Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Blu-ray prehrávače

Blu-ray predstavuje jednu z možností ukladania dát na disk. Ide o technológiu Blu-ray, čo v preklade znamená modrý lúč. Blu-ray neoznačuje samotný disk, ale modrý laser, ktorý dokáže ukladať na disk rovnakej veľkosti omnoho väčšie množstvo informácií vo vyššej kvalite.

Aj keď pred rokmi bolo DVD prelomová technológia, a ešte stále DVD prehrávače nájdeme v slovenských domácnostiach. V dnešnej dobe už jednoducho DVD nedokáže s Blu-ray súťažiť a okrem spomenutých výhod, o ktorých si nižšie môžete viac prečítať, ponúka Blu-ray ešte ďalšie funkcie, ktoré u DVD prehrávačov nenájdeme.

Úložný priestor

Čo sa týka množstva dát, ktoré dokáže jeden disk niesť, tak Blu-ray vyhráva na plnej čiare. Disk môže mať dáta zapísané na jednej strane. V takomto prípade dokáže uložiť 25 GB informácií alebo môže mať dáta uložené aj na oboch stranách, kedy už dokáže uniesť až 50 GB. Vďaka tomuto väčšiemu ukladaciemu priestoru dokáže ukladať aj filmy vo vyššej kvalite. Pre porovnanie, priemerné DVD má kapacitu približne 5 krát menšiu ako Blu-ray, čo je približne 9,4 GB

Obraz a zvuk

Vďaka spomenutému úložnému priestoru dokážu Blu-ray prehrávače poskytnúť zážitok z filmov v omnoho vyššej kvalite. Okrem tradičnej FullHD kvality poskytujú najnovšie aj 4K rozlíšenie, kedy budete mať pocit, že sa pozeráte z okna a nie na obrazovku televízora. U DVD môžeme pozorovať ako sa na nich odrazil zub času. Tu sa totiž vyššej kvality ako 480p nedočkáte. Blu-ray však nezabúda ani na rozmaznávanie vašich uší. Formáty ako Dolby Digital a DTS, ktoré sa používajú v tradičnom televíznom vysielaní sú samozrejmosťou. Podporuje však aj formáty ako Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD, DTS:X a ďalšie. S takýmito zvukovými formátmi sa najčastejšie môžete stretnúť v kinách. Niektoré z nich umožňujú prenos až ôsmich kanálov nekomprimovaného zvuku, čo znamená, že počas sledovania vášho obľúbeného filmu budete mať zvuk v lepšej a neprerušovanej kvalite.

Morsk vlna odfoten v 4K kvalite

Blu-ray a cena

Cena patrí medzi jednu z mála kategórií kde je DVD prehrávač vo výhode. Blu-ray prehrávače, aj keď s ubiehajúcim časom klesá ich cena, sú stále drahšie ako tie DVD. Tak isto je na tom aj cena samotných diskov. Filmy na DVD váš vyjdú lacnejšie. Ak si teda nepotrpíte na najvyššej kvalite obrazu a zvuku, bude pre vás kúpa DVD výhodnejšia.

Podpora 3D Blu-ray

Už dávno neplatí, že 3D zážitok z filmu si môžete vychutnať iba v kine. Vďaka Blu-ray prehrávačom s podporou 3D si môžete vytvoriť autentický zážitok z 3D kina priamo vo svojej obývačke. Všetky najnovšie filmy, ktoré podporujú 3D sú vydávané výhradne na Blu-ray. To znamená, že nové 3D filmy si na DVD prehrávači nepozriete. Nezabudnite však, že pre sledovanie 3D filmov potrebujete ako aj 3D Blu-ray prehrávač, tak aj televíziu s podporou 3D

Výdrž a spoľahlivosť

Blu-ray a DVD stále patria medzi najspoľahlivejšie spôsoby ukladania dát, pretože majú najmenšie riziko znehodnotenia súborov po dlhom čase. Blu-ray však oproti DVD vo výdrži o niečo vedie. Darí sa mu to vďaka technológii povrchovej úpravy Durabis, ktorá im poskytuje špeciálnu ochrannú vrstvy. Blu-ray disky sú preto omnoho odolnejšie voči škrabancom a teplotným zmenám. Okrem lepšej výdrži diskov sa aj samotné Blu-ray prehrávače môžu pýšiť výdržou od 10 do 20 rokov. Najčastejšia porucha, s ktorou sa môžete stretnúť, je teda strata diaľkového ovládania.

 

Ďalšie výhody Blu-ray prehrávačov

Extra Obsah

Veľkým lákadlom prečo si kúpiť Blu-ray prehrávač je práve extra obsah, ktorý je súčasťou Blu-ray filmov. Ten sa tam pridáva práve vďaka ich vysokej úložnej kapacite. Častokrát si teda môžete pozrieť film s režisérskym komentárom, zasmiať sa nad nepodarenými zábermi alebo si pozrieť vystrihnuté scény, ktoré nakoniec neboli použité vo výslednej verzii filmu.

Blu-ray upscalling technológie 

Niektoré Blu-ray prehrávače ponúkajú aj funkciu upscalling. To znamená, že dokážu prečítať dáta zo starších DVD a následne premeniť kvalitu z nižšieho rozlíšenia na vyššie. Upscalling vám dá možnosť pozrieť si vaše obľúbené filmové klasiky doslova v novom obraze. Najnovšie Blu-ray prehrávače dokonca podporujú aj 4K upscalling, kedy premenia video z pôvodného FullHD rozlíšenia až na 4K.

Blue-ray prehrvač s Blu-ray diskom

Blu-ray prehrávač s pripojením na internet  

Moderné Blu-ray prehrávače majú v sebe zabudovanú už aj možnosť pripojenia na internet. Toto pripojenie dáva vášmu Blu-ray prehrávaču ešte viac funkcií. Môžete sa pripojiť na streamovacie stránky akými sú, Netflix, HBO-Max alebo YouTube. Okrem nich sa ale samozrejme dokážete pripojiť aj k online prehrávačom hudby akým je napríklad Spotify. V neposlednom rade máte aj prístup k funkcii BD-Live, ktorá vám dáva možnosť pripojiť sa na server daného filmového štúdia a získať ešte väčšie množstvo obsahu. Môžete získať tematické hry, nové upútavky, ďalšie nepodarené zábery a veľa iného. Okrem toho ponúka aj možnosť chatovania si s ďalšími fanúšikmi filmu a niekedy dokonca aj s ľuďmi, ktorí sa podieľali na jeho tvorbe.

Podpora USB aj CD

Blu-ray prehrávače majú v sebe zabudované aj miesto pre vstup USB. Vďaka tomuto si môžete jednoducho pozrieť fotky a videá na vašej televízii, a to bez potreby mať tieto veci uložené na DVD alebo Blu-ray disku. Okrem toho umožňujú prehrávať pesničky, ktoré sú uložené na CD. Vďaka tomuto budete mať možnosť vychutnať si filmy aj hudobné albumy jednoducho a pohodlne na tom istom zariadení.

103 €
300 €
Všetky filtre

7 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.