Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Bezvreckové vysávače

Bezvreckové vysávače sú vybavené zbernou nádobou, ktorá zachytáva všetky nečistoty a prach. Zbernú nádobu je potrebné pravidelne čistiť, avšak moderný bezvreckový vysávač vás rád upozorní na to kedy je potrebné už zbernú nádobu vysypať. Taktiež spoľahlivá filtrácia a množstvo praktických funkcií sú súčasťou každého výkonného bezvreckového vysávača. Objavte všetky výhody vysávačov bez vrecka a vyberte si ten svoj na našom e-shope.

 

Výhody

 + nádoba na zber nečistôt a prachu

+ jednoduchá údržba vysávača

+ pohodlná manipulácia 

+ ušetríte, pretože nemusíte neustále kupovať drahé vrecká do vysávača

+kvalitná filtrácia

+ možnosť suchého a tiež mokrého vysávania

 

Nevýhody

- bezvreckové vysávače sú o niečo hlučnejšie oproti vreckovým vysávačom

- pravidelná údržba zberného koša a filtra

Žena vysva miestnosť pomocou modernho vysvača bez vrecka.

Ako vybrať bezvreckový vysávač

Preto, aby bolo pre vás rozhodovanie čo najjednoduchšie, pri kúpe bezvreckového vysávača sa zamerajte na tieto dôležité parametre.

Bezvreckové vysávače - typy

Na začiatku si ujasnite aký druh bezvreckového vysávača uprednostníte.

 • Cyklónové vysávače bezvreckové fungujú na princípe vysávania nečistôt na základe rotácie vzduchu v zbernej nádobe. Všetky nečistoty a prach zachytávajú účinné filtre na 99 %.
 • Vodné bezvreckové vysávače fungujú na podobnom princípe, ako cyklónové vysávače bezvreckové avšak s tým rozdielom, že všetky nečistoty sa zachytávajú vo víre vody kde sú následne rozpustené. Vodný bezsáčkový vysavač je taktiež vybavený kvalitnou filtráciou.

Sencor cyklnov vysvač bez vrecka s modernm dizajnom.

Kvalitná filtrácia je základom pre bezvreckový vysávač

Filter slúži na oddelenie prachu od vzduchu, a preto je nesmierne dôležité aby bol vysávač bezvreckový vybavený kvalitnou filtráciou.

Bezvreckový vysávač má dva druhy filtrov, vstupný a výstupný. Oba typy môžu byť umývateľné čo znamená, že majú dlhšiu životnosť a nemusíte ich tak často vymieňať za nové. V každom prípade časom musíte filter vymeniť za nový, pretože sa používaním opotrebuje a stráca na svojej účinnosti.

Moderné vysávače bezvreckové sú vybavené veľmi kvalitnými filtrami s 5 a viacstupňovým systémom filtrácie. Pre lepší prehľad vám poslúži nasledujúce rozdelenie:

 • HEPA filter - je najkvalitnejší filter s certifikáciou a je ideálny pre alergikov a astmatikov. Filter má číselné označenie od 10 po 14. Filter HEPA 14 dokáže zachytiť až 99,995 % nečistôt a prachu.
 • Vodná filtrácia - je používaná pre cyklónové bezvreckové vysávače a väčšinou sa nejedná iba o jeden filter, ktorý zachytáva nečistoty, ale filtrov môže mať cyklónový vysávač bezvreckový viac. Treba však brať do úvahy, že čím viac filtrov vysávač má, o toľko je znížený sací výkon vysávača.
 • Mikrofilter - je vyrobený z tkaniny či molitanu a obsahujú ho lacnejšie bezvreckové vysávače. Mikrofilter má najnižší stupeň filtrácie a je najviac používaný ako vstupný filter vysávača.

Bezvreckov vysvač Sencor so vstupnm a vstupnm filtrom.

 

Aký výkonný vie byť vysávač bez vrecka

Maximálny príkon vysávača je udávaný vo wattoch (W) a nemá viac ako 900 W. Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší príkon bezvreckový vysávač má, tým je jeho sací výkon účinnejší. Treba mať však na pamäti aj skutočnosť, že čím vyšší príkon vysávač bezvreckový má, tým viac elektrickej energie spotrebuje.

Preto by ste sa nemali zameriavať iba na túto hodnotu pri kúpe vysávača, ale sledovať aj iné parametre ako je kapacita batérie, kvalita filtrácie či motor vysávača bezvreckového, aby ste mali domáceho pomocníka, ktorý je nielen výkonný, ale zároveň aj úsporný.

Ak sa chcete predsa len riadiť hodnotou príkonu, vyberte si vysávač bez vrecka s príkonom vyšším ako 600 W.

Akú ideálnu hlučnosť má mať bezvreckový vysávač

Určite vás nepoteší ak by vás mal bezsáčkový vysávač obmedzovať svojou hlučnosťou i keď je vo všeobecnosti známe, že vysávače patria medzi najhlučnejšie domáce spotrebiče vôbec. Nemusí to byť však vždy pravidlom a aj vy môžete mať doma vysávač, ktorý je znesiteľný svojou hlučnosťou.

Najhlučnejšie vysávače bezvreckové majú 80 dB a viac. Ideálna hodnota pre bezvreckový vysávač je do 70 dB, pod ktorou si môžete predstaviť zvuk rušnej ulice. Medzi najtichšie vysávače sa považujú robotické vysávače, ktorých hlučnosť nepresiahne hodnotu viac ako 58 dB a takmer o ich prítomnosti neviete.

Vkonn Electrolux vysvač bezvreckov v elegantnom čiernom preveden.

Veľkosť nádoby a údržba vysávača

Najmenšia veľkosť zbernej nádoby sa pohybuje od 0,9 l a najväčší objem môžu mať bezvreckové vysávače až 6 litrov. Objem nádoby určuje celkovú veľkosť vysávača, preto ak chcete aby bola manipulácia s vysávačom čo najpohodlnejšia vyberajte vysávače bezvreckové s objemom zberného koša aspoň 1,5 l.

Pri výbere veľkosti zbernej nádoby dbajte aj na veľkosť priestoru, ktorý budete pravidelne vysávať. Ak je priestor menší ako 150 m² postačí vám objem nádobky do 2 l.

Údržba vysávača bezvreckového je o niečo náročnejšia, pretože musíte myslieť na pravidelné vyprázdňovanie zbernej nádoby a čistenie filtrov. Nádobu na prach po vysypaní stačí umyť pod tečúcou vodou a je pripravená na ďalšie vysávanie.

Čistenie filtra predstavuje samostatnú kategóriu, avšak ani jeho údržba nie je náročná. Ak uprednostníte bezvreckový vysávač s umývateľným filtrom, jednoducho ho po ukončení vysávania umyjete pod vodou a necháte poriadne vysušiť. Iné druhy filtrov, ale aj tie umývateľné, je potrebné v pravidelných intervaloch vymieňať, pretože ich životnosť a účinnosť sa po čase znižuje.

Ak si chcete upratovanie čo najviac zjednodušiť pozrite si ponuku vreckových vysávačov, ktoré majú tak isto aj umývateľné filtre, ale nemusíte sa starať o čistenie zberného koša, pretože prach a všetky nečistoty sa zachytia v praktickom textilnom či papierovom vrecku, ktoré po naplnení jednoducho zahodíte do koša.

Známy výrobca domácich spotrebičov Electrolux znázorňuje jednoduché čistenie prachovej nádoby v dvoch krokoch.

Bezsčkov vysvač Electrolux, ktor vysva bez preruenia až 12 metrov veľk plochu.

Bezvreckové vysávače majú bohaté príslušenstvo a praktické funkcie

 • Funkcia Safety Valve – sa postará o to, aby sa motor bezvreckového vysávača neprehrial počas jeho prisávania.
 • Regulácia sacieho výkonu – bezsáčkový vysavač môže mať viac úrovní sacieho výkonu, ktorý si viete nastavovať manuálne a dokonca niektoré modely vysávačov umožňujú elektronické nastavovanie sacieho výkonu. Reguláciu sacieho výkonu oceníte najmä vtedy ak vysávate rôzne druhy povrchov.
 • Dĺžka kábla - vysávače môžu mať kábel dlhý od 2 - 9 metrov. Dlhšie rozmery kábla vám samozrejme zabezpečia vyšší komfort počas upratovania, bezvreckový vysávač nebudete musieť toľko prepájať.
 • Akčný rádius – predstavuje celkovú dĺžku vysávača so sacou trubicou spoločne s celkovou dĺžkou kábla. Pre komfortné upratovanie vyberajte bezsáčkový vysavač s akčným rádiusom od 9 - 12 metrov.
 • Kolieska – bonusom pre kvalitné bezvreckové vysávače sú mäkčené kolieska, ktoré zabránia vzniku škrabancov na podlahe.
 • Nadstavce – príslušenstvo majú vysávače bezvreckové skutočne bohaté a vy si môžete zvoliť na vysávanie z množstva druhov nadstavcov. Špeciálne nadstavce nájdete na čalúnenie, koberce, na rôzne druhy podláh, ale aj extra štrbinovú hubicu, ktorá šikovne poupratuje pod nábytkom a na ťažko dostupných miestach. Niektoré bezvreckové vysávače majú k dispozícii špeciálnu hubicu s rotačnou kefou určenou na dôkladné vysávanie zvieracích chlpov.
[€]
Všetky filtre

33 produktov

Zobraziť ďalších 9
last-visited