Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Chladničky bez mrazničky

Monoklimatická chladnička je dostupná vo viacerých variantoch, ktoré sa môžu líšiť podľa umiestnenia, veľkosti alebo vlastností. Vo všeobecnosti môžeme chladničky bez mrazničky rozdeliť na:


Chladničky bez mrazničky podľa umiestnenia

 • Vstavané monoklimatické chladničky - zabudované sú priamo v kuchynskej linke, takže krásne splynú so zvyškom kuchyne. Pri výbere je však nutné prispôsobovať sa rozmerom skrinky, do ktorej bude chladnička bez mrazničky umiestnená.
 • Voľne stojace chladničky bez mrazničky - sú jednoduché na manipuláciu a je možné umiestniť ich takmer kamkoľvek. Voľne stojaca monoklimatická chladnička je dostupná vo viacerých farebných prevedeniach.

Samostatné chladničky podľa veľkosti

 • Malé monoklimatické chladničky - vhodné sú do domácností s nižším počtom členov. Malá chladnička bez mrazničky je často využívaná aj ako minibar.
 • Veľké chladničky bez mrazničky - sú ideálnym riešením pre rodiny s veľkým počtom členov, ktoré potrebujú chladničku s veľkým objemom.

Monoklimatické chladničky podľa vlastností

Chladničky bez mrazničky môžu mať viacero veľmi užitočných funkcií. Špeciálnymi sú:

 • Chladničky bez mrazničky No Frost - dokážu sa automaticky odmrazovať a zabraňujú vzniku námrazy.

Ako vybrať monoklimatick chladničku?

Čo sledovať pri kúpe chladničky bez mrazničky?

Monoklimatická chladnička je spotrebič, ktorý budete využívať dennodenne a preto by ste pri jeho kúpe mali sledovať aj technické parametre. Či už sa rozhodnete pre malú alebo veľkú, vstavanú alebo voľne stojacu, vždy chladničky bez mrazničky vyberajte aj podľa objemu, hlučnosti a vnútorného usporiadania.

Chladnička bez mrazničky môže mať rôzny objem

Nie ste si istý aký vnútorný objem by mala mať monoklimatická chladnička? Objem chladničky bez mrazničky vyberajte podľa počtu osôb žijúcich vo vašej domácnosti. Chladnička bez mrazničky by mala mať objem aspoň 60 až 70 litrov na osobu. V prípade, že radi nakupujete do zásoby vám však odporúčame chladničku s väčšou vnútornou kapacitou.

S objemom chladničky bez mrazničky súvisí aj veľkosť

Čím väčší objem má monoklimatická chladnička, tým väčšie sú aj jej rozmery. Tie by ste mali sledovať najmä v prípade, že kupujete vstavanú chladničku. Chladnička bez mrazničky je dostupná v rôznych veľkostiach, od úplne najmenších až po klasické. Záleží len na vašich preferenciách a veľkosti priestoru, do ktorého ju chcete umiestniť.

Pozor na vysokú hlučnosť chladničky bez mrazničky

statná chladnička, či už voľne stojaca alebo vstavaná vás môže prekvapiť svojou vysokou hlučnosťou. Aby vás monoklimatická chladnička nerušila, jej hlučnosť by mala byť do 45 dB, v opačnom prípade vám môže je hluk vadiť.

chaldnička bez mrazničky

Vnútorné usporiadanie je dôležité

Monoklimatická chladnička nemá mraziacu časť a preto sledujte vnútorné usporiadanie políc a boxov tak, aby ste vedeli jej obsah dokonale využiť. Výhodou je, ak má chladnička bez mrazničky nastaviteľné police tak, aby ste si ich výšku mohli kedykoľvek prispôsobiť. V spodnej časti sa zvyčajne nachádzajú samostatné boxy, ktoré môžu disponovať funkciou nastavenia konštantnej teploty. Dôležité sú aj dvierka chladničky bez mrazničky, ktoré taktiež ponúkajú úložný priestor pre skladovanie potravín.

Monoklimatická chladnička môže mať obojstranné otváranie dvierok

Chladnička bez mrazničky s obojstrannými dvierkami sa dokáže dokonale prispôsobiť vášmu interiéru. Niektoré chladničky bez mrazničky totiž disponujú možnosťou výberu otvárania dverí, pretože pánty sú umiestnené na oboch stranách. V prípade, že budete meniť uloženie kuchyne alebo sa jednoducho rozhodnete chladničku premiestniť, jej otváranie si môžete podľa potreby prispôsobiť.

Farbu chladničky bez mrazničky prispôsobte kuchyni

V prípade, že ste sa rozhodli pre voľne stojacu samostatnú chladničku, budete riešiť aj jej farebné prevedenie. Klasická biela monoklimatická chladnička je najpredávanejším variantom a odporúčaná je najmä do kuchýň v svetlom prevedení. Čierna chladnička bez mrazničky je taktiež obľúbenou voľbou najmä do moderných tmavých kuchýň, kde krásne splynie s kuchynskou linkou. Čoraz väčšej popularite sa tešia nerezové chladničky bez mrazničky, ktoré sa vďaka svojmu modernému dizajnu skvelo hodia do akejkoľvek kuchyne.

Monoklimatická chladnička nabitá funkciami

Chladničky bez mrazničky sa od seba odlišujú rôznymi funkciami, ktoré oceníte pri pravidelnom používaní. Výhodou je napríklad inteligentné ovládanie, LED displej, či rôzne vlastnosti, ktoré zlepšujú chladenie a používanie chladničky bez mrazničky.

 • Nulová zóna - chladnička bez mrazničky má špeciálny priestor, ktorý slúži k skladovaniu zeleniny, ovocia alebo syrov a zachováva ich čerstvosť.
 • Superchladenie - po vložení nových potravín sa teplota chladničky bez mrazničky automaticky zníži.
 • Ionizátor - znižuje výskyt baktérií a vírusov, neutralizuje pachy a pomáha uchovávať potraviny dlhšie čerstvé.
 • MultiAirflow - chladnička bez mrazničky si udržuje rovnakú teplotu vďaka rovnomernej cirkulácii vzduchu.
 • Antibakteriálny povrch - vnútorná strana stien chladničky bez mrazničky je potiahnutá špeciálnou antibakteriálnou vrstvou, ktorá zabraňuje vzniku plesní a baktérií.
 • No Frost - monoklimatická chladnička No Frost sa dokáže automaticky rozmrazovať a zabraňuje vzniku novej námrazy po stenách chladničky.
 • LED displej - chladnička bez mrazničky sa dá vďaka displeju ovládať, informuje o stave chladničky a jej teplote.
 • Prázdninový režim - oceníte najmä v prípade, že odcestujete na niekoľko dní a chladnička bez mrazničky nebude nikým využívaná. Vtedy sa jej teplota drží na stabilnej úrovni, vďaka čomu monoklimatická chladnička znižuje svoju spotrebu energie.
 • Výparník - pomocou výparníka monoklimatická chladnička odvádza chladný vzduch do zvyšku chladničky. Výparníkom môže byť aj samostatný box, do ktorého je možné na krátku dobu uložiť aj potraviny na zmrazenie.
 • Výdajník vody - chladnička bez mrazničky umožňuje čapovanie čerstvej a filtrovanej vody vďaka pripojeniu na vodovod.
89 €
1 139 €
Všetky filtre

42 produktov

val
0,5 1x
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 26.6.

199,00 €
Zobraziť ďalších 18
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.