávaná v decibeloch (dB) a vyjadruje hlasitosť reproduktora zo vzdialenosti jedného metra pri jednom Watte zo zosilňovača . To znamená, že čím je väčšia citlivosť, tým lepšie reproduktory hrajú.

Impedancia

Impedancia, čiže odbor sa uvádza v ohmoch (Ω) a určuje, aké množstvo elektrickej energie musí prúdiť do reproduktora na to, aby mohol hrať naplno. Impedancia auto reproduktora by mala byť nižšia ako minimálna uvádzaná impedancia zosilňovača.

reproduktory do auta a ďalie prsluenstvo

Najpredávanejšie produkty

1
SENCOR SCS WA1203
TIP
SCS WA1203 Subwoofer do auta, Maximálny výkon 600W ,4 ohm, Frekvenčný rozsah 25 - 3000 Hz, vstupy RCA (cinch)
Skladom viac ako 5 ks a v 54 predajniach
92,90 €
2
SCS WA1003 Subwoofer do auta, Maximálny výkon 400W ,4 ohm, Frekvenčný rozsah 40 - 3000 Hz, vstupy RCA (cinch)
Skladom viac ako 5 ks a v 54 predajniach
77,90 €
3
BL Stage 1200B,  subwoofer do auta, priemer 12" (300 mm), Frekvenčná rozsah 34 Hz – 200 Hz, výkon maximálne 1000 W 
Dostupné v 13 predajniach
99,90 €

[€]

Všetky filtre

JBL STAGE2 524 JBL STAGE2 524
JBL STAGE2 524
2-pásmové koaxiálne autoreproduktory, 130mm, 35/210W, 75Hz- 20kHz
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 27.9.
Predajne 0 ks
45,90 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited