Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Chladničky na nápoje

Chladničky na nápoje nájdu využitie úplne všade. Môžete ich umiestniť do kuchyne, kancelárie, na chatu, do záhradného domčeka, ale používajú sa aj v gastronómii, predajniach, či cateringových službách. Dobre vychladené nápoje osviežia najlepšie v horúcich letných dňoch, a presne to chladničky na nápoje ponúkajú. Vychladia nápoje na ideálnu teplotu. Chladničky na nápoje sú zvyčajne určené na chladenie plechoviek a fliaš, ale môžete si v nich schladiť aj ovocie alebo odložiť občerstvenie.

Energetická trieda

Chladnička na nápoje je elektrický spotrebič, ktorý je zapnutý 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Preto je dôležité brať do úvahy hodnotu spotreby elektrickej energie. Energetická trieda chladničky na nápoje je označená na energetickom štítku. Trieda energetickej účinnosti je zobrazená na stupnici od A do G, kde A je energeticky najefektívnejšia a G najmenej efektívna. Rozdiel medzi spotrebami jednotlivých tried je približne 30 %. Spotreba energie je uvedená v kWh ako ročná spotreba. Spotrebu energie ovplyvňuje aj okolitá teplota. Ročnú spotrebu energie môžu mať chladničky na nápoje v priemere okolo 70 - 900 kWh/rok, všetko samozrejme záleží od veľkosti chladničky na nápoje.

Chladničky na nápoje a klimatická trieda

O správnom výber chladničky na nápoje rozhoduje v nemalej miere aj klimatická trieda. Zohľadňuje teplotu v miestnosti, kde bude chladnička na nápoje stáť a v akej ideálnej teplote prostredia bude fungovať najefektívnejšie. Je označená písmenami. V prípade, že sa uvádza viac tried znamená to, že spotrebiču vyhovuje celý ich rozsah (napríklad: SN-N-ST = 10 – 38 °C). Ak bude chladnička na nápoje v správnej prevádzkovej teplote okolia dosiahne optimálnu spotrebu elektrickej energie, výkon, aj kvalitu chladenia.

Klimatické triedy sa delia na:

 • SN - subnormálna trieda od 10 do 32 °C
 • N - normálna trieda od 16 do 32 °C
 • ST - subtropická trieda od 18 do 38 °C
 • T - tropická trieda od 18 do 43 °C

Chladnička na nápoje nesmie byť postavená v blízkosti akéhokoľvek vykurovania.

Chladnička na npoje.

 

Hlučnosť

Každý prístroj v prevádzke vydáva určitý hluk. Jednotkou intenzity zvuku je decibel (dB). Bežná hlučnosť, ktorú vydáva chladnička na nápoje je v priemere medzi 35 až 40 dB. Na trhu sú aj modely s hlučnosťou 41 až 45 dB, čo je už výrazný rozdiel. Označenie hlučnosti je písmenami od A po C, alebo číslom.

 • A: 38 dB alebo menej
 • B: 39 – 44 dB
 • C: 45 až 51 dB a viac

Chladničky na nápoje môžu mať dva typy chladenia a to kompresorové a termoelektrické.


Chladenie za pomoci termoelektrického článku - takéto chladničky na nápoje sú cenovo dostupnejšie. Chladenie zabezpečuje termoelektrický článok. Tento systém má slabý výkon a vyššiu spotrebu energie. Výhodou je nízka hladina hlučnosti.

Chladenie za pomoci kompresora je výkonnejšie, teda má lepší chladiaci výkon a má nižšiu spotrebu energie. Dokáže v krátkom čase vychladiť priestor chladničky na nápoje. Drahšie modely majú aj ventilátor, ktorý zabezpečí lepšiu cirkuláciu vzduchu.

Chladničky na nápoje rozmery a funkcie

Je to najdôležitejší parameter pre správny výber chladničky na nápoje. Čistý objem môže mať chladnička na nápoje v rozpätí od 23 l až do 496 l a viac. Dôležité je však rozlišovať dva typy objemu, ktorý môže byť uvádzaný na výrobku a to hrubý (brutto) a čistý (netto). Každá chladnička na nápoje má hrubý objem o niekoľko litrov väčší, pretože sa tam počíta celkový vnútorný priestor spolu s policami a izoláciou, čo je nevyužiteľný priestor na chladenie nápojov. Chladničky na nápoje môžu byť malé, stredné a veľké. Niekde môže byť uvedený údaj v počte plechoviek. Menšia dokáže schladiť cca 60 plechoviek, stredná od 80 do 100 a veľká 150 a viac plechoviek. S počtom políc od 1 do 10, avšak barová chladnička ich môže mať aj viac. Police sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a môžu byť rovné, v prípade ak má barová chladnička políc viac môžu mať niektoré aj vlnitý tvar. Na rozdiel od vinotéky majú chladničky na nápoje regulovateľnú teplotu chladenia postupne po stupňoch od 0 °C do 20 °C.

Funkcie

 • Dvierka – sklenené predné dvierka mávajú dvojité zasklenie kvôli lepšej izolácii a sú vybavené aj UV filtrom.
 • Osvetlenie – pre chladničky na nápoje je to okrem praktickej funkcie aj dizajnová funkcia.
 • Rýchle schladenie – túto funkciu nájdete na drahších modeloch. Chladnička na nápoje po jej aktivácii dočasne zníži teplotu pod nastavenú úroveň, aby rýchlo schladila nápoje, ktoré si prinesiete napríklad z obchodu.
 • Termostat – ten môže mať chladnička na nápoje manuálny alebo digitálny. Teplota sa dá regulovať od 1 °C do 20 °C.
 • PowerCooling - vám zabezpečí rovnomernú teplotu vo vnútornom priestore celej chladničky.
 • Zámok – dvierka môžu byť vybavené zámkom, a tak je barová chladnička chránená pred neoprávneným prístupom.
 • No Frost systém – v chladničke cirkuluje vzduch, ktorý optimálne rozloží chlad vo vnútornom priestore, a na potravinách ani stenách tak nevzniká námraza.
 • Ventilátor - zabezpečuje rovnomerné prúdenie chladného vzduchu vo vnútri.
 • Nožičky – chladnička na nápoje môže mať pri niektorých modeloch aj nastaviteľné nožičky.
178 €
729 €
Všetky filtre

11 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.