Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Casio náramkové hodinky

Značka hodiniek Casio je považovaná za jedného z najväčších inovátorov v produkcii náramkových hodiniek. V súčasnej dobe Casio produkuje široké portfólio modelov od klasických digitálnych a analógových modelov, cez trendové fashion modely až po športové, vysoko odolné modely plné najmodernejších technológií z najkvalitnejších dostupných materiálov ako je napríklad Carbon alebo Titán. 
 

S ohliadnutím do minulosti značky sa hodinky Casio stali vo veľa prípadoch trendsettermi vo svetovej produkcii. A to v relatívne krátkej dobe, keďže náramkové hodinky Casio píšu svoju históriu od roku 1974, ako svetovo prvé úspešné elektronické náramkové hodinky, vtedy nazývané Casiotron, kde na digitálnom displeji bolo možné odčítať presný čas spolu aj s dátumom. Dnes úplne bežná vec, ktorá však v 70. rokoch spôsobila malú revolúciu v užívaní náramkových hodiniek. Rok čo rok potom pribúdali novšie dizajny a ďalšie rozširovanie funkcií hodiniek, ktoré je vlastné značke Casio aj v súčasnej dobe. 

Gshock 01

Ďalším významným míľnikom Casio je rok 1983. Značka sa nesie na vlne úspechu a dobýva svet so svojimi digitálnymi modelmi. Neustály vývoj však prináša nové výzvy.                    
V danom roku tak Casio prichádza s ďalšou inováciou v podobe vysoko odolných modelov G-SHOCK. Hodinky G-SHOCK sa zrodili zo „sna – vyrobiť nerozbitné hodinky“. Konštruktér Casio, Kikuo Ibe, stvoril prvé hodinky G-Shock, model DW-5000C, ktoré sa vyznačovali na danú dobu nevídanou odolnosťou proti nárazom, preťaženiu a vysokou vodotesnosťou až 200m. Od tohto momentu sa G-SHOCK stáva svetovou jednotkou vo výrobe odolných hodiniek plných praktických funkcií. Vývoj modelov G-SHOCK pokračuje aj v súčasnej dobe neustálymi inováciami či z pohľadu použitých materiálov alebo funkčnosti až po dizajn, ktorý vytvára nové trendy v hodinárskom priemysle.

 

Už celosvetovo známa značka náramkových hodiniek, pokračuje aj v 90. rokoch v neustálom vývoji ako významný výrobca kvalitných a inovatívnych modelov hodiniek pre širokú verejnosť. Vznikli značky ako Edifice, Protrek, Baby-G, SHEEN a Waveceptor, ktoré ďalej rozširovali a aj rozširujú použitie nových technológií v náramkových hodinkách, avšak so zameraním na preferované funkcie a dizajn určitého vkusu zákazníkov. Ako príklad sa dá spomenúť použitie príjmu rádiového signálu z vysielačov z atómových hodín pre čo najpresnejšie nastavenie času spolu so solárne nabíjateľnou batériou, ktorá je dodnes symbolom ekologického myslenia. Ďalšími významnými funkciami boli použitie miniatúrnych senzorov atmosférického tlaku a okolitej teploty v puzdre hodiniek, na základe čoho dokázali hodinky vypočítať aj nadmorskú výšku. Medzi jednu z najpraktickejších funkcií digitálnych a niektorých analógových modelov patrí aj kalendár naprogramovaný až do roku 2099, čo znamená že hodinky stačí raz nastaviť a kalendár zobrazí správne údaje mesiacov a rokov. Hodinky poskytujú veľké množstvo ďalších funkcií, či už základných, praktických alebo športových. 

Gshock 01V 21. storočí sa celý svet prehupol do internetovej doby, čo okrem iného znamená prepojenosť celého sveta, zrýchlenie života a používanie nových pokrokových technológií. Spoločnosť Casio sa samozrejme prispôsobila aktuálnej dobe, ale pritom si ctí remeslo minulosti s aplikovaním inovácií na tradičné techniky. Tradície odovzdávané v priebehu vekov poskytujú hodinkám Casio funkčnosť a krásu aj v súčasnej rýchlej dobe.


A tak spoločnosť Casio pokračuje vo svojom úsilí prinášať na trh nové modely hodiniek pod mottom „spoľahlivejšie, ľahšie, presnejšie“. To znamená použitie tých najmodernejších technológií súčasnosti ako GPS príjem signálu zo satelitov, Bluetooth® prepojenie so smartfónmi spolu so štandardným príjmom rádiového signálu z vysielačov s presným časom a Solárne nabíjateľnou batériou.  S tým súvisí miniaturizácia súčiastok a technológia s vysokou hustotou montáže, čo umožňuje optimálne usporiadanie viacerých súčiastok, obvodov a prevodov na obmedzenom priestore modulu hodiniek. Pre ochranu komplikovaného modulu hodiniek sa využívajú popri tradičných aj nové pokrokové materiály ako napríklad Carbon alebo Titán. To všetko preto aby sa dosiahla ona spoľahlivosť, ľahkosť a presnosť. 

Gshock 01

Na základe dlhoročných skúseností s výrobou kvalitných a odolných modelov hodiniek si spoločnosť Casio verí v ich nasadení pri náročných aktivitách a doslova extrémnych podmienkach, čoho dôkazom je angažovanie sa v sponzoringu pre viacero športov alebo činností. 


Značka EDIFICE sa uplatnila u kráľovnej motoristického športu, vo Formuly 1, ako sponzor stajne Scuderia Alpha Tauri, čo plne vystihuje aj ich slogan: „SPEED AND INTELLIGENCE“.

casio_formula reklama

Z kolaborácie v motoristickom športe potom vychádzajú špeciálne limitované edície modelov hodiniek, ako napríklad Honda Racing Limited Edition (z príležitosti 20. výročia vzniku značky Edifice), ktoré sú farebne a materiálovo „prepojené“ so závodným automobilom a jeho týmom. Samozrejmosťou je použitie špičkových materiálov a precízneho vypracovania, na ktorom si dá záležať ako spoločnosť Casio, tak aj výrobca motorov a závodných automobilov. 

Značka G-SHOCK sa angažuje najmä v náročných športoch alebo extrémnych aktivitách, čo vystihuje podstatu odolnosti, robustnosti a funkčnosti v tých najnáročnejších podmienkach. Napríklad kolaborácia s Royal Air Force:

Gshock 03

Hodinky

Náramkové hodinky

Náramkové hodinky podľa značky

20 €
419 €
Všetky filtre

561 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 26.6.

19,90 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

59,90 €
Na objednávku
Tovar na objednávku
Termín bude upresnený neskôr

59,90 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.